Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb diéta, A vagy...

Melyik a jobb diéta, A vagy B? Miért?

Figyelt kérdés

80 kg vagyok, fogyni szeretnék, (elsősorban szírból, izmosodni nem szeretnék ennél jobban).

A diétát első körben 2 hétig tartanám,utána válatnék másmilyenre.

A) tartalmaz: 362 kcal, 12,7 g fehérje, 74 g szénhidrát, 0,5 g zsír, 4,7 mg koleszterin.

B): 294 kcal, 64 g fehérje, 10 g szénhidrát, 3,5 g zsír, 123 g koleszterin.


2011. ápr. 1. 08:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mi a lényege mindkét diétának. De ha arra gondolsz, hogy ennyi lesz az egész napi beviteled, hát azt kell mondjam mindkettő pocsék és tarthatatlan.
2011. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jólvan, nem kell rögtön leugatni azt aki nem ért hozzá... :(

A vitaminokat egyébként nem írtam be, hogy jód, meg ilyesmi. És a B-ben a koleszterin nem 44 g, hanem 44 mg. Az A) egy fehérjeporos turmix, ami azt írja, ennyit kell inni belőle, és mást semmit. A B pedig az A alapján én próbáltam módosítani, mert túl kevésnek tartottam a fehérjét.


Mi baj vele egyébként? Mit kellene máshogy csinálnom?

Nyitott vagyok a tanácsokra, de előre szólok, hogy türelmetlen vagyok, tempósan szeretnék fogyni, és nem esik nehezemre sanyargatni magam a kajával.

(Mozgás heti 5x 1 óra futás/gyaloglás, + úszás)

2011. ápr. 1. 08:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább arra lennék kíváncsi mivel oldanád meg, hogy csak 10g szénhidrátot egyél, amikor még a zsírszegény túróban is van nagyon minimális, meg ugye zöldségekben is. Egyszerűen képtelenség így bevinni az arányokat.

Többi infot írhatnál magadról, hogy kaphass jó tanácsokat. Korod, nemed, szeretnél-e mozogni (ha jó alakot szeretnél muszáj lesz), ilyesmik.

2011. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Írtad az utolsóba, hogy mozogsz, na az jó. Szóval kezdetnek azt írd le szerintem hogy számoltad ki ezeket és miket ennél. Mert feltételezem akkor van egy terv szerinti étrended is.
2011. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
23/L. a B) étrend lényegében csirkemellet takar némi zöldséggel. A szénhidrát egyébként lehet, hogy több kell, főleg a vizsgaidőszak előtt/alatt. Talán a kettőt keverjem össze? Abszolút húsevő vagyok (csirke, pulyka,hal bármikor, évente 1-2x marha) (sertés, kacsa, nyúl, vad kizárt), zöldségek közül ha nagyon kell akkor uborka, paradicsom, saláta, (cukkini, padlizsán). Gyümölcsöt csak szájhuzogatva, de ha kell akor kell.. Tésztát, kenyeret kizárt, nem szeretem. Viszont a csokit, édességet, sütit ehh :) minden mennyiségben, de erről leszoktam, mert nem állapot ez a 80(-85?) kg. 164 cm magas vagyok. Tojást, tejterméket szeretem.
2011. ápr. 1. 08:53
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
na ezen jót nevettem. ezek egy napi bevitelt akarnak jelenteni? akkor légyszíves tölts fel majd képet magadról, hogy hogy nézel ki a második hét végén az épp aktuális futásod és úszásod után. és írd fel a kezedre a mentők számát, mert nem lesz annyi agysejted a végén, hogy eszedbe jusson.
2011. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót: létezik egy olyan dolog, hogy alap anyagcsere. Ez egy olyan dolog, ami arra kell, hogy vegetatív állapotban, mondjuk kómában fekve életben maradj. Ez kb. 1200 kalória, a testtömeged kilóinak megfelelő gramm zsír, minimum annyi szénhidrát, amitől nem ájulsz el (ez egyéni, de legalább 50 gramm), és legalább 7 gramm zsír egy nap, mivel a zsírban oldódó vitaminok csak ezzel szívódnak fel. Ha ezeket az alapokat nem viszed be, akkor megbetegszel és meghalsz.


Aztán ha nem csak fekszel egész nap, hanem dolgozol, sportolsz, akkor ezekhez még kell plusz kalória, fehérje, zsír, szénhidrát.


A mozgáshoz izmok kellenek, az izmok pedig fehérjéből épülnek fel, és abból is regenerálódnak. vagyis ha sportolsz, akkor az alapnál kétszer annyi fehérjét kéne megenned. Tehát testtömeg-kilónként 2 grammot.


Amivel játszani lehet, az az alap anyagcseréd és a plusz fehérjeszükségleted FELETTI bevitel.


Vagyis ha minden nap szépen megetted a kb. 100-120 gramm fehérjédet, a minimum 7 gramm zsírodat, és annyi szénhidrátot, hogy végig tudod futni és úszni az egy órádat naponta ájulás nélkül, akkor ezen a ponton abbahagyhatod az evést.


Én azt mondom, legyen napi 1500-1600 kalória, 120 gramm fehérje, 150 gramm szénhidrát, és 50 gramm zsír. És emellett mozogjál minden nap egy órát.


És ne két hétig, hanem egész életedben csináld ezt. Akkor értelme is lenne az egésznek.


Gyorsan meg nem lehet lefogyni, nyilván nem két hét alatt szedted fel azt a 20 kilót sem, akkor viseld el, hogy lefelé se 2 hét alatt fog menni.

2011. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A fenti hozzászólásban a legelső zsír szó az fehérje akar lenni.
2011. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezek nagyjából 1-1 étkezésnek az értékei...


Kb értékeket mondok neked, ezek nem pontosak, de nagyjából így kéne kinéznie egy napnak:

1600 kcal, 160 g ch, 120 g fehérje, 40-50 g zsír.

Estére minél kevesebb legyen a szénhidrát.

2011. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Normális fogyókúrázó csak ebédre többet eszik ennél.

[link]

Beállítasz heti FÉL kg fogyást (a fontot állítsd át kg-ra), és megkapod az értékeket.

Ha ezt nem teszed meg, "első körben" 2 hét alatt tönkrevágod az anyagcserédet, és utána már cseszheted. 1000 kalóriával is hízol (és nem érted, miért), ami a szükségesnek fele (vagyis továbbra is koplalás), viszont a 362-nek és a 294-nek a háromszorosa.

2011. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!