Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb diéta, A vagy...

Melyik a jobb diéta, A vagy B? Miért?

Figyelt kérdés

80 kg vagyok, fogyni szeretnék, (elsősorban szírból, izmosodni nem szeretnék ennél jobban).

A diétát első körben 2 hétig tartanám,utána válatnék másmilyenre.

A) tartalmaz: 362 kcal, 12,7 g fehérje, 74 g szénhidrát, 0,5 g zsír, 4,7 mg koleszterin.

B): 294 kcal, 64 g fehérje, 10 g szénhidrát, 3,5 g zsír, 123 g koleszterin.


2011. ápr. 1. 08:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Első körben szerettem volna szűkítenina gyomromon, és utána átváltani ilyen életmódra.


Egyébként az A) verziót egy hete csinálom, és bár nehezedik, még nem estem össze. Nem tartom kizártnak a két hetet, de többet szerintem normálisan nem bírnék. Amúgy akkor most amit eddig fogytam nem is zsírból fogytam?

2011. ápr. 1. 10:02
 12/17 A kérdező kommentje:

Akkor megvan a probléma...


Mert eddig is 1500 kcalt ettem naponta, és meghíztam 85kg-ra, ezért akarok lefogyni...

Viszont régebben is koplaltam, nem így hanem még ennyit sem, csak vizet. Ezek szerint nem volt a legjobb döntés. Mi van akkor , ha már most tönkre van vágva az anyagcserém és 1000 kcaltól is hízok? Hm?

2011. ápr. 1. 10:07
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyedül amit tehetsz (szerintem ez az egyetlen jó megoldás), hogy nagyon óvatosan, fokozatosan növeled fel a kcal értéket, egy normális szintre (mondjuk 1800), akkor talán nem hízol tőle durván. És akkor azt leviszed 1500-1600-ra, fogyni fogsz.

Muszáj így lassan...

Egyébként nem beleszólás, de 80 kg súlynál gyomorszűkítő műtét???

Én voltam 83 kg, a 165 centimhez, de eszembe nem jutott.

Most 72 vagyok, igaz ez 78-ról indult, de megyek lefelé.

De semmi különöset nem teszek, csak figyelem, mikor mit és mennyit eszek.

(És napi 1500 kcal körül, kb 150 g ch-tal.)

2011. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, igen, valószínűleg a koplalással zavartad össze a szervezeted. Szerintem legjobb lenne, ha elkezdenél 1600 kcal körül enni, és mellette szigorúan betartanád a sportot. Lehet hogy először visszajönne pár kiló (főleg izom), de ahogy újra elkezd normalizálódni az anyagcseréd, elkezd majd lemenni a zsírod. De ez nem fog két hét alatt menni, szóval hosszú távra tervezz.
2011. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

*Mi van akkor , ha már most tönkre van vágva az anyagcserém és 1000 kcaltól is hízok? Hm?


Megszívtad. Az van.

Ha ezt egy koplalással intézted el magadnak, akkor ha áttérsz a normális táplálkozásra (1600 kcal, ahogy javasolták), egy ideig hízni fogsz, aztán egy idő után (ha szerencséd van, max. fél év) "megjavul" az anyagcseréd, és akkor fogyhatsz. Ha nem koplaltál, akkor fordulj orvoshoz, mert 1500, 1000 meg hasonló kalória mellett ha hízol, az betegséget jelent, pajzsmirigy, hormonzavar stb., és ha nem kezelik, akkor is tovább hízol, ha semmit nem eszel.

2011. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
na várjunk, félreértelmeztem, vagy komolyan gondoltad hogy egy nap 200-300 kalóriát eszel?:D
2011. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Én ennyivel is el lennék, nem erőltet meg különösebben...


Gondoltam én "hü*e", hogy az emberek anyagcseréje nem

egyforma. Van aki 3000-t ehet, és ha valaki 1500 tól hízik, akkor egyen kevesebbet. Mert attól lehet fogyni.

Voltam dokinál, igen vannak mindenféle pajzsmirigy és hormon bajaim, adott rá gyógyszert, de én nem szeretem erre fogni a dolgokat, meg nem is írhatom ki a strandon, hogy mitől vagyok kövér.

Egyébként látott diabetologus (nem volt szimpi), 800 kcalos diétát javasolt, de mondta ha birom a 600at csináljam, ebből gondoltam, ha bírom a 300 at akkor mehet az is...


De azt nem értem, hogy miért kell ilyen stílusban irogatni, ahogy elég sokan teszik, tisztelet a kivételnek, nekik köszönöm, és megpróbálom bizonyos részeket megfogadni.

Aki még sosem fogyózott, honnan tudjon ilyeneket, hogy mi káros, meg miből hány gramm kell. Főleg ha a családomtól meg mindig megkapom, h nincs akaraterőm, azért híztam el.


Különben meg a... táborokban sem volt egy hormon beteg sem? Nem ettek semmit csak dolgoztak, vékonyak is voltak. Ha tudom, hogy 300-400 kcal nem egészséges nyilván nem csinálom ilyen draszrikusan, de bírni bírtam most is, ezelőtt is.


Aki normális volt, annak köszönöm, de 1500 ra nem fogom felemelni, mert ha 2 év alatt nem jött össze az anyagcsere helyrejövetel, valószínű most sem fog. De a 800-at (1000-t) arányaiban a megadott értékekkel tartom, az alá nem megyek. Képet teszek fel, 20 kilo mulva lehet majd nyálat csorgatni :)


Valaki kérdezte a gyomorszűkítőt műtétet. Ilyenről szó sem volt, hogy műtét, odaírtam h magától megy össze, ha egyre kevesebbet eszem.

2011. ápr. 1. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!