Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok nekem?

Mit ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

kérlek ne kritizáljatok, tudom, hogy nagyon kövér vagyok ,

166 cm és 78kg, a combjaim nem olyan dagadtak, az alakomhoz képest még "kicsik" is, (ezt elég sokan mondták..) de a csípőm baromi széles , a sok zsír miatt, és a hasam is nagy :S :( szóval, tudom ,hogy egyetlen egy helyről nem lehet fogyni, de legjobban a hasamat és a csípőmet szeretném mozgatni, persze kis lábmunka is jöhet , az sem árt! milyen tornákat ajánlanátok nekem? külön tudnátok nekem szedni, hogy mondjuk , csípőre csináld ezt.. hasra ezt... combokra meg azt.

előre is köszönöm a tanácsokat


az evést azt úgy oldanám meg, hogy édesség semmi, max nagyon ritkán egy kevés, sok sok zöldségeket ennék , gyümölcsöt és natur joghurtokat, a tésztákat kenyereket meg ilyeneket kerülném, inkább rizst , főt krumplit ennék sovány húsokkal. salátát magában vagy kis citrommal, és csak vizet vagy max citromos vizet innék..


ez így működhet?


2011. jún. 26. 06:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Ha ennyi az elképzelésed csak akkor NEM fog működni.

Mielőtt bármibe is belekezdünk számold ki mennyi kcal kell "mérsékelt" mozgás mellett: [link] Ha ez megvan ott van lejjebb, kb mennyi kell a fogyáshoz. Kb 1900 körül kell kijönnie... Tehát fogod magad felmész a [link] -ra ahol megnézed milyen kajákba mennyi kcal/ch/prot. van. Úgy válogasd össze, hogy a napi 3 fő étkezésedből a reggeli tartalmazza a legtöbb szénhidrátot és legkevesebb fehérjét az esti pedig a legkevesebb szénhidrátot és legtöbb fehérjét. Uzsira és tízóraira valami gyömülcsöt (kivéve banán/szőlő) vagy zöldséget egyél.


Most nézzük a mozgást:

Van egy halom saját testsúlyos gyakorlat ha van 2 egykezes súlyzód az még jobb.

Vegyük sorra őket:

- tolódzkodás

- guggolás

- húzódzkodás

- kitörés (végülis lehet súly nélkül is csinálni)

- hasprés

- felülés

- törzsemelés

- fekvőtámasz

- szűk/széles húzódzkodás

őő... hirtelen ennyi jutott eszembe.

Azzal, hogy egy bizonyos testrészt megmozgatsz azzal nem fogsz előrébb jutni. Végig mindent meg kell, ezek a gyakorlatok pedig nagyjából lefedik. Esetleg tudsz még árnyékolni http://www.youtube.com/watch?v=ZUJDKUDI0cY ha nem csinálod szabályosan ne izgulj nem az a lényeg, hogy jó boxoló legyél.

Ezenfelül menj el futni lehetőleg intervallumokba (gyors és lassú tempó váltakozása) gondolkodj.

Ha az összes gyakorlatból csinálsz valamennyit (úgy, hogy hulla legyél a végére) kicsit árnyékolsz és futsz a végén akkor meglesz a hatása. Heti 5x csináld, sok sikert, és légy pontos, vezess naplót!

2011. jún. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a tanácsot.. ezek szerint rendesen össze kell szednem magamat :O ez a napló vezetés is, kicsit "megrémiszt" sosem kellett még ilyen "pontosnak" lennem :s

de muszáj lesz , ha elakarok érni bármit is..

ha megkérnélek leírnád pontosabban ezt a napló vezetést? előre is köszi :)

2011. jún. 26. 07:26
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Tehát vegyük az én reggelimet (nem épp fogyókúrás de példának jó)


2011.06.26 reggeli:

- 4 zsemle -> 588 kcal / 20g prot / 123g ch / 2g zsír

- 2 deci gyümölcsjoghurt -> 146 kcal / 7g prot / 20g ch / 4g zsír

- 3,5 deci tej -> 227kcal / 12g prot / 16g ch / 13g zsír

- mivel a zsemle nem volt üres hanem 2 nutellás (mindenből vékonyan) 2 szalmáis volt így az kb + 70kcal / 10g prot / 15g ch / 10g zsír

Összesítve tehát kb: 1031kcal / 49g fehérje / 174g szénhidrát / 29g zsír


2011.06.26 ebéd:


és így tovább, nap végén számolj egy végleges összesítést amiben a kcal nem lehet több mint 1900kcal (vagy nem tudom mennyi jött ki neked). Macerásnak macerás de ha betartod és pontos vagy kizárt, hogy ne legyen eredménye!

2011. jún. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem, rendben. köszönöm szépen a példát is :)
2011. jún. 26. 07:50
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
~ ja és még mielőtt valaki lehordana, hogy ennyit meg így zabálok össze vissza és én osztom az észt azzal tudatom, hogy erőedzéssel foglalkozom, és heti 6X van 2,5 órás súlyzós edzésem. 176 cm magas vagyok, 80kg és 12%-os testzsírral szóval lehet pampogni, de hidd el tudom mit csinálok.
2011. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Szívesen ;)
2011. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Drágám ,ha te megfogadod ennek az f.p.samurájnak a tanácsait,akkor lehet ,hogy hamarosan jó könyvelő leszel,de hogy sovány nem,az tuti.
2011. jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ha ennyire okos az utolsó akkor adnál egy jó tanácsot?

mert mondjuk én látok benne valamit.. ad egy pontos összeget, hogy mennyi kalóriát ehetek meg, és melé kapok egy táblázatot is. szóval alapból ha már csökkentem a kalória bevitelt már van eredmény, plusz ha mellé tornázok is.. nem vagyok én sem szakértő hisz ha az lennék akkor nem kérnék tanácsot , de szerintem amit ő tanácsolt annak van értelme.. de mégis ha úgy gondolod , hogy nem akkor elmondanád , hogy mi a jó? köszi :)

2011. jún. 26. 08:15
 9/15 anonim ***** válasza:

De ő úgy ad támpontot, h baromi sokat edz mellé. Ha te nem, csak tovább fogsz hízni.


Én úgy fogytam 10kg-t, h mindenből kevesebbet ettem - pörköltöt, v kenyeret sem hagytam el -, és naponta fél órát,40 percet futottam... elég tempósan. Izmos lettem, és szépen lement a hasam, ami elég nagy volt előtte.

2011. jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan csinálom, ahogy az első válaszadó írta. Nekem sikeresen megy a dolog és én is naplót vezetek.

Haha, kövér??? Én 163 cm vagyok és 105 kg-ról kezdtem. Na, az a kövér. Ma 82 kg vagyok. Te csak túlsúlyos vagy.

2011. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!