Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a paleo...

Mit tegyek, hogy a paleo diéta alatt ne puffadjak fel ennyire a sok zöldségtől?

Figyelt kérdés

Elkezdtem ezt a paleo diétát. Eddig is sok zöldséget ettem, és most meg még többet, mert ugye nincs kenyér, hát marad helyette a zöldség és gyümölcs meg a mag reggel, délben este, nyersen, sülve főve, meg a hús.


A probléma, hogy nagyon nagyon puffaszt ez a sok zöldség, elég rossz érzés. Szeretnék tanácsot kérni, mit változtassak, hogy ne puffadjak így.


Már mikor korábban teljes kiőrlésű gabonákat ettem attól is túlságosan puffadtam. Csak akkor működnek normálisan a beleim, ha fehér kenyeret eszek legalább reggelire. Ha már reggel a zöldséget eszem, egész nap feszengek.


Eltökéltem, hogy csinálom ezt a paleo diétát, vajon van-e ezen belül is valami lehetőség olyan irányú étrend változtatásra, ami nem puffaszt ennyire?


2011. aug. 10. 20:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

figyelmedbe ajánlanám a Testkontroll című könyvet.

Gyümölcsöt CSAK reggel egyél éhgyomorra ha napközben eszel akkor be fog rohadni mivel húst ettél előtte ami nagyon lassan emésztődik meg. Leggyorsabban a gyümölcs emésztődik.

gyümölcs +fehérje= rothadás=puffadás

Kajálás közben ne igyál!

2012. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Köszönöm a sok hasznos választ. Azóta hagytam a fenébe a paleo diétát, és eszem rendesen fehér kenyeret, meg mindenféle kaját. Nem tudom betartani, hogy reggel csak gyümölcsöt egyek, ráadásul korábban akkor is puffadtam, ha reggel csak gyümölcsöt ettem. Viszont esténként nagyon jól esik tetemesebb mennyiségű gyümölcs, így akkor eszem gyümölcsöt, amikor kívánom. Eszem ugyanúgy fehér rizst, krumplit és tésztát is, bár inkább a zöldségeken van a hangsúly az étkezésemben. A hústól kikészülök, nem bírok annyi húst enni, egyszerűen egy idő után már kikészülök tőle, így húst is csak egy héten egyszer vagy kétszer eszem.


És láss csodát: egyáltalán nem puffadok, ha azt eszem, amit tényleg kívánok. Nincs semmi baj az emésztésemmel. :) Jól vagyok.

2012. jún. 28. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!