Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10kg fogyás, de hogyan?

10kg fogyás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kezdem rögtön az elején. 18 éves lány vagyok 172 cm és 68 kg. El is akartam kezdeni a fogyókúrát mostanság, de most közbe jött egy egészségügyi ok is. Az orvosom mondta, hogy jót tenne, ha leadnék egy 10 kg-t. Azt is mondta, hogy nem vagyok kövér, de jót tenne az egészségemnek ha lefogynék (arról nem szeretnék írni, hogy milyen egészségügyi problémám van). Így hát minél előbb le szeretnék fogyni, az orvosom óvva intet a koplalástól, de pontos diétát nem írt elő. Így itt kérdezném mg, hogy ki milyen módszert ajánl, kinek mi vált be és mennyi idő alatt lenne lehetséges. Én olyan 2 vagy maximum 3 hónapra gondoltam.


Kérlek kíméljetek meg, a "de neked ennyit nem is kell fogynod" kommentektől, az orvosom ezt jobban tudja, és én is.

Köszönöm!


2011. szept. 9. 22:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
és mennyi az a kevesebb? amivel még nem éhezik a szervezeted...?
2011. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Z.O.L, ne haragudj, hogy neked elfelejtettem megköszönni, utána olvastam a diétának is, de a kommentemben nem rád céloztam ( ki lehet következtetni, hogy melyik kettőre..). Szóval ne haragudj.

A többieknek is még egyszer köszi, ment a plusz.

2011. szept. 10. 12:07
 13/22 anonim ***** válasza:
Dodesz, ha a mozgás a kulcs, és rendes étrend mellett lefogysz, akkor isten óvja az igazi edzést végző embereket!
2011. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Én ezt ajánlanám neked: [link]

12 napja kezdtem neki ennek a kúrának, s 5 kilót fogytam eddig. Eredetileg 69 kg voltam. Persze közben sportoltam is. Eleinte azt gondoltam, hogy koplalni fogok, ha csak ennyit eszem, de végül tévedtem, egyáltalán nem voltam éhes.

19/L

2011. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
utolsó: te nem vagy éhes a szervezeted viszont éhezik. tehát koplalsz. biztos lehetsz benne, hogy vissza fog menni a leadott súly, és amíg kevesebb leszel, akkor se leszel elégedett a tükörképeddel. mivel nem zsírt adtál le. de neked tökmindegy, igaz, csak az a lényeg, hogy a mérleg kevesebbet mutasson?
2011. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

12 nap alatt 5 kiló, és egy LOL.

hányszor érdemes vajon leírni, hogy bárki tud veszteni a tömegéből, csak le kell vágnia a lábát? fogyásról akkor van értelme beszélni, ha azt testzsírból éred el, nem vízből, izomból és üres bélcsatornával.

2011. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ott egy válaszoló, azt tanácsolta, hogy:

1. számold ki a napi kalóriaigényed

2. menj alá 300-400 kalóriával! és utána ha megáll a fogyás, csökkentsd tovább!

Na ezt a második pontot, úgy hagyd ki, ahogy van!

A napi alapanyagcsere azt jelenti, hogy ennyi kalória KELL a szervezetednek ahhoz, hogy elég táplálékkal lássa el a szerveidet, magyarul ennyi kell az életben maradáshoz!

Tehát! A napi alapanyagcsere szükségleted alá SOHA ne menj, mivel azt mozgás nélkül is elégeti a szervezet, és ha még mellé intenzíven mozogsz, akkor mínuszban leszel a kalóriákkal, tehát fogyni fogsz!!

Sok sikert és kitartást :))

2011. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

18.05: szövegértés nem megy?

az általad idézett válaszoló napi KALÓRIASZÜKSÉGLETET írt, ami baromira nem egyenlő a napi ALAPANYAGCSERÉVEL. stimmt?

2011. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Akkor nem szóltam! :) Nem olvastam végig.

Szerintem attól még hülyeséget nem tanácsoltam, max. másról írtam, amit gondoltam! Oltogatni nem kéne. :)

2011. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ti meg nehogy összevesszetek itt nekem :D :)

Sokat segítettek, hiszem, hogy az általatok leírt módszer mozgással kombinálva a célomhoz segít. Végül megkérdezném még azt, hogy szerintetek mennyi idő alatt érném el a -10 kg-t? Csak azért tőletek kérdem, mert úgy látom, ti tényleg otthon vagytok a témában. :)

2011. szept. 10. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!