Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért csak koplalással tudtam...

Miért csak koplalással tudtam 60kg alá menni?

Figyelt kérdés

4hete stagnálok,1300kcalt eszek egy nap,főként csirkemellet,rengeteg zöldséget,túrót,zabkorpát,zabpelyhet,almát,tk kenyeret,pufirizst. Heti 4-5x sportolok egy órát hetente.

Ha megszakadtam akkor sem akart lejjebb menni az a mérleg,mindíg 60-61.5 között ingázott.

Az elmúlt 3napban,nem szándékosan,de szinte koplaltam,mert az 1000kalóriát sem haladtam meg. Sajnos a munkám miatt volt így,nem tudtam enni közbe semmit.

A lényeg a lényeg...


**most 59.6kg vagyok** Éljen ,végre sikerült elérni az 5x-et :) Kb 5-6 éve nem voltam ötössel kezdődő :D



De most akkor 1000kalórián kell élnem hogy tovább foggyak? O_o Mert,1300-al már nem ment le semmi. Igaz már csak 2-3kilót szeretnék leadni. 170cm vagyok.


2011. szept. 17. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A kiló nem lényeg,főleg ha sportolsz és izmot építesz,az nehezebb a zsírnál és ezért nem mész 60 alá.Mérd magad centiben,az a lényeges.Egy napig nem eszel,máris lejjebb megy pár deka,és át is léped a 60-at de az semmit nem jelent.
2011. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem súlyzózok egyelőre hanem kardiózok,ráadásul ch csökkentett diétán vagyok,szóval izmot biztosan nem építettem. Max. nem veszetettem annyi izmot a növelt fehérje miatt...
2011. szept. 17. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
mellesleg hány centi vagy? mert 170 felett elég kevés embernek sikerül 60 alá mennie, nem véletlenül...
2011. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
170cm vagyok ,de van rajtam felesleg. Persze messze jobb a helyzet mint mikor majdnem 90kg voltam,de most még ez is zavar picit.
2011. szept. 17. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a hatvanegykét kilót beállítani alapértéknek, utána jöhet a következő löket fogyókúra. Semmiképpen ne koplalj ezentúl, h megmaradjon az ötvenx kiló, mert azt óhatatlanul visszahízod, senki nem tud koplalni élete végéig...
2011. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"utolsó kilóknál" már igen csak ragaszkodik a szervezet a meglévő zsír tartalékához, természetesen az anyag és energiamegmaradás szabályai ekkor is élnek.

tehát ha az emberi hibát kizárjuk, és valóban 1300kcal-t viszel be, és mondjuk 1700kcal-t használsz el, akkor vagy fogysz, vagy egy energia reaktor van benned. döntsd el szerinted melyik a reálisabb.

amúgy ilyenkor vannak "trükkök", például átállni pár napig nagyobb energiabevitelre, majd szépen újra csökkenteni a napi bevitelt. és hasonlók..

2011. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pontosan vezetem pedig a kalórianaplót. Még a fűszereket is beleszámolom,csak olyan ételeket eszem aminek pontosan tudom a kcal tartalmát. A tizedesjegyeket pedig mindíg felfelé kerekítem.(tehát ha kijön 56,07 kcal,akkor 57kcalt számolok mindennél).

Talán hetente egy étkezésemnél fordul elő amikor nem tudom hajszál pontosan meghatározni mert nem én csináltam.

Szerintem a számolgatással nem lehet hiba.

Jövő héttől úgy rendeztem a munkámat hogy rendesen tudjak étkezni,meglátom majd mi lesz,fogyok e hízok e vagy stagnálok e. Remélem azért tartom majd ezt az ötöst:)


Ingadoztatni szoktam néha a kalóriákat,mikor elértem a 65kg akkor csináltam először,és bevált.

2011. szept. 17. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!