Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erről a diétáról mi a véleményed?

Erről a diétáról mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam már, s nem értem hogy az ilyen diétát megcsinálja valaki? vagy hosszútávon hatásos lehet?

Kalóriára nem számoltam össze, de sztem még az 1000 sincs meg...2 hét után meg ha már 1500 kalóriát eszik az illető, még az akkor súlyával számolva is hízáshoz vezet...nem?

Drasztikus fogyókúra, leggyorsabb fogyás, mintaétrend

A fogyókúra mintaétrendje a következő leírásban olvasható:

1. nap: a reggeli egy feketekávé , ebéd 2 db kemény tojás, spenót kevés rántással készítve , a vacsora 1 szelet marhahús zöldsalátával és párolt zellerrel



2. nap: a reggeli kávé tejjel, 1 db magos kifli, az ebéd 1 szelet marhahús zöldsalátával és gyümölcs (nem lehet kompót) , a vacsora: főtt sonka



3. nap: a reggeli tejeskávé és 1 db zsemle,az ebéd 1 db főtt tojás zöldsalátával és paradicsommal, a vacsora 10 dkg sonka zöldsalátával.



4. nap:a reggeli kávé 1 db zsemlével, az ebéd tojás nyers sárgarépával és 15 dkg sovány sajttal, a vacsora natúr joghurt és gyümölcs.



5. nap: a reggeli reszelt sárgarépa citrommal, kávé tejjel, az ebéd dinsztelt hal paradicsommal, a vacsora 1 szelet marhahús zöldsalátával.



6. nap: a reggeli: kávé 1 db zsemlével, az ebéd grillcsirke salátával, a vacsora 2 db főtt tojás sárgarépával.



7. nap: a reggeli: citromos tea, az ebéd marhahús és gyümölcs, a vacsora bármit szabad enni bármilyen mennyiségben, kivéve a külön tiltott ételeket.


2011. okt. 6. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a rövidtávon hatásos de egészségtelen diéták közé sorolnám.Egy ilyen étrend után könnyű vissza zabálni magad.

A szervezet számára reggel különösen fontos megadni a szükséges tápanyagokat.Egy nagydarab embernek brutálisan kevés ez az ételmennyiség. A zöldség meg a sovány húsok jók, de a sonka rosszab mint elsőre gondolnánk a zsömlét pedig már nem is taglalnám.

Én szerintem a legtöbb embernek célszerű 3nál többször étkeznie diétában is.

2011. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem hogy szigorú diétába a gyümölcsök nemnagyon férnek bele és amugy gyümölcsből sem mindegy hogy 5 vagy 15%os cukortartalmúról van szó.

A 7. napon a 'bármennyit' rész hülyeség, még akkor is ha a tiltott ételek listája jó lenne de azt kizártnak tartom a diéta alapján.

2011. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Idióta koplalós villámdiéta, mint az összes hasonló társa. Ha mindenhol koplalósra is veszed, le lehet vele adni pár kiló vizet és izmot, hogy utána a koplalástól kimerült szervezet vészüzemmódban felpakoljon némi zsírt, amint a fogyózó újra enni fog.


Persze ahogy nézem, náhány napon még simán túl lehet lépni még a súlytartó a kalórialimited is, ugyanis a nagyokos összeállító sok helyen b.szott írni mennyiségeket. De ettől csak még rohadt megbízhatatlan is lesz a "kúra".


"1 szelet marhahús zöldsalátával és gyümölcs (nem lehet kompót)" -> Wow. Mi az az "1 szelet"? Egy olyan klasszikus, amerikai közép-nyugati XXXL-es házias büfés szelet, amitől a redneck zabaversenyeken kidőlnek a nagybelűek is? Bármilyen marhahús, comb, bélszín, lábszár is jöhet, a lényeg, hogy egy "szelet" legyen? Király! Mellé egy kis zöldsali, aztán 6 banán, 4 nagy fürt szőlő, fél kiló cseresznye, fél kiló sárgadinnye... javárj, csak "kompót" nem lehet, szárítva nem tiltja, toljunk még be egy 50 dekás zacsi aszalt datolyát is. Ez ám a megbízható kalória-szintentartás!


"vacsora: főtt sonka" -> Hú, itt még szeletet se ír! Egy egész óriási húsvéti sonka, zsíros résszel együtt!


"az ebéd tojás nyers sárgarépával és 15 dkg sovány sajttal" -> Aha. A sajtot szigorúan mérjük le, és válogassuk meg, de a tojás meg mindegy, hogy mennyi és hogy készül? Ismertem olyat, aki 9 tojásos rántottát benyelt egy étkezésre. Mivel nincs semmi odaírva, akár így is lehet, mi? Üdvözlégy, koleszterin.


"a vacsora natúr joghurt és gyümölcs." -> Megintcsak: mennyi és milyen? Jöhet egy full családi kiszerelésű zsíros görög joghurt a banán-szőlő-sárgadinnye orgia mellé, egy csomag kandírozott mangóval és papayával?


"az ebéd dinsztelt hal paradicsommal" ->... hmmm, mondjuk fél kiló makréla + fél kiló akciós, kínai import, ipari iszaptóban tenyésztett zsíros pangasius-utánzat?


De a hetedik nap a csúcs. Már szeletelni se kell a marhahúst, egy fél tehén belefér, ugyanúgy a legtáplálóbb gyümölcsből bármi. A tiltott ételek nem tudom mik, de gondolom remekül túlzásba vihető. Ami a szigorúan vett koplalós napok után (amiknél legalább dekák vannak írva, meg egy darab a tojás és főve... ) nem is lenne csoda.


Melyik közismerten rém hiteles és dietetika szempontjából megbízható nőimagazinból vetted?

2011. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne húzd már fel magad ennyire rajta:)

Gondolom ahol nem ír mennyiséget, evidens hogy nem egy fél disznót kell megenni. Amúgysem bírok többet enni annál, mintha a két kis tenyeremet összeteszem (állítólag ekkora a gyomrunk).

2011. okt. 7. 08:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy húztam fel magam, konkrétan vigyorogva gépeltem ezeket. :) Azt akartam csak a sok túlzással érzékeltetni, hogy a kalóriamennyiséget így nem lehet belőni, közelítőleg sem... mert kinek mit jelent pl a "gyümölcs" - egyiknek 10 deka málna, másiknak három banán, és máris marha nagy az eltérés. És hidd el, kiéhezetten, pláne hirtelen szénhidrátmegvonással, amikor befigyel egy jó kis farkaséhség, a legtöbben jóval többet képesek nagy hirtelenben bezabálni, mint amennyi az átlagos kapacitásuk (ez tulképp természetes túlélő-ösztön). Ahogy írtam is az elején, ha a menyiségekkel spórolsz, akkor koplalókúra lesz belőle, ami ugye semmire se jó, max ha modellkedésből élsz és ha fél kilót többet mutat a mérleg, rögtön kivágnak, de ha nem ez a helyzet, felejtsd el, és keress valami értelmes, kiegyensúlyozott, alapanyagokban lehetőleg élethosszan át tartható egészséges, normálisan kiszámolt étrendet. :)
2011. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!