Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszámolósok, reggeliztek?

Kalóriaszámolósok, reggeliztek?

Figyelt kérdés

Nem egyszer próbáltam számolni a kalóriákat, de mindig túl sok jönne össze a nap végére, általában olyan ételek miatt, amikről nem gondolnám, hogy olyan sok kalória van bennük (pl. téliszalámi).

Délig simán kibírom, így most a reggelin spórolok, normál adag másodikból álló ebédet eszek (amit épp főzök, vagy a menzán van), vacsira viszont muszály ennem, de vagy levest eszek vagy májkrémet, kenyér nélkül. Ha nem reggelizek, beleférek a fogyást segítő kalória mennyiségbe, viszont az a kérdésem, hogy akkor nem baj, ha 6 után eszem?

(a sablon szöveget nem kérem. Nem tudok napi 5x enni keveset. Mozogni heti 2x szoktam. S nem fogok vacak kaját enni, ami nem finom, és nincs meg tőle a boldogságérzetem (pl. sovány túró...akkor inkább megeszek 10 dkg parizert magában).


2012. febr. 9. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

-én már több éve nem reggelizek,nem is vok éhes,iszok egy pohár tejet,vagy teát,és röhögve kibírom délig,

-délben vagy csak levest eszek,vagy csak a másodikat,

-vacsira meg amit kapok,

5 éve tartom a súlyom,és nagyon jó az egészségem

2012. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kérdés kinek mi a vacak kaja. Májkrém, parizer magában mint minőségi étel? Nem reggelizni (legfontosabb étkezés)? Hat után nem enni? Nem csoda, hogy Aczél már nem jár ide.


sablon szöveg = igazság.

2012. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kovi bácsi, egyet értek...


Kedves kérdezö, én is kcalt számolok.

Reggeli: 2 szelet vollkorn toast kenyér cukormentes lekvárral, kávé 1 dl tejjel, steviával. Ez összesen 170 kcal.

2012. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 *gin* ***** válasza:
ha nem reggelizel, akkor nem pörög fel az anyagcseréd és addig fogyás sem nagyon van. én is bírom akár délután kettőig is reggeli nélkül, de ez hosszútávon megbosszulhatja magát. ezért inkább reggelizek olyasmit mint az előző, hogy legalább meginduljanak a folyamatok.
2012. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

sabalon szöveg= igazság


Gondoltam, h én leszek kihozva sz..nak..


Az a lényeg, h én imádok enni, az ízek miatt. Ehetem én a natur joghurtot zabkorpával, de annak annyi íze van, mintha az asztalt nyalogatnám, nem ad érzelmi felüdülést úgy az evés..próbáltam már..két napig megy, rámegy az idegrendszerem, majd megőrülök egy vajaskenyérért (annyira kívánom olyankor az ízeket).

Értem én, hogy mindig ezek a vacakok lennének a jó, sok natur csirkemell zöldség körettel, sovány túró, stb. de akkor nem lennék boldog ember...akkor inkább maradok kövér, de boldog..


Ezért keresem az arany középutat.


Nem a legolcsóbb teszkós parizerre gondoltam amúgy.

2012. febr. 9. 11:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Lidl-ben van 200 ft-ért májkrém fél kg-os, sztem qrva finom, üt bármilyen drágábbat, és 9,85% a zsírtartalma, míg általában a májkrémeknek 26 körül van.

De bármi felvágottat, ami 10 alatti zsírtartalmú, ehetsz, olyan sokat úgysem eszel meg belöle.

A lekváros voltam.

2012. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődés ott kezdődik, ha az ember beismeri, szar amit csinál, szar amit eddig gondolt, szar ahogy eddig hozzáállt a dolgokhoz. Ettől még nem leszel kevesebb ember, sőt több.

Kilépni a komfort zónánkból nem egyszerű.


Ennek ellenére azt gondolom, túlságosan drasztikus változtatásokat teszel, ezért tiltakozik az agyad, ezért tiltakozik a szervezeted. Adj időt magadnak! Nem kell egyből eldobni a kenyeret. Először csak ne vajazd meg. Kezdd el köríteni paradicsommal, paprikával, salátával, főtt tojás fehérjével. Utána a fehér kenyeret váltsd le rozskenyérre, Graham kenyérre. Utána abonettre, pufirizsre. Utána at is elhagyhatod. Olvass utána, miből is áll a májkrém, párizsi, egyből elmegy a kedved attól, hogy ilyeneket egyél. Közben arányosan növeld a heti mozgás adagodat. Finoman kezdj el nassolgatni napközben répát, kiwit, egyéb zöldséget és gyümölcsöt. A lényeg mindig a fokozatosság!

2012. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Figyi. Én is imádok enni, de sztem ezzel mindenki így van. Mégis kibírom, hogy natúr müzlit egyek 1,5-ös tejjel reggelire. Kibírom, mert le akarok fogyni. A téliszalámiba sok a kalória, a parizer nem egy "minőségi" kaja...de te tudod, hogy kövér akarsz lenni, vagy lefogyni. A szépségért szenvedni kell. Én leadtam 2 hét alatt 3 kilót diétával, plusz heti 3x futok 10 km-t. Ennyi....
2012. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, mert csak reggel szabad (sőt KELL) sok szénhidrátot megenni, hogy bírd az egész napot. Estefelé szépen át kell állni fokozatosan fehérjére. Én is este vagyok éhes de ez amúgy a korai sötétedés miatt van nagyrészt. Az ember napfény hiányában olyan hormont termel, ami éhség érzetet okoz.


Amúgy meg.. Ha nem vagy hajlandó egészségesen enni, mert te aztán nem mondasz le a jó ételekről, akkor finoman és nőiesen szólva: "akkó hízzá baxod". Ha fogyni akarsz, oda kell figyelni a napi 5 minőségi étkezésre. Ha nem akkor nem. A tények már csak ilyen makacs dolgok.

2012. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor edd meg a parizert b.szki, ha ilyen hülye vagy, akkor legyél boldog kövéren. Nyilván le lehet szar kajával is fogyni, de ha ilyenekkel alakítasz ki kalóriadeficitet, az általában izomvesztéshez vezet. Egyébként meg döntsd el mi a fontosabb, az egészség, vagy a lelki gyengeséged kiszolgálása.
2012. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!