Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lassul le egy idő után...

Anniebianca kérdése:

Miért lassul le egy idő után a fogyás? Hogyan változtathatnék rajta?

Figyelt kérdés
Első hónapban lement 4 kiló, azóta viszont 3 hét alatt csak 1, pedig ugyanúgy diétázok és sportolok.
2012. febr. 10. 06:55
1 2
 1/14 anonim válasza:

Mit diétázol?

Hogyan?

2012. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Előző vagyok!Hány cm vagy és hány kg jelenleg és mennyi szeretnél lenni?
2012. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Első hónapban lement 5 kiló, azóta másfél hete semmi. Pedig én sem változtattam. Béres Alexandra Súlykontroll programját csinálom, és heti legalább háromszor edzek elliptikus tréneren. 176 cm magas vagyok, jelenleg 82 kiló, 70 szeretnék lenni.
2012. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Mégis milyen diétát alkalmazol és miket eszel?
2012. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

talán mert az 1. időszakban a kevesebb energia bevitel miatt leürültek bizonyos CH raktárak, vízzel együtt, kevesebb széklet van a belekben. most meg a normális zsír fogyás van, lassan, mert eleget eszel. nyilván lehetne kicsit többet mozogni, vagy pár %-kal kevesebbet enni. főleg az üzemanyagok, tehát a bevitt szénhidrátok mennyiségét szokás csökkenteni, a fehérjék és zsírok felépítő anyagok. ezeknél a minőségre figyelünk! meg a megfelelő mennyiségre, ha van rá anyagi háttér.

ez a nagy varázslat, a lassuló fogyás mögött. közben bejöhet egy olyan, hogy lassuló anyagcsere (alkalmazkodás a kevesebb evéshez) ez még rádob egy lapáttal.

nem hozzáértőknél még az izomveszteség is csökkentheti az energia igényt, így még tovább lassul sokaknak a fogyása.

2012. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Bemásolok valamit:

Ha kevesebbet eszel, kevesebb energiával „takarékon” működsz- ez az anyagcsere törvénye. Ha kevesebb kalóriát fogyasztasz, tested azzal válaszol, hogy kevesebb kalóriát éget el. Ez egy bizonyos „éhezési reakció”, mely segítségével túl lehet élni egy hosszabb ideig tartó táplálékmegvonást is. A szervezetben ilyenkor csökkennek az anyagcsere szabályozó hormonok szintje, beleértve a leptint, a pajzsmirigy hormonokat és bizonyos mértékig a növekedési hormont is.


Van egy trükk, mellyel ki lehet cselezni ezt az anyagcsere lelassulási folyamatot, mégpedig az inzulin segítségével. Ha egy-egy napon jó nagy adag egyszerű szénhidrátot tartalmazó ételt vagy kiegészítő fogyasztasz el, például zsírmentes, fehér lisztből készült muffint, vagy egy adag dextrózt, akkor a szervezeted azt képzeli, hogy vége van az éhezésnek, és így újra elkezdi termelni a kalória-égető hormonokat és azok szintje a vérben visszaáll a normál szintre. Amikor aztán visszaállsz a csökkentett kalória bevitelre, az anyagcseréd jobban reagál majd, mivel a hormonok szintje újra magas.

2012. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Meg ebben is van egy-két jó tipp:

[link]

2012. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

10:44

Ez érdekes elmélet ,gondolom ilyemsi oka lehet testépítőknél diétában a szénhidrát ciklizálásának ,feltöltésének. De hogy ezt egyszerű szénhidráttal kell megtenni hogy 20perc alatt lejátszódjon az egész, hatalmas inzulinreakcióval az nem tudom mennyire jó ötlet. Az anyagcsere sebessége is biztosan fontos, de ha nem sértek meg senkit az előitéletemmel ,először azt kéne megnézni rendben van e maga a diéta. Lehet hogy csak a szénhidrát vagy a zsír mennyiségén kell picit módosítania és meglesz a heti 0,5-1kiló.

2012. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

ma 12:43

Megmondom őszintén, én minden héten vasárnap szoktam szénhidrát feltöltő napot csinálni(diétázom jan 1-től már lement 10 kg),csak annyi különbséggel, hogy én ilyenkor azt eszem amit megkívánok,és annyit amennyi jólesik!Utána egész héten a fehérjedús diéta meg az intervallumos edzések!Nálam bejött ez,folyamatos a fogyásom...

2012. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Előző vagyok!És nem éhezek...
2012. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!