Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Próbáltad már a fehérje...

Próbáltad már a fehérje nélküli diétát?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen volt az eredmény?
2012. febr. 10. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már az úszást víz nélkül?
2012. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sz@r a betonon evezni is...
2012. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Te miért szorulsz fehérje nélküli diétára?

Nálam jan elején merült fel, hogy -gyűlölöm kimondani- köszvényes a lábam! :( És ennek a természetes "gyógyszere" a hús és fehérje mellőzése! (mert ez okozza... ez most hosszú) Ráadásul sok mást is kerülnöm kell. De beválni látszik! Feleségem sokat segít, támogat. Így abszolút nem okoz gondot!

2012. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TOMAtm ***** válasza:

3 féle 'étel' van.

1: szénhidrát - a szervezet tudja energiaként hasznosítani,ha nincs rá szüksége zsírként raktározza.

2: zsír - szükség van rá,de viszonylag alacsony %ban teszi ki az étkezésünket,rendkívül magas a kalóriatartalma,zsírpárnaként lerakódhat.

3: fehérje - a fehérjék az izomzat építőanyagai.ebből épül fel a szív csakúgy mint a comb vagy a rekeszizom.kalóriahiány esetén előszeretettel bontja le a szervezet az izomzatot,mivel a fehérjéből könnyen csinál energiát.

a fehérjére szükség van mint a levegőre,mivel nem tudja előállítani másból a szervezet.növényi anyagok pl szója bab is tartalmaznak fehérjét,nemcsak a húsok.

ha a véleményem érdekel,ez nem megfelelő diéta.suicide mission.

2012. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Én egészségügyi okokból szintén nem ehetek sok húst. Totál mellőzni nem próbáltam hosszabb időre, mivel mértékkel, heti 2-3 adag nem okoz problémát. Amúgy is azt mondják (és én inkább az orvosoknak hiszek, nem az aktuális divatnak), hogy ennél többször nem nagyon ajánlott húst enni. (Azt elfogadom, hogy a sportolóknak több kell, de én nem vagyok az.) Tény, hogy koplalás esetén a szervezet az izmot bontja, de vajon hogy élik túl a vegetáriánusok és azok, akik minimálbérből nevelnek 2 gyereket, és csak ünnepnap jut az asztalra csirkeszárny?

Tehát nem eszik ezt olyan forrón.

Meg nem is vagyunk egyformák. Példának okáért én hónapokig húst ettem zöldséggel, mert elhittem, hogy attól le fogok fogyni. Ezalatt végig lassan, de folyamatosan híztam. Mikor egészségügyi problémát okozott a napi húsfogyasztás, és elkezdtem kevésbé "egészségesen" étkezni, bizony tésztákkal, édes palacsintával, és jóval több kenyérrel, mint korábban (és vacsorára is ettem zsemlét), szépen lement a csirkemellel felszedett 3 kg, és csökkent a súlyom. Igaz, hogy nagyon lassan, ezt elismerem.

És ha jobban belegondolok, én addig voltam vékony, amíg dupla adag körettel (krumpli, sült krumpli, fehér rizs - otthon ez volt, és nem volt válogatási lehetőség!) ettem minimális húst (pörkölt és társai). Akkor kezdtem hízni, mikor a magam ura és szakácsa lettem, és elhatároztam, hogy egészségesen fogok étkezni, és felcseréltem az arányokat, sok hús, kevés krumpli, rizs, sok zöldség.

2012. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem HOZZÁÉRTŐ orvos mondta Kedves Utolsó, hogy nyugodtan lehet húst enni.. rendszeresen. na minnegy..


kell is enni, mert teljesértékű fehérje forrás. nélküle egészségesen élni lényegében nem lehet.

eü problémákra meg nézzetek keleti gyógymódokat, a nyugatitól ne sokat várjatok, el kell fogadni hogy tele van parasztvakítással, ha pár témába kicsit beleményedtek..

koleszterin mítosz, heti néhány napos húsfogyasztás, rengeteg betegség nagyon sz.ar kezelése..

nem a hosszú élet titka, inkább jó biznisz a gyógyszergyártóknak.

Aczél.

2012. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A teheneknek meg a lovaknak is el kéne magyarázni, hogy egyenek má húst, mer nem nőnek nagyra!!! :D
2012. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érzékeny vagyok rá. Mióta mellőzöd, Te is fogytál?
2012. febr. 11. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig élmény nézni a fogyókúrás rovatot. Egyik kenyértől fogy és zöldségtől hízik, másiknak orvos mondta, hogy nem ajánlott a hús... Javaslom a folyadék nélküli diétát is próbáljátok!
2012. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TOMAtm ***** válasza:
a növények is tartalmaznak fehérjét,különben a növényevők nem nőnének meg ,ez igy van.csakhogy ha megnézed egy tehén annyi zöldet eszik meg egy nap mint te egy hónap alatt sem,másrészről pedig,ha megnézed a gorillákat amik elég hasonlóak hozzánk a törzsfejlődés szerint,na őkis növényevők.a nap 24 órájából minimum 12 órát esznek,hogy fenn tudják tartani a nagy izomtömegüket.feltételezem h erre te nem vagy képes,márcsak ezért sem mert a rostokat az ember sokkal lassabban emészti mint a ténylegesen növényevő állatok.
2012. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!