Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar vagy csak...

Ez étkezési zavar vagy csak az akaraterő hiánya?

Figyelt kérdés
Egész héten megfelelően, egészségesen eszem, de hétvégén elszabadul a pokol. Eszem amit találok, addig ameddig azt nem érzem, hogy meghalok annyira tele vagyok. MIt lehet ezzel kezdeni? Hogy álljam meg a féktelen zabálást?
2012. febr. 12. 12:01
1 2
 1/12 Krisz85 ***** válasza:
A titok abban van, hogy azért jön rád a zabálás, mert a Te megfelelőnek és egészségesnek tartott kajád nem a megelelő mennyiségű és minőségű illetve összetételű, és nem elég változatos, ennek az ok az ún. szénhidrátéhség és a jojo effektus. Ami csak és kizárólag a rosszul, (vagy inkább sehogy) tervezett diéta eredménye.
2012. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen, lehet, hoyg akko rteszel jót amikor zabálsz, és éppen a súlyos hiányokat pótolod. Általában lebsceülik az ásványi anyagok szerepét.Lehet, hoyg egyoldalúan eszel hét közben.- Változtatni kell: összetevő szerint, szín szerint, állag szerint, és ea lehető legtöbbalapanbyagot felhazsnálni. Azokat is lehetőleg nem a silányabbját, mert lehet, hogy eleve kevés benne atápanyag. Meg kell próbálni igazi zöldséget, valódi(tanyasi) húst, teljes gabonát, tejet is szerezni, de lehet h akkor is kell táplálékkiegészítő. Pl a burgonya C vitamin tartalma az ötven évvel előbbihez képest a felére csökkent. és az ásványi anygok még rosszabbul állnak. Hála a nagyüzemi termesztésnek.
2012. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Aki egészségesen megfelelően eszik, az elégedett, nem tud zabálni.
2012. febr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
csak akaraterőn múlik, nekem sem volt, elhíztam -> lett. étkezz egészségesen, de ne pukkadásig!
2012. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem étkezel egészségesen hétközben, másképp nem kívánnád.
2012. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
írd le mit ettél múlt héten, és mit hétvégén! Mindent!
2012. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elég jó válaszokat kaptál.

Én ugyanilyen voltam kamaszkoromban, hétköznap nem volt gond, de hétvégén állandóan ettem. Az indok: unatkoztam. És amíg volt mit majszolgatnom addig nem unatkoztam. Szóval lelki eredetű. Néhányszor kell csak legyőzni magadban ezt a késztetést, és utána már nem okoz gondot.


Persze ez csak egy lehetőség, lehet hogy tényleg az a gond, hogy valamilyen tápanyagot/kat nagyon hiányol a szervezeted. Attól függ mit eszel hétvégén, ha chipset, csokit és egyéb hasonló szemetet, akkor az első verzióm lesz a helytálló.

2012. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha mindennap csirkemmellet rizst répát eszel, az ugyanolyan egyoldalú
2012. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Krisz85 ***** válasza:
kedves egyoldalú, csak hogy tudd, aki kiszámolja a kajáját egyrészt grammra tudja, hogy mit visz be, a másik a savbázis egyensúlya is jó, mivel a csirkemell savasít, de a hozzá elfogyasztott nagy mennyiségű zöldség pedig lúgosít. Az emésztőrendszered pedig bármennyire is hihetetlen nem tud különbséget tenni, hogy 80 g szénhidrátot te most rizsből, telj kiörlésű kenyérből vitted-e be, nem fog rád megharagudni ha mindennap ugyanabból viszed be, vagy jól emészti meg nem puffadsz tőle és társaik, vagy nem, de azt úgyis érzed.
2012. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


Van abban valami, hogy unatkozom hétvégén, mert ha belegondolok mindig akkor eszem ha egyedül vagyok és igen szemét kajákat, csokit, chipset.


De hogy ki tudjuk zárni az egyoldalú táplálkozást leírom kb mit szokatam enni.


Hétköznap

reggeli: szendvics tk kenyérből vmilyen felvágottal ami épp van itthon, sajttal, zöldséggel, narancslével, tejeskávéval és teával


tízórai és uzsi: gyümölcs (alma, narancs vagy kiwi, nyáron, tavasszal persze nagyobb a választék)


ebéd: pulyka vagy csirkehús krumplival, vagy zöldségekkel vagy salival és kenyérrel vagy főzelékkel


vacsi: leves vagy valami egyszerű kaja, tojásos ételek, szendvics, túrókrém, virsli zöldségekkel


utóvacsi: sajt, sajt és sajt

2012. febr. 12. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!