Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a paleolit...

Mi a véleményetek a paleolit étrendről?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 18:58
1 2
 11/16 quetzalcoatl válasza:
77%
Én ettem így a télen. Sokkal jobban éreztem magam, fogytam, elmúlt az ekcémám, elmúlt a rendszeres vércukor-leesésem, energikusabb voltam (kivéve az első 3-4 napban). És nem ám diétáztam, ugyanúgy jóllaktam mint annakelőtte. Egyedüli hátránya, hogy drága, főleg hideg időszakban amikor nincs semmi friss gyümi meg zöldség. Most, nyár elején kezdem újra, már sokkal olcsóbban megoldom. Semmi bajod nem lesz ha nem eszel kenyeret/tésztát és nem fogyasztasz tejterméket. Nem kell félni tőle. :) Akik nem képesek elhagyni ezeket, azok a leghangosabb ellenzők. A volt barátnőm is velem paleozott (ugyanemiatt hagyta abba, neki is drága volt) Azért nincs, és nem is lesz globálisan elismerve, mert a föld mezőgazdasága nem tudna annyi húst és gyümit-zöldséget kitermelni hogy fenntartható legyen. (ugyanis azokhoz effektive sokkal több föld, víz kéne, meg intenzívebb gazdálkodás). De ez nem a mi felelősségünk. (ez alól a jó adottságú kis népsűrűségű országok, mint Mo. kivétel) Általában azok szidják ezt az étrendet akik nem próbálták. Sok ismerősöm rendkívül elégedett vele. Ha valaki kíváncsi, próbálja ki mondjuk 3 hétig. Ha nem érzi jobban magát a bőrében, akkor szidja csak.
2012. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Smartguy86 Nagyából jó írányban kapizsgálsz, már csak annak kellene utánanézned mi a paleo étrend.

Az alapja a ma is élő természeti népek, akik közt nincsenek civilizációs betegségek, mint pl. szív és érrendszeri, rák, autoimmun stb.

És igazad van, ehhez mozogni is kell, nem elég helyesen táplálkozni, viszont alapfeltétel :)

2012. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Smartguy86 ***** válasza:

Három kérdés vetődik fel bennem a természeti népekkel kapcsolatban:


1. Van-e esetükben olyan kiterjedt orvosi nyilvántartás, ami feljegyzi, hogy hányan haltak meg szív- és érrendszeri betegség, kezeletlen cukorbetegség, stb. miatt? Vagy netán a paleolit elmélet pusztán csak hipotézis?


2. Igaz-e, ha azt mondom, hogy a természeti népek esetében az átlagéletkor töredéke a civilizált ember átlagéletkorának?


3. Mekkora a testi és szellemi munkabírása azoknak, akik ilyen népekben élnek?

2012. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre is választ kaptál volna, ha elolvasod a Paleolit táplálkozás című könyvet ée ha még mindig kíváncsi vagy valami a többszáz benne hivakozott tanulmányt.

1, Vannak ilyen felmérések, de nem arra, hogy miben halnak meg, hanem hogy milyen betegségekben szenvednek. Sőt olyan vizsgálatok is vannak, hogy mi történik ha ilyen emberek átálnak a nyugati táplálkozásra.

2, A természeti népek életkoreloszlása más, nagy a gyermekhalandóság. Ha átlagot vonsz egy egyéves korában meghalt csecsemő és egy 70 évig élő élettartamából, akkor 35 évet kapsz, így jön ki ez a töredék. Egy európai ember 50-60 éves korában már rendszerint nem tudna élni rendszeres orvosi ellátás, gyógyszerek, gépek nélkül. Ők igen.

3, Elég nagy. És reggel 10 órakor nem állnak le, hogy bekapjanak valamit, mert lement a vércukruk. :)

De miért nem olvasod el a könyvet, ha ennyire érdekel? Sokkal egyszerűbb lenne.

2012. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
meddő volt a tesom.Paleolitozott amit orvos ajánlott neki.Gyógyszer nélkül teherbe esett.Igenis tudományos alapjai vannak.Utána kellene olvasni...
2012. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Smartguy. a tuzet mar tobbszazezer eve hasznaljuk, te sotet barom. sokkal regebben, miota egyaltalan homo sapiensek lennenk. bazz mekkora az isten allatkertje.te olyan ostoba vagy hogy inkabb ne is szolj semmit, mindenki jobban jar vele, foleg te hogy nem egeted magad az elkepesztoen lesujtoan suletlen hozzaszolasaiddal.
2012. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!