Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitol hizhattam, ha nem eszem...

Mitol hizhattam, ha nem eszem soha agyon magam?

Figyelt kérdés
Lefogytam tobb, mint 3 honap alatt 15 kgot, mozgassal + mas etrenddel. Most sem eszem agyon magam, naponta 5-6x eszem keveset. Megis sulyosabb vagyok, mint amikor lefogytam, viszont nem vettem eszre magamon valtozast. A menstruaciom is egy hete kesik, nem tudom lehet-e ennek koze hozza
2014. febr. 8. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Két teóriám van.


Ha alacsony kalóriás étrenddel, éheztetéssel fogytál, akkor most találkozol a jojó effekttel. A szervezet nem szereti, ha éheztetik, ezért takarékosabb üzemmódba kapcsol és minden egyes molekulányi energiát próbál elraktározni. Az ilyen fogyókúrák épp ezért nem fenntarthatóak (soha ne akarjon senki random magazinban talált fogyókúrával fogyni, mert nem érdemes).


A másik teóriám (és ez a valószínűbb az alapján, amit írtál), hogy egyszerűen több izmod van, ami nehezebb a zsírnál, ezért kis gyarapodás is erősen meglátszik a mérlegen. Ezzel nincs semmi baj, nem jelent esztétikai problémát.

2014. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A hízás, fogyás inkább egészségügyi kérdés, így elsődlegesen a táplálkozás minőségéhez kapcsolódik.

Hogy nem eszel sokat, az szinte irreleváns ha az a kevés amit megeszel az megbetegít :(

2014. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Feltoltodik az emesztorendszered etellel, masreszt az izmaid glikogennel, mivel ezek kiürülnek a dieta soran. Masreszt mivel kevesebb kg vagy, a szervezeted kevesebb energiat igenyel, igy ha ugyanannyit eszel, mint dieat elott, hizni fogsz, mivel nem kell tizenpar kilo zsirt meg par kilo izmot etetned. Harmadreszt lelassult az anyagcsered, ami viszonylag hamar visszaall. Ha nem, akkor sikerült valamelyik hormonod termeleset szetcseszned a maratoni dieataddal.
2014. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3! Mar meg se haragudj, de nem gondolom azt, hogy tobb, mint 3 honap alatt -15 kg sok lenne. Ne akarj mar okos lenni, ha nem ertesz a dolgokhoz.

Amugy meg nem annyit eszem, amennyit fogyokura elott, hanem amennyit fogyokura alatt ettem.

2014. febr. 8. 11:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Elenezest professzorasszony, maskor ird ki, hogy csak azok valaszoljanak, akik mindenben egyetertenek veled!
2014. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
69%! Enyhen szolva rohejes vagy! Nem arrol van szo, hogy ki ert velem egyet illetve ki nem, hanem arrol, hogy ki tud rendes valaszt adni es ki okoskodik! Te a 2. csoportba tartozol!
2014. febr. 8. 11:22
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"Amugy meg nem annyit eszem, amennyit fogyokura elott, hanem amennyit fogyokura alatt ettem."


Akkor tulajdonképpen még mindig fogyókúrázol, csak a súlyod nem lefelé, hanem felfelé mozog?

Valószínűleg napi 5x6-szor is nagyon keveset, és valószínűleg nagyon rossz ételt eszel. Többet tudnának segíteni, ha leírnád, hogy mi az, amit eszel, és mi az, amit mozogsz. A menstruáció késése lehet csak egyszeri eset, de jelezheti azt is, hogy felborult a hormonháztartásod. Ha az utóbbi, az szintén annak a jele, hogy valamit nagyon nem jól csinálsz.

2014. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mit ettél, mit mozogtál, hogy ilyen szépen lefogytál? Szerintem emeld kicsit a mozgás időtartamát. És Gratulálok az eredményhez!:)
2014. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tényleg soknak tűnik a 15 kg 3 hónap alatt. Bár attól függ, hány kg-ból fogytál le. Nem mindegy, hogy 100-ből lettél 85, vagy 65-ből 50.

1. Terhes vagy esetleg ezért nem jött meg?

2. Ha csak a kg több, de a méretek nem, akkor mi a gond?

2014. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nem arrol van szo, hogy ki ert velem egyet illetve ki nem, hanem arrol, hogy ki tud rendes valaszt adni es ki okoskodik! Te a 2. csoportba tartozol!"


Ja, ezert koncentralsz a valamszom egyetlen elemere, amivel nem ertesz egyet es kezdesz el szemelyeskedni. En nem akarlak meggyozni a velemenyed ellenkezojerol, hanem forditva van. Mindenki azt csinal a testevel amit akar. Ha nem voltal vagy 90 kilo, akkor ez gyors volt. Egyebkent tizeneveseknek, mint te duplan nem ajanlott a gyors dieta. Szep hetveget!

2014. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!