Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kéthetes diéta. Így jó? és...

Kéthetes diéta. Így jó? és tényleg beválhat?

Figyelt kérdés

Azt írják, hétfővel, vagy szerdával kell kezdeni. Namost gondolom az tökmindegy, ha én csütörtökön elkezdem, csak a hétfői vagy a szerdai étrenddel, és úgy megyek tovább sorban?? :D Na és persze van akinek bevált?? Kb. 168-169 cm (bocsi...tényleg nem tudok pontosat) és 69 kg vagyok, enyhén erősebb csontozatú. Mit várjak a fogyókúrától?

Erre gondoltam: [link]


2009. dec. 23. 22:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát te egy nagyonhülye medikus vagy, bammeg

:-)

Szégyen az országra és az oktatási rendszerre nézve, hogy ilyen emberek diplomát kaphatnak...

Ezért nem járok orvoshoz.


A témát illetőleg nagyon melléfogtál, hogy velem álltál le vitatkozni, persze így jár aki lenézi a vitapartnerét

:-D

Én szerencsére nem a magyar felsőoktatásban tanultam, felsőfokú testépítő szakedzői végzettségem van. Tanultam sejtbiológiától a spottáplálkozásig mindent. Több nemzetközi szintű atlétát is edzek.... Ja és 183 cm/115 kg. vagyok, ha gondolod számold ki a BMI -met, én ilyen komolytalan dolgokkal nem foglalkozok, egyszerűen beszélni is felesleges róla.


Medikus írja: "a glükóz önmagában lófasz, nem primer mobilizálható energiaforrás".

Abban igazad van, hogy a glikolízis és a zsírsavak oxidációjának ugyanaz a végterméke (Pyruvát), majd -aerob úton - Acetil-CoA képződik, ami belép a citrát-körbe, ATP termelődése mellett.

De NEM mindegy a sorrend !!!!

Azt kéne megérteni, hogy amíg van glikogén a májban, izmokban és glükóz a vérben, addig nem fog zsírsavakat oxidálni energiatermelés céljából.

Említetted a glükoneogenezist, már megbocsáss, de a tejsav is glikogénné fog visszaalakulni és úgy tud hasznosulni.

Ellentétben a ketontestekkel, aminek a vérben való megjelenése -a vércukorszint leesése után- súlyos savasodást okoz és lehetetlenné teszi a mozgást.

Úgy NEM LEHET EDZENI. Kivéve, ha beáll a ketózis, ami viszont több napot vesz igénybe. Az agy, az idegrendszer addig nem kap elegendő energiát, a ketontestek átjutása a vér-agy gáton nem történik meg azonnal.


Vagy akkor a maratoni futók mind hülyék, hogy szőlőcukrot esznek a táv vége felé?

Miért nem ketonokból nyernek energiát?


Hogy mindenki értse:

Szénhidrát nélkül nem lehet edzeni, a ketogén diéta betegeknek való, sportolók rég nem használják, egy átlagember pedig be sem tudná tartani. Szóba sem jöhet, mint "fogyókúrás módszer".

(gyakorlatilag zsírdiéta)

A mozgáshoz minden esetben szénhidrátot használunk, a regenerálódás energiafedezetére pedig (mivel nyugalmi állapotban történik kizárólag) zsírsavakat.

Aki nem sportol, annak valóban nem kell sok szénhidrát.

Az agy, idegrendszer, símaizmok működéséhez elég 80-100 gramm. De aki esztétikusan akar kinézni, izomzatot megtartani és tartósan fogyni, annak 2g/tskg szénhidrát ajánlott diétában is, edzés mellett természetesen.


A BMI-t meg mindenki felejtse el!

:-)

2009. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"De kukásként ehhez sem kell értened"


Most látom, hogy ezt nekem szántad, csak elveszett a sok baromság között amiket írtál.

Nos, már írtam, hogy mi a foglalkozásom, ebből következik , hogy KELL értenem hozzá....Viszont neked is KELLENE.

Én ebből élek, 20 éve foglalkozom sporttal.

Ha éltél már akkor egyáltalán, akkor is azzal voltál elfoglalva, hogyan húzd ki a fejed a nutellásüvegből (hogy szakadt volna bele).

Legalább vennéd a fáradtságot, hogy a hiányos tudásod kicsit pótold és ne a fellengzős, lekezelő szövegeiddel palástold.

2009. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szia!

Én a "Párizsi Brigitte klinika ajánlata" című diétát csináltam, ami nagyon hasonlít ehhez. Nekem bevált, már háromszor is csináltam. Kétszer két hétig és egyszer 5 hétig. 2-3 kiló azért visszajön, ha nem figyelek oda, mint minden diétánál. Most fogom újra elkezdeni. 73 kilóról kezdtem, kb másfél éve, most vagyok 59. (170 cm) Amikor láttam magamon, hogy kezd visszajönni, akkor kezdtem el újra. Az 5 hetes azét elég kemény volt, de az volt a legeredményesebb! Közben nem sportoltam. Most viszont fogok, mert úgy sokkal eredményesebb! Csak ajánlani tudom, de kizárólag azoknak, akiknek van kitartásuk és szilárd az elhatározásuk, mert anélkül felesleges elkezdeni! Sok sikert! :)

2010. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Határozottság bőven van :)
2010. jan. 13. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!