Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyást hogyan tudnám végbe...

Fogyást hogyan tudnám végbe vinni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem el nem rég kondizni. De mivel 190cm/110kg vagyok, fogyni is szeretnék, csak kezdő vagyok és tanácsokat kérnék. Mennyi Kcal-t kéne ennem a fogyáshoz? Úgy hallottam hogy ha 1500kcalnal kevesebbet eszek, az nagyon rossz, mert a test elkezd raktározni. Kardiogépen a magas vagy az alacsony pulzusszámú edzés a célszerű? Sajnos nem nagyon tudom megoldani a súlyzós, kardió edzést külön választani. Edzés előtt vagy után célszerűbb? Ez igaz hogy egy kimerítő súlyzós edzés 3-4x annyi kalóriát éget mint ezzel azonos kardió edzés? Ha esetleg valamit kihagytam volna kérdezzétek meg. Előre is köszönöm a választokat!

2014. júl. 2. 20:02
 1/1 anonim válasza:

Az ideális fogyás érdekében az edzésed mind aerob mind anaerob edzésmódszerből kell állnia. Nekem munka mellett az az ideális ha d.u. ként 1-1,5 órát edzek. Hétfő szerda péntek - erősítés(ez nekem mostanában TRX szokott lenni), kedden illetve csütörtökön pedig futás (futásnál próbálj úgy futni hogy 50m sprint 50m kocogás) erősítésnél meg olyanokat amikből kevés ismétlés számot tudsz megcsinálni.


Ilyenről még nem hallottam hogy a kondi 3-4x több kaloriát éget, szerintem ez nem igaz. Válaszd szét a kardiot a súlyzózástól ahogy írtam szerintem. Illetve a pulzus számot attól függően kell hogy csak zsírt akarsz égetni, vagy izmot is. Olyan 120 körül lenne a zsírégető zóna. Azt meg hogy mennyi kaloriát kell bevinned egy nap az is meghatározza hogy a diétád előtt mennyit ettél egy nap ha ezt letud írni megmondom hogy mennyit kell enned.

2014. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!