Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindig kudarcot vallok, nem...

Mindig kudarcot vallok, nem bírom megállni, hogy ne egyek, így nem fogok tudni leadni pár kilót, mi legyen a motivációm?

Figyelt kérdés

Szeretném megállni, hogy kevesebbet egyek, és szeretném elhagyni az esti evést, de egyszerűen akaratgyenge lettem, és nem megy:-(

Kb. 5-6 kg-ot szeretnék leadni...hogyan vegyem rá magam, hogy nem szabad ennem?


2014. júl. 9. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Egyszerű, ne egyél. Ha nem megy, akkor nem megy. Béna vagy. Sajnáltasd magad.
2014. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha nincs kellő motivációd, soha nem fog menni.
2014. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első,biztosan félreértettél, mert egyáltalán nem sajnáltatom magam!!

Próbálok segítséget kérni, hogy mit hogyan kellene tennem, hogy megálljam az evést, szerinted ez annyira egyszerű dolog?

Nem vagyok nagyon túlsúlyos, (158 cm és 58 kg) de érzem, hogy jobb lenne ha pár kilóval kevesebb lennék.

2014. júl. 9. 08:27
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen egyszerű dolog. Én is lefogytam 15 kilót fél év alatt. És nem megálltam az evést, hanem normálisan étkeztem és sportoltam.
2014. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Koplalni akarsz?
2014. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Na jó okoskodni nem fogok, de adok néhány tippet mit tehetsz evés helyett.


Ha nem akarsz enni, menj és moss fogat. Az ételek többsége utána nagyon rossz ízű ezért nem kívánod a fogkrém után a kaját.


Vagy igyál meg egy nagy pohár vizet vagy tejeskávét, az eltöm


Ha semmi nem segít, menj el valamerre, csinálj valami mást. Ha lefoglalod magad, nem fogsz a kaján kattogni.



Nálam ezek válnak be. Ha egyszer megállod, utána már simán megy. Csak egyszer! Ki bírod egyszer, erre gondolj.


/Amúgy azzal nem értek egyet, hogy ez koplalás lenne. Az esti evést akarja a kérdező kiiktatni, viszont nehéz dolog, ha eddig tele hassal feküdt le aludni. Olyan okos itt mindenki./

2014. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, miért ne feküdhetne le tele hassal? Ha megeszik este egy pohár sovány túrót, sovány joghurttal, édesítőszerrel (házi krémtúró), akkor éppen az, hogy nem hagyja éhezni éjszaka a szervezetét, hanem ellátja lassú felszívódású fehérjével. Nem kell, hogy tele zabálja magát, de az sem, hogy ne egyen. Az este 6 után nem evés nettó baromság.
2014. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért éhezel meg, mert a testednek tápanyagra van szüksége. Fogyni nem úgy kell, hogy nem eszünk. A testnek meg kell adni, amit megkövetel, csak egy kis kalóriát kell tőle megvonni, főleg szénhidrát formájában. A helyes diéta alatt napi 5-6-szor kell étkezi, és este is kell enni. A lényeg azon van, hogy mit eszel. A diéta alatt a szervezetnek különösen nagy szüksége van a fehérjékre, pl. húsokra, tojásra, túróra. Diéta alatt ideális a csirkemell, mert kicsit a zsírtartalma. Nem kell megunni, mert ezerféle módon el lehet készíteni úgy, hogy nem lesz kalóriabomba. Tölds meg brokkolival, piríts rá paradicsomot és light sajtot, pácold bazsalikomos olajba, joghurtba... Szénhidrátnak lehet enni barna vagy basmati rizst, én szoktam néha kölest is, illetve ha ízlik hajdinát (szerintem borzasztó). Emellett mindig legyen a tányéron zöldség, nem hüvelyesek és nem krumpli. Lehet párolni brokkolit, répát, karfiolt, keverhetsz friss salátát mindenféle zöldségből. Itt is csak a fantáziád és a zöldséges kínálata szab határt. :) Este meg lehet enni egy sovány túrót, akár nem sokkal lefekvés előtt is.

A helyes étkezés mellé be kell iktatni minimum aerob edzést, ami legalább 45-50 perc, de inkább egy óra tempós gyaloglás, vagy egyéb egyenletes, alacsony terhelés, ahol a láb végzi a fő munkát, pl. szobakerékpár. Az ideális az, ha izomerősítő gyakorlatokat is végzel, mondjuk súlyzózol, így tovább éreztetve a testeddel, hogy izmokra szükség van, így inkább zsírból fogsz fogyni. Röviden ennyi, de sokkal jobb és részletesebb leírást találsz a testépítő oldalakon. Nem kell testépítőnek lenni, és nem is leszel nagy darab, de a diétát tőlük érdemes eltanulni, hiszen annak a sportnak ez egy létfontosságú része, a tökéletes diétán sok múlik náluk.

2014. júl. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked kedves utolsó!

Megfogadom a tanácsod, nekem már ez is sokat segít,és örülök, hogy végre valaki megért!

Nem koplalni szeretnék tényleg, de az esti evéssel vannak főleg gondjaim. És lényegében azért mert 18h után érek haza, és akkor kezdek el vacsorát készíteni a családnak, és nehéz ellenállni.

2014. júl. 9. 09:32
 10/14 A kérdező kommentje:
A 6/9-es válaszolóra gondoltam, és mielőtt valaki azt hinné, én nem pontozok le senkit, mert nekem minden segítség jól jön, és hasznos!!
2014. júl. 9. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!