Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 167 cm-hez sok az 52 kg? 15/L

167 cm-hez sok az 52 kg? 15/L

Figyelt kérdés
Fogytam már 6kg-ot, de még mindig nagydarabnak érzem magam. Teljesen sovány szeretnék lenni..annyira, hogy ne mindenki azt mondja rám, hogy "pont jó" vagy hogy "nem vagy dagadt, vékony vagy".. Sovány szeretnék lenni!! Nagyon! Néha vannak bezabálós napjaim, amikor este megeszek egy csomó mazsolát, meg fügét. De néha-néha ilyen estéktől nem fogok hízni, ugye? Alapból 1000kcalt eszek, van hogy ez 1200-1300is. Ez jó, vagy sok? Néha van olyan is hogy csak 800-900, de ez ritkán, mondjuk egy zabálós nap után. Nagyon félek, hogy visszahízok.. Szeretnék még 3-4 kg-ot leadni. Ha folytatom ezt sikerülhet még? Egy ideje már nem mozdult a súlyom. Az a baj, hogy székrekedéses vagyok eléggé, és semmi se segít :/ heti 2x nagyvécézek csak kb. :/ Pedig sok zöldséget eszek, napi 2l vizet iszok, és heti 3x sportolok.. Ja, és a hasam nem nagyon akar lejjebb menni..az mindig kigömbölyödik ha eszem, és nem nagyonmegy le, mert ugye nem ürítek..:/ Tippek??
2014. okt. 21. 16:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
Miért akasz sovány lenni? Anorexiás vagy?
2014. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem. azért mert nem tetszek magamnak így. mindig nézegetem magam a tükörben, kirakatokban, és arra gondolok milyen dagadt vagyok, és milyen szépek a nagyon sovány lányok..olyan szeretnék én is lenni
2014. okt. 21. 16:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Reakciód alapján ezek az anorexia első jelei.

15 éves vagy...nem pont ilyen korban kéne előjönnöd a hülyeségeddel. És igen, hülyeség. Fejlődik a szervezeted. Hogy fejlődjön, ha nem kap elég tápanyagot? Ráadásul még nőni is fogsz...ha most elcseszed az életed, később lesz mit megbánni.

Napi 1000kcal? Van, hogy 800-900? Bőven kevés...még a kevésnél is kevesebb.


A hasad alapból nagyobb lesz, ha eszel, van egy ilyen tulajdonsága a szervezetnek. Te nem nagydarab vagy, hanem beteg. Pszichológiailag, és a heti 2 nagyvécézés miatt valószínű egészségügyileg is.


Inkább ezen kéne elgondolkoznod, nem azon a húú de nagy társadalmi problémádon, ami nincs is.

2014. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
En 160cm vagyok es 42kg es nagxon szeretnek hizni egy picit es szerintem neked nagyon jo alakod lehet :)
2014. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na látod? Az utolsóval teljesen egyetértek. Amúgy egy képet csatolhatnál az alakodról, hogy a saját, és korosztályod véleményén kívül másét is meghallgasd.
2014. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nem kellene mazsolát meg fügét enni,meg stresszelni,akkor nem lenne székrekedésed. Valamint megihatsz 2,5liter vizet is egy nap főleg ha sportolsz. Nem tudom miért akarsz káka belű enni. Semmi segg meg mell...
2014. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
szerintem nem vagy sovany, en 168 cm vayok es 52 kilo es ugy erzem hogy par kilo meg ferne ram
2014. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én 162 cm vagyok, 43-44 kg. Középsuli előtt 4 éve még 48 kg voltam. Nem azért fogytam, mert akartam, hanem a sok stressztől. És mindenhogy jól érzem magam. Bár lehetne nagyobb mellem, ha tudnék hízni. Neked nem kell fogynod egy kg-t sem! Nincs értelme. :-) 18/L
2014. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" nem tetszek magamnak így. mindig nézegetem magam a tükörben, kirakatokban, és arra gondolok milyen dagadt vagyok, és milyen szépek a nagyon sovány lányok..olyan szeretnék én is lenni".

Érdekes, ezek szerint te magadnak és a nőknek akarsz tetszeni ?! Ez nem egészen normális, hiszen a nők általában a férfiaknak szeretnének tetszeni.

A jelzett napi kalóriabevitel egyébként megfelelő lehet, ha amúgy egészséges vagy és nincs pusztuló szövet a szervezetedben, amit kívülről bevitt anyaggal kellene pótolni. Ajánlatosabb lenne azért legalább napi 1200 kalória, mivel a nőies idomok feltétételezik a zsírszövetet. A mell szövete is zömében zsír és egy férfi sem szereti a csontos csípőt. A menstruációval távozó anyagokat is pótolni kell (pl. a vasat). Túl sovány nők terméketlenséggel küzdhetnek.

Nagyobb gond a rendszertelen ill. ritka székletürítés. Most már van cékla, ami kiváló bélműködést ad, de ajánlatos lenne beiktatni az étrendbe a savanyúkáposztát és az erjedéssel készült tejtermékeket. Ezek segítenek helyreállítani a bélflórát és magas emészthetetlen rost tartalmuk következtében megmozgatják a beleket.

2014. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Céklát és savanyúkáposztát is majdnem naponta eszek,de nem segít. Nem,nem lányoknak szeretnék tetszeni,hanem magamnak.
2014. okt. 21. 20:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!