Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehetek és mit nem? (lent)

Mit ehetek és mit nem? (lent)

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy tisztában vagyok vele, hogy mi egészséges, és mi nem. A legtöbb ételre csak rá kell nézni, és már tudom is, hogy ezt nem kéne, ha diétázok. Az utóbbi 1 hónapban mióta komolyabban veszem a fogyást ráfüggtem a zöldségekre, mint például paprika és paradicsom. Gyümölcsöt is szoktam enni, főleg almát, néha viszont megeszek hetente egyszer egy banánt is, vagy karácsonyra kaptam narancsot és mandarint, és azokat is megettem.

Anyám nem nézi jó szemmel a fogyásom, pedig rám fér, de ő nem akarja, hogy fogyjak, és mindenfélét elképzel magának. Azt gondolja, hogy anorexiás vagyok, holott tisztában sincs a szó jelentésével, meg soha nem is éhezem. Ezen a héten párolt borsót és párolt kukoricát adott ebédre, nekem meg csak 1 héttel késő esett le, hogy azokat nem kéne ennem. Pontosabban most tudtam meg az előbb. Hát hadd ne mondjam, hogy milyen gondolatok kavarogtak a fejemben, amikor ezt megtudtam.

A tojásról mindenfélét hallok, például, hogy azt nem szabad enni. De egyesek meg azt mondják, hogy szabad. Akkor most igen, vagy nem?

Van egy oldal, ahol leírják ezeket? Mert kerestem, de nem találtam.

Akkor most hogy vannak ezek?

Előre is köszönöm a segítségeteket.



2015. jan. 2. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Meg tudod indokolni, a tojást miért ne lehetne enni? Mármint miért ne lenne ajánlott? Szerintem az a legjobb, ha az ember átgondolja és megbeszéli ezeket. Akkor megérti, hogy tényleg van-e értelme az adott nézeteknek, hogy valami jó-e vagy rossz.


Én amúgy igyekszem paleós alapanyagokat enni, az már egy elég szigorú szűrést jelent, nekem ez a fő segítség.

2015. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha egyoldalúan táplálkozol, sehova sem jutsz. Csak paradicsomot és paprikát enni nem túl jó a testnek. Elmondanád, hogy milyen szisztémát követsz? Miért rossz a borsó és kukorica? És a tojás?

Leírnád, hogy naponta hányszor, mit és mennyit eszel/iszol?

2015. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Eszek én mást is, például húsleves, kelkáposzta főzelék és társai. Amiket fent leírtam azok közé tartoznak, amiket szívesen és hetente többször fogyasztok. A tojást valakitől hallottam, vagy nem emlékszek, hogy honnan jött, de nem tudom.

A mai étkezésem abból állt, hogy dél körül felkeltem, megittam egy tejeskávét (ilyen macikávé akármiből készítettem el), ebédre ettem egy kistányérnyi párolt borsót (ehh), pár órával később megettem egy piros almát, apum facsart frissen narancslevet, szóval abból ittam egy félpohárnyit (nem tudtam, hogy mennyi megengedett, szóval nem akartam túlzása vinni), és ezután úgy 2 órával megettem 5 d koktélparadicsomot mielőtt még ránk rohad, mert elég sok van hozva, de ahhoz képest, hogy mindenki mennyire "szereti" rajtam kívül senki nem eszik a családban. A zöldségekkel is így van, a családtagjaim már vagy 3 napja csipszet, marcipánt, virslit, és megmaradt szaloncukrot esznek. Az étkezések között pedig sok vizet iszom, úgy naponta 8-9 pohárral.

Az előbb olvastam, hogy a kukorica, krumpli és zöldborsó fogyasztása nem ajánlott. A krumplit eddig is tudtam, meg azt is, hogy a kukoricát csak mértékkel, de a borsóról fogalmam sem volt.

2015. jan. 2. 23:01
 4/18 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a kukoricával és a borsóval, rostot tartalmaznak, ásványi anyagokat. A tojás is hasznos és szükséges anyagokat tartalmaz. A változatos táplálkozás az egészséges, bármit ehetsz, legfeljebb a bolti chipsféléket és cukros üdítőket érdemes elkerülni. Nem tudom, milyen oldalakat olvasol te, de ha valahol azt állítják, hogy a borsó nem egészséges, az nem a megfelelő oldal. Nem akar neked rosszat a tulajdon édesanyád, és egy kicsit tájékozottabb a világról, mint te.

Hány éves vagy, hány centi, hány kiló?

2015. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ma konkrétan éheztél. Szükséged van fehérjékre, sőt zsírokra is. Le legyél ennyire egészségtudatos, mert haszon helyett ártasz magadnak. Éld az életed, barátkozz, járj szórakozni.
2015. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Pedig fogynom kéne, szóval nyilván ügyelek az egészségemre. És nem éheztem, csak későn keltem, ezért a délelőtti kajálás kimaradt, később meg egyszerűen nem kívántam az ételt. 160 cm vagyok, 16 éves, és a kilóról fogalmam sincs, mert a mérlegünk már vagy fél éve elromlott.

De arra azért már érdemes figyelni, ha beszólogatnak, hogy dagadt vagyok, meg nagy a seggem, narancsőrösek és nagyok a combjaim, na meg a többi testrészemen is van zsír.

2015. jan. 2. 23:20
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát pedig nem ártana tudni a kilókat, talán be kéne fektetnetek párezer forintot egy mérlegbe. Jövő héten menj be az iskolaorvoshoz, amikor bent van ő vagy a védőnő, és méresd meg magad, és kérd a véleményüket a súlyodról. Ők szakemberek. A beszólogatók csak szórakoznak veled; narancsbőr 16 éves korban: ne röhögtess.
2015. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem olyan 58-60 kg körül lehetek. A lábam meg egy karfiolra hajaz, és tudtommal ezt narancsbőrnek hívják :D
2015. jan. 2. 23:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy szerinted mennyi vagy, hanem hogy a mérleg szerint. Ha majd a mérleg szerint túlsúlyos vagy, akkor se a borsót meg a tojást hagyd ki az életedből, hanem a fehér kenyeret és édességeket. És sportolj. De először tudd meg, hány kiló vagy, nem saccra. hanem mérve. Egyébként a kalóriatáblázatból mindjárt kiderül, mi hízlal.
2015. jan. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Naponta edzek, de ha túl sokat ennék semmit nem érne.
2015. jan. 3. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!