Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehetek és mit nem? (lent)

Mit ehetek és mit nem? (lent)

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy tisztában vagyok vele, hogy mi egészséges, és mi nem. A legtöbb ételre csak rá kell nézni, és már tudom is, hogy ezt nem kéne, ha diétázok. Az utóbbi 1 hónapban mióta komolyabban veszem a fogyást ráfüggtem a zöldségekre, mint például paprika és paradicsom. Gyümölcsöt is szoktam enni, főleg almát, néha viszont megeszek hetente egyszer egy banánt is, vagy karácsonyra kaptam narancsot és mandarint, és azokat is megettem.

Anyám nem nézi jó szemmel a fogyásom, pedig rám fér, de ő nem akarja, hogy fogyjak, és mindenfélét elképzel magának. Azt gondolja, hogy anorexiás vagyok, holott tisztában sincs a szó jelentésével, meg soha nem is éhezem. Ezen a héten párolt borsót és párolt kukoricát adott ebédre, nekem meg csak 1 héttel késő esett le, hogy azokat nem kéne ennem. Pontosabban most tudtam meg az előbb. Hát hadd ne mondjam, hogy milyen gondolatok kavarogtak a fejemben, amikor ezt megtudtam.

A tojásról mindenfélét hallok, például, hogy azt nem szabad enni. De egyesek meg azt mondják, hogy szabad. Akkor most igen, vagy nem?

Van egy oldal, ahol leírják ezeket? Mert kerestem, de nem találtam.

Akkor most hogy vannak ezek?

Előre is köszönöm a segítségeteket.



2015. jan. 2. 21:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én sokat edzek és sokat is eszek, mégis fogyok, válogasd meg, hogy mit eszel, ne koplalj.
2015. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Zsír és fehérje mehetne még tulajdonképpen, a pari mellé.


A kukoricát az egyszerű szénhidrát tartalma miatt és az antinutritív hatása miatt nem ajánlják fogyasztásra.


A borsót hüvelyes léte miatt, bár mint nemesített hüvelyes viszonylag alacsonyabb mérgező lektin tartalma van (elvileg). Viszont magas keményítő tartalma.


Krumpli - keményítő, szaponinok, lektinek.


Tej - anabolikus hatás miatt, IGF-1 (NÖVEKEDÉSI fakator) tartalma és kazein fehérje miatt nem ajánlott.

2015. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Anorexia-kórház-pszichiátria! Hát egészségedre! Szegény anyukád!
2015. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban utána kéne járnod az ételek valódi tápanyagtartalmának, mert így, hogy "azt hiszem valaki mondta hogy nem jó a tojás" ,meg "valahol olvastam hogy a kukorica nem egészséges" nem lehet helyesen táplálkozni. Anyukád helyében én sem örülnék...

TÁJÉKOZÓDJ az emberi test szükségleteiről, ne internetes női magazinokból szerezz diéta ötleteket. Mindent lehet enni, csak mértékkel. Inkább zárd ki a fehér kenyeret, édességet, rágcsálnivalókat (magvak, aszalt gyümölcsök jók!) sok liszttel készült ételeket, szénsavas üdítőt és a "macikávét" (mi az??).

2015. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anorexiás! O_O Tudtommal az anorexiások nem ebédelnek lencsefőzeléket. Most meg azért lehet beszólni, mert azt ebédeltem. Gratulálok.
2015. jan. 3. 21:56
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem olyan vészes a lencse, azért egy sportos ember (legyen aktív, aki azért rendszeresen edz) nem egy - egy adag lencsefőzelék ch tartalmától lesz zsíros.


Tudod, ami a lencsefőzelékkel jár, igazából az 'hízékonyabb' típusú lányoknál pont az a kategória lesz maximum, ami a vékony és a teltebb között van. Na, kis keményítőfogyasztástól maximum teltebb lányok lehetnek, és? Ez minden férfinak tetszik, szép, egészséges. Ettől még senki sem lesz beteg vagy kórosan hájas. Tehát engem mondjuk pont nem érdekelne a lencseevés, bár nem ajánlom én sem a fogyasztását, de a testsúly, hízás-fogyás pont nem ezen múlik.

2015. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#14 rendben! amúgy ez a maci kávé, de mostanában pont leálltam az ivásával, szóval ezzel nem lesz gond [link]


#13 Ma sem éheztem, eszek, ha éhes vagyok, és nem, ha nem. Eszek reggelit, tízórait, ebédet és vacsorát. Ennyi elég is. Nem félek az evéstől. Egyszerűen csak visszautasítom a csokikat meg sütiket és társait, erre a családom rögtön bepánikolt, hogy én nem vagyok normális. Lehet sajnálni anyukámat, habár nem tudom hogy nem tűnt fel neki, amikor kissé nagyon meghíztam nyolcadik végén. Már tizedikes vagyok, de komolyabb elhatározásra csak nyár végén jutottam, mert az előtt mindenfélével próbálkoztam, de nem jött be, mert buta voltam, és egy kicsit sem mozogtam, de ez már mindegy. Beismerem múltbéli hülyeségeimet.


Ma is rendesen ebédeltem, ettem húslevest és paradicsomos káposztát, mert pont az volt. Szóval nem kell ilyenektől félteni.


A hasznos tanácsokat pedig köszönöm!

2015. jan. 3. 22:08
 18/18 A kérdező kommentje:

Amúgy anyukámnak az is a baja, hogy mielőtt "életmódot váltottam" (legalábbis próbálok egészséges testen egészséges lélek lenni) nem érti, hogy miért nem lehet olyan mint a többi testvérem. Ők egész nap a gép előtt ülnek, reggelire szendvicset meg kekszet esznek, az iskolában még egy szendvicset, ebédre azt ami van (általában valami tésztás kaja például spagetti, viszont főzelék is szokott lenni, de azt rajtam meg anyukámon kívül nem eszik senki) aztán vacsorára nutellás kenyeret esznek, de most a nagy ünneplések közepette olyan is volt, hogy egész nap csak chipset ettek. Nekem ezért nézni is rossz, mert tudom, hogy egészségtelen, és az alakomra sincs jó hatással.

Ráadásul a szüleimet nem érdekli, hogy amit esznek mennyire hizlal, mindkettő túlsúlyos is. Kissé elszomorító nézni ahogy mindenki minden nap ezeket eszi, de hát ez van.

2015. jan. 3. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!