Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyjából 15 kg-t szeretnék...

Nagyjából 15 kg-t szeretnék leadni. Így szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés

Reggelire általában müzlit eszem. A pékárukat, kenyeret, zsömlét, kiflit már teljesen száműztem, és tésztaféléket sem eszem. A müzli is szénhidrátforrás, tudom, de teljesen kiiktatni nem szerettem volna, valamennyit biztosan igényel a szervezet, és gondoltam, inkább reggelire egyek ilyesmit, mint este.


Ebédre általában sovány husit, csirkét vagy pulykát szoktam enni, néha halat. Ezeket grillezve vagy sülve, esetleg natúrszeletként fogyasztom, a köretként pedig vagy főtt/párolt zöldséget, vagy párolt gyümölcsöt, esetleg valamilyen salátát vagy jázmin rizst eszek.


Vacsorázni 5 óra körül szoktam, este 6 után már nem eszem. Ilyenkor általában tojást szoktam vacsizni, vagy az ebédről maradt husiból és salátából készítek valami egyszerű, "cézársaláta-szerűt". :)


Hét közben 3x járok edzőterembe (hétfő, szerda, péntek), ahol általában a futópadon gyors, lendületes tempóban sétálok és/vagy lassabb tempóban kocogok, ez összesen 45-50 perc. Próbálom úgy belőni a tempót, hogy egy picikét már lihegjek, de még ne kapkodjam a levegőt.

(Sétánál ez nekem a 6,0-6,5 km/h, kocogásnál pedig a 7,5-7,8 km/h, bár ez talán mehetne feljebb is.)


Néha más gépeket is használok (pl. ellipszis tréner, szobakerékpár, taposó/lépcsőző gép, stb), de a futópad sosem marad ki, ez a 45-50 perces intenzív gyaloglás/kocogás mindig benne van a napi edzésemben. A végén 10 percet szoktam lazítani egy ilyen flabelos gépen, szerintem ha másra nem is, de erre nagyon jó. :)


Napi 3 L ásványvizet fogyasztok (bár most ebben a nagy melegben van az 3,5 L is), és heti 1 napot tartok, amikor meg van engedve a bűnözés, de csak mértékkel. :) Ez mondjuk 1 sor csokit vagy 1 szelet süteményt jelent.


Azokon a napokon, amikor nem megyek edzeni, akkor is mindig gyalog megyek mindenhová, egyetemre, boltba, postára, a tömegközlekedés helyett inkább ezt választom.


2 hónapot adtam magamnak, hogy megszabaduljak legalább 6-8 kg-tól, de a végső cél a 15-20 kg leadása lenne. Jelenleg 81 kg vagyok és szeretnék a 60-as tartományba kerülni. :)


Az ásványvízen kívül reggelente hébe-hóba szoktam inni 1 bögre cappuccinoot (2,8%-os tejet használok, mert a párom rühelli az ennél alacsonyabb zsírtartalmú, vizezett vackokat, semmilyen más tejet nem iszik), hogy felébredjek. Sovány joghurtot, sovány sonkákat, paprikát, paradicsomot, uborkát, tonhalat (rio mare) szintén eszek olykor reggelire, természetesen a müzli helyett. :)


Magát az edzést eddig 2 hete csinálom, látszani még nem látszik kívülről semmi, de a közérzetem sokkal jobb lett, amióta intenzívebben is mozgok. ;)


Mit gondoltok? Így sikerülhet elérnem a kitűzött célt? Vagy van olyan, amin érdemes lenne változtatnom (akár a táplálkozás, akár az edzésterv kapcsán)? Le tudom adni ilyen életmóddal azt a fránya 15 kg-t? :)



2015. jún. 3. 16:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, igen! Ami a napi étkezések számát illeti, nekem nem jött be ez az együnk inkább 5x kevesebbet dolog, szóval én naponta 3x étkezem. Viszont figyelek rá, hogy miből és mennyit eszek, így a napi bevitt kalóriamennyiség kb 1000-1500 kcal között szokott lenni, +/- valamennyi. Átlagosan olyan 1200-1300 kcal. :)
2015. jún. 3. 16:44
 2/6 anonim válasza:
100%
Ennyi sok smiley-val es pozitiv hozzaallassal biztosan sikerul :D
2015. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Majdnem ugyanezt csinálom én is. Nem vagyok hozzáértő emberke, de én 4 hét alatt 3 kg-t adtam le szinte majdnem ugyanezzel a módszerrel (Rajtam is 10-15 kg felesleg van). Heti 3x járok kondiba én is, ami 60 perc kardióból áll, illetve mellé minimálisan hasra és hátra edzek + a levezetés. A köztes napokon meg biciklizni járok, rossz idő esetén szobabiciklin tekerek le 20-30 km-t. A közérzetem nekem is sokkal jobb lett, úgyhogy valamit csak jól csinálunk. :D

Sok sikert a továbbiakban!

2015. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes :) Valahogy így képzelem el én is fogyikúrát. És igen, kb. 2-3 kg megy le 1 hónap alatt így, de bőven elég, mert nem jó a hirtelen fogyás, mert attól a bőröd megnyúlik csak, így viszont van ideje regenerálódnia. Sok sikert és kitartást!
2015. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor sikerülhet,ha tényleg van rajtad eleg felesleg. Nem olvastam a magasságmagasságod,december nekem az58 kilommal vért kell izzadni minden deka minuszert (170cm vagyok egyébként).


Ha viszont te még nálam is koverebb vagy,akkor egy bizonyos szintig fogyhatsz így,igen. :)

2015. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akik esetleg követik a kérdést, így, 2 hónappal később is, gondoltam, azoknak megírom, hogy ezalatt a közel 2 hónap alatt eddig sikerült -7 kg-t leadnom! :D


Jelenleg 74 kg vagyok. :)

2015. júl. 30. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!