Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? (s. Os)

Mihez kezdjek? (s. Os)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,160 cm és 82kg!!! Utálok tükörbe nézni,annyira undorító vagyok.Szeretnék lefogyni és egézségesen élni :(

Lovagolok heti 2x,tudom nem számít sokat, de más sporthoz nincs kedvem ,mert egyedül vagyok.Egyik barátom se akar sportolni/nem ér rá és egyedül elmennék futni az olyan furcsa lenne:(

Az étkezésel se tudom hogy kéne :/ nem akarok folyton kalóriát számolgatni,de nem is tudom mit ehetem igazán,jól jönne egy könyv vagy egy étrend az egézséges táplálkozásról:/1


2015. júl. 27. 01:59
 1/5 Zola18 válasza:

Rengeteg könyv van ami erről szol, de először is egy jó adag kitartás kell. Mindig emlékezz arra miért csinálod amit csinálsz és hogy ezt te magadért teszed. És ha ehhez az kell hogy egyedül elmenj futni akkor tedd meg!


Másodszor meg az étrend. Nem kell kalóriát számolgatni de azért légy tisztába azzal hogy mi az amit kéne enni és mit kéne hanyagolni. Pl mindenki szereti a csokit, én is te is de nem muszáj belőle sokat enni. Nem kell lemondani róla csak lehet hogy egy fél tábla helyett elég csak egy pici kocka. Próbáld kerülni a zsíros ételeket és egyél sok zöldséget és salátát. A péksütiket és a kenyeret is jobb kerülni.


Ezután pedig az edzés igazából minden edzés jó és kell is. Hidd el 1000x jobban érzed majd magad ha kicsit mozogsz. Sokkal jobban esik úgy lefeküdni. Sok fitneszgyakorlat van amit otthon is el tudsz végezni.

2015. júl. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Duenna ***** válasza:
0%
Délután 5 órától már ne egyél semmit Ha mégis éhes vagy, akkor egyél gyümölcsöt, nyers, vagy főtt zöldségeket sósan. Egy idő után megszokja a szervezeted, hogy estére nem eszel, és akkor elkezdesz fogyni.
2015. júl. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt az ostobaságot, hogy délután 5 órától ne egyél rögtön felejtsd el. Valamelyik ostoba kitalálta és a kis ostobák követik a példáját. KELL ENNI! Éhesen nem szabad befejezni a napot. Nem szabad koplalni, mert azzal lehet lefogysz 2-3 kilót, de vissza is jön a duplája.

Ha nem akarsz kalóriát számolni, akkor ne számold. Akkor csak figyelj arra, hogy többször egyél kevesebb adagokat (napi 5x étkezés mint reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora) Ha nem tudod mi az a kevés adag akkor annyit megtehetsz, hogy csak leméred az adagot, és eldöntöd mennyi neked a kis adag. Én pl: 100 g rizst- 100 g kaníi csirkát eszem ebédre.

Ne egyél kenyeret, péksüteményeket, sütiket. Ne egyél cukrot és cukros dolgokat. Ne egyél olyat amiben sok a liszt.

Az előbbi idióta tanács helyett, inkább lefekvés előtt 2 órával ne egyél. Ha este 10-kor mész aludni, akkor este 8-kor nyugodtan vacsorázhatsz. Emellett nem árt egy kis mozgás. Én pl: otthon lépcsőzőm. fel-le. Vannak jó DVD-k is amin lehet tornázni.

2015. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 5 órás válaszolót kivéve jókat írtak a többiek, csak persze a tipikus szálkásításról... Lehet ám máshogyan is, főleg azoknak kell más utat választani, akiknek eszükben sincs lemondani a sok zsírról vagy a nagy evésekről, mert nekik az nem passzol, csak éheznének és idegesek lennének úgy. Szerencsére a fentiek nagyon jól összeférnek a fogyással, megfelelő feltételek esetén.


Válts életmódot, de olyat válassz, ami jólesik :) Önsanyargatnod nem kell, sőt igen helytelen, de gondolom, ezt tudod, hisz kalóriát sem akarsz számolni (ami macerás és igazad van, én sem ajánlom, de vannak rosszabb dolgok, néha fogom a fejem, miket képesek magukkal csinálni az emberek fogyás kapcsán).


Simán tornázhatsz, súlyzózhatsz, túrázhatsz egyedül is... Előbbieket otthon, miért kéne hozzá más ember? Válassz érdekes videókat vagy valami (a súlyzózáshoz speciel nehéz).

2015. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddig hattól nem lehetett enni, most már öttől sem? Pár év múlva meg már a hajnali négy lesz a határ?
2015. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!