Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor kezdjek izomépítésbe?

Mikor kezdjek izomépítésbe?

Figyelt kérdés
Elkezdtem diétázni 90 kg-ról. Most 83 vagyok (18F 180cm) és lassan szeretnék izmot is építeni.Az érdejekbe, hogy hogyan csináljam és ideális lenne-e most elkezdeni vagy még fogyjak?

2015. aug. 3. 15:08
 1/5 dolcsi1991 válasza:

mèrt gelesztás akarszleni ?

inkáb gyurjál

2015. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés nem ide tartozik, de mi van akkor ha valaki 90 kg és elkezd izomzatot építeni?(semmi diéta) Akkor hogy fog kinézni?
2015. aug. 3. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Kb ugyanúgy mint előtte, max jobb tartása lesz (kivéve ha kondizik, az jó nagy baromság).

És ha csak ara megy, hogy gyúr, akkor fog rajta maradni mindig, és akkora csöcse lesz, hogy ihaj. :D

2015. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem célszerű addig fogyni, amíg viszonylag könnyen tudsz. Szóval ha lemegy a legalább ~2 kiló havonta, akkor még nyugodtan lehet lentebb, de ha már csak fél kiló változás van hetente, se erősebbnek nem érzed magad, se vékonyabbnak nem látod magad (tehát nem a mérleg csal), akkor lehet váltani.


Itt két dolgot érdemes megjegyezni, egyik az, hogy kezdőként lehet izmot építeni rossz étrend mellett is, kalóradeficitben, szóval a súlycsökkenés mellett már lehetne edzeni, másrészt pedig fontos kiemelni, hogy ha igazán tempós izomnövekedésről van szó, ahhoz kalóriatöbblet szükséges, hogy ezzel meggátold azt a katabolizmust, amely során az izmokat használja fel a szervezet energiaforrásként. Ez pedig ugye súlygyarapodással jár.


Na most tedd fel magadnak a kérdést: tetszettél magadnak 90 kilósan, vagy most jobban érzed magad? Ha nem tartasz attól, hogy az égvilágon semmit nem ért a diétád, mert úgyis szépen visszahízol majd, hajrá, kezdj bele. De szerintem sokkal értelmesebb az, ha elérsz egy szintet, amire azt mondod, hogy "na, így már tetszem magamnak!", aztán még onnan fogyni, belekalkulálva, hogy később erre a tömegre fogsz visszahízni.


Szóval pl. lemész még 75-ig, majd onnan tömegelés mértékkel! 80-ig, majd megint fogyás, és újra, saját magad által kitalált periódusokban haladva. Az ideális súlygyarapodás ugyanúgy nem kell, hogy meghaladja a fél kilót hetente, esetleg még annyi sem muszáj, szóval ha pl. 5 kilóról van szó, az is 10 hetet jelent. 2,5 hónapon át azért elég keményen lehet edzeni így kalóriapluszban, hogy legyen értelme utána fogyni. És természetesen mire második nekifutásra újból eléred a 75-öt, addigra már úgy fogsz kinézni, mintha mondjuk 73 lennél, mert szedtél magadra egy jó adag izmot.


Én legalábbis így csinálom, oda-vissza. Így nincs probléma abból sem, hogy megunom az étrendemet.

2015. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha több az izomzatod, akkor könnyebben megy a fogyás, mivel az izom nyugalmi állapotban is több kalóriát igényel, mint a zsír fenntartása. Viszont aki diétázik, az nem csak zsírból, hanem izomból is veszít. Nagyon pöpecül belőtt diétával lehet minimalizálni az izomveszteséget, így csak kevés fog "kárba veszni". És még valami: akit izmot épít, az kénytelenül felvesz egy kis zsírt is.

Innentől kezdve neked kell eldöntened, hogy hogyan is szeretnéd tovább folytatni, és mikor akarsz belevágni az izomépítésbe.

2015. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!