Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Üdv! Jelenleg 186 cm magas...

Üdv! Jelenleg 186 cm magas vagyok, s 90 kg. Szerintem kicsit sok, egy jó 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Hogyan kezdjek hozzá? (18/F)

Figyelt kérdés

Olvasgattam mindenféle módszert, de: a futás nem fog összejönni, 6-ig dekkolok a suliban, az kilőve. Olyanok is, hogy vegyél ilyen, meg olyan olajat, süss abban, 300 ml 2.000 forint. Ilyen baromságok nem kellenek. És azért éhen se szeretnék halni. Szóval milyen tippeket tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm.



2015. nov. 8. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mozogni attól még nem árt, futni viszont nem muszáj. Legalább hétvégén pedig csak van időd, de egy keveset kb. mindenki rá tud áldozni naponta.


Nem szoktak olajakat ajánlani itt, amúgy a kókuszzsír 1l 1090ft, ahol én veszem, ez elég olcsó, sokkal jobban jövök ki anyagilag, ha sokat eszem belőle, mint normál étrenddel... De senki nem mondja, hogy használj bármilyen olajat... Nem muszáj.


Tojás vagy más általad preferált jó kis fehérjeforrás, zöldség, ha szénhidrátosabban akarsz enni, gluténmentes gabona, ezeket ajánlom így dióhéjban. Életmódváltás.

Fogyni persze akkor fogsz, ha kalóriadeficitbe kerülsz.


Semmit nem tudok az ízlésedről, étrendedről, így azért nehezebb. Az lejött, hogy nem te vagy az a joghurt meg saláta csirkemellcsíkokkal típus, én se, nekem étel kell a jóllakáshoz, nem is kevés.

2015. nov. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Jó estét Fater! Én pár honapja dobtam le 5 kg-t, nagyon egyszeruen, igazabol nem a fogyás volt, egyfata bonusz ez most, a cél de jobban érzem igy magam. Kerüld a finomított szénhidrátokat!!!! Komolyan énis olvastam már annyi hokuszpokszut de ez tényleg müködik.

Ennél édességet? Egyél almát banánt mézet stb, de!!! ne egyél cukros sütiket, cukrozott uditoket stb stb. Azok nagyot odavernek! A kenyeret én nem számüztem teljesen, de jelentosen csökkentettem, nyilvan énse akarok éhenhalni :D Szép estét!

2015. nov. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy látszik e rajtad, vagy nem. Máson 104 kiló se látszik ekkora magasságnál, inkább csak az hogy testes meg erős, és nincs hasa.
2015. nov. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2: Méz? A répára óvatosan nézek, annyira szénhidrátszegényen eszem, szerinted csak ettől fogy valaki? Elárulom: nem. Ha történetesen kalóriadeficitben eszik, akkor igen, de az szénhidrátdúsan is szokott működni. Persze sokat tud segíteni a szénhidrát csökkentése s egyes fajtáinak elhagyása, de önmagában nem elég akárkinek.
2015. nov. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mozgás nélküli koplalással csak izmot fogsz veszíteni.

Ha mondjuk úgy intézed a napodat, hogy 1 vagy 2 óra intenzív gyaloglásra váltod a tömegközlekedést, az is mozgás. Télen is kell a friss levegő, meg nem árt ha megedzi magát az ember kicsit a hidegben :)

Nem kell kókuszolajat venni, az csak félszintetikus szar, nagyjából a modern margarin. Nézz utána hogy állítják elő. És drágább mint a libazsír, hát nóóóórmális aki megveszi???

Ha kókuszt akarsz, vegyél kókuszdiót, törd fel és edd meg a belét.


Húst zsírban kell sütni.

Zöldséget vajon kell, röviden.

Az olajat (oliva, tökmag, stb) meg nyersen kell fogasztani. De legjobb ha "maggal együtt" tehát simán eszel mogyorót, mandulát, tökmagot, diót.


Persze nem kell szerzetesnek állni. Simán elmehetsz heti 1-eszer sörözni, meg gyorskaját enni. A lényeg, hogy a táplálkozásod alapját normális ételek adják.


A tészta-rizs-krumpli köret-szentháromságot feljetsd el. Menjen helyette nyers zöldség, meg egy kis főtt búza, köles, zab vagy hasonló. Mert azért a szénhidrát is kell, különben fáradt leszel és/vagy ingerült:)


Egyébként ilyen magasság-súly kombóval egyszerűen el kéne kezdened konditerembe járni súlyzózni. Vagy saját súlyos edzés, ami szimpatikusabb.

2015. nov. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy rendesen összeállított étrend havi minimum 25-30000ft, uh ha 2000ret sajnálsz, akkor menthetetlen vagy... Mondjuk akkor az is rejtéj, hogy lehetsz még életben.
2015. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Először is egyél kevesebbet és mozogj többet. Ne kifogásokat keress, hanem lehetőségeket.


Én azt javaslom, hogy az adagokat csökkentsd. Anyuka ne tömjön, nagymama ne tömjön, és te tudj nemet mondani. (Ilyen magas embernél az ilyen sok kiló többnyire vagy alkati, akkor nem tudsz vele sokat kezdeni, vagy a "jó" mamák tömésének eredménye.) Ha futni nem tudsz, akkor menj el hétvégén úszni, vagy bicajozni. Minél kevesebbet ülj a számítógép előtt. Egyél sok gyümölcsöt és kevés édességet. Kerüld a cukros üdítőket. Röviden ennyi. :)

2015. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
4-es nagyon bölcs voltál, hogy elárultad nekunk a magvas gondolataid. Én fogytam töle. Érted? Fogytam! Hogyan is tudnék más nevében nyilatkozni, és igen eszem mézet, kell a jó minőségu szénhidrát, hogy ne lassuljon be az anyagcsere. Fogytam, és nem éheztem. Heti 2-3 mozgás megvan.
2015. nov. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Miért ne fogynál volna? Van, aki csak a kenyeret hagyja el és fogy. Van, aki simán koplal és fogy (még szép, elég combos deficitet hoz össze). Van, aki ketogén diéta mellett nem képes súlyt tartani, vékonyan is fogy és fogy, pedig nem is akar. Bármivel lehet fogyni, kalóriadeficit kérdése, s emberfüggő, kinek milyen lépés elég önmagában, automatikus deficitet létrehozva. Azt írtam, hogy CSAK mert megteszi, amiket írsz, nem tuti, hogy bármit is fogy. Mert ez így van. S nem kell szénhidrát az anyagcsere nem lassulásához, a test élelmi szénhidrátigénye is nulla. A méz finom, ha épp nagyon durván kilengek, én is eszem, de a testemnek egyáltalán nincs rá szüksége, nem a legjobb energiaforrás számára.
2015. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*fogytál
2015. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!