Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy honapom van ra, hogy...

Egy honapom van ra, hogy fogyjak legalabb 4-5 kgt es, hogy kissebb legyen a kulso es a belso combom. Szerintetek napi kardioval es 800-900-1000 kaloria bevitellel sikerulhet?

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 12:10
 1/2 A kérdező kommentje:

15/l

170 cm es 60 kg

2016. jún. 8. 12:11
 2/2 anonim válasza:

Hogy egy hónapon belül lefogysz-e ezzel a módszerrel azt nem tudom, de annyi biztos, hogy 800-1000 kalória koplalás, eleinte lehet, hogy fogysz, de 1: nem tesz jót az egészségednek, 2: vissza fogod hízni amint abbahagyod, 3: kiéhezteted a szervezeted és 1 hónap múlva felzabálod a hűtőt. Nem a levegőbe beszélek, tapasztalat.


Egyél napi 5×, minőségi kaját. Számold a makrotápanyagokat, és ne a kalóriára fókuszálj elsősorban. A fehérje-zsír-szénhidrát arány sokkal fontosabb ennél.

A szénhidrátot ingáztasd, ezzel felgyorsul az anyagcseréd, de még egyszer mondom, nem 1000 kalórián. Pl 1. nap 150g ch, 2. nap 75, 3. nap 50. Minden étkezéshez egyél zöldséget -mondjuk én az édes zabkásához nem szoktam, és igyál sokat (3 liter minimum).

A kardió tényleg hasznos ilyenkor, de ne ess túlzásba, tarts pihenőnapokat is. Heti 4-5× ha futsz egyet az segít a fogyásban, de bontja az izmokat is, tehát izomból is fogysz majd. Ha intervall kardiózol (kb 20 perc elég belőle heti 3×), HIIT videókra edzel az sokkal hatásosabb. Sasafitness videóit tudom ajánlani, de ha beírod a youtube-ra, hogy HIIT workout, ott is találsz jókat.


Tervezd meg előre a napi étkezéseid, ott a kaloriabazis.hu vagy a kaloriaguru.hu, segítenek ebben. Sajnos úgy nem fog menni, hogy utólag írod be, vagy menet közben, mert egyenletesen el kell osztani a makrotápanyagokat egy napra, tehát nem kell félni, egyél délután is szénhidrátot, de minden étkezésben jó arányban legyenek. Zöldségből egyél sokat, főleg jégsaláta, uborka, spenót, rukkola, és a többi zöld színű zöldség (kivéve borsó és egyéb hüvelyesek) nagyon jók. A gyümölcsöket próbáld minimalizálni, de tízóraira még az is mehet, csak előre mindig tervezd meg a napodat.


Szerintem 1400-1500 kalória körül egyél, és tényleg ingáztasd a ch-t, nagyon hatásos, de hosszú távon letudja terhelni a szervezeted, szóval ne egyél így a végtelenségig.


Főzz előre, csomagolj, dobozolj, egyél rendszeres időközönként és akkor ha súlyban nem is, de alkatra biztos lesz változás. Ja igen, ez a másik, ne a súlyra fókuszálj, inkább centizd le magad pontosan (ehhez a Lifetiltnek van egy nagyon jó cikke, keress rá), és csinálj magadról bikinis, vagy valami feszülős ruhában képet, a lényeg, hogy látszódjanak a formáid, különben hiába fotózol, ha takarod magad, nem látod majd a változást. Ezt csináld meg csak magadnak, de az 1 hónap után szerintem mutasd meg a párodnak, legjobb barátodnak, barátnődnek, szüleidnek, stb, valaki olyannak, aki külső szemmel reálisan megtudja ítélni a változást, mert az ember sokszor túl szigorú magával :)


kaják közül amit én ettem fogyáskor: jázmin/barnarizs, zabpehely, köles, hajdina, tojás (főleg a fehérje!!! vagy vegyél tojásfehérjelé-t, nagyon jó fehérjeforrás), csirkemell, pulykamell, halak (próbálj meg heti néhányszor enni, én kb napi szinten egyszer ettem, nem kell a legdrágábbat, a fehér húsúakat pl tilápia nagyon jó, de tonhalkonzervet -vizeset!!!- is ettem ha pénz szűkében voltam. Zöldségekből főleg a zöld színűek, de igazából bármi a kukoricán, burgonyán, hüvelyeseken kívül. A zsíroknál figyelj arra, hogy "jó" zsírforrásból vidd be, tehát mondjuk avokádó, mandula, kesudió, olíva olaj, lenmagolaj, stb. Ja igen, és egy jó minőségű fehérjeport is szerezz be, ha nem tudod szilárd kajából megoldani a fehérjemennyiséget. Nem kell a drágákat megvenni, a Myproteint nagyon tudom ajánlani, jó márka és nagyon olcsó (plusz iszonyat finom). Edzések után is ihatod, de hozzákeverve a zabpehelyhez, vagy önmagában tízórai helyett pl.


Ha tényleg komolyan veszed a dolgot, akkor olvasd el a Sárga kapszulát (telefonra ingyenesen letölthető), és olvasd el a diéta és a szálkásítás részeket, nagyon hasznos.


Remélem tudtam segíteni. Nem kell se zsírégető kapszula, se csodaital, se semmilyen méregtelenítő tea. A legjobb zsírégető módszer a tiszta táplálkozás, plusz az intervall edzések.

2016. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!