Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyanoktól kérnék tanácsot,...

Olyanoktól kérnék tanácsot, akik sikeresen és tartósan lefogytak, vagy sikeresen kimásztak egy étkezési zavarból, nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

174 cm-es lány vagyok, 20 éves, és van rajtam kb 15-20 kg felesleg. Mennyi idő alatt tudom leadni? Módszerre azért nem kérdezek, mert hiszek abban, hogy rendszeres mozgással és egészséges, rendszeres táplálkozással le lehet fogyni, nekem már sikerült régebben, csak akkor nem volt tudatos, és valószínűleg inkább lelki eredetű volt, fogytam egy hónap alatt 8 kg-ot, akkor 16-18 kg-mal kevesebb voltam, mint most (régen mértem magam nem tudom mennyi vagyok most csak kb) Sokáig tartottam (több mint egy évig, jojózás nélkül), máig nem tudom, anorexiás voltam-e, többen azt mondták. Szerintem nem, bár nem volt mensim másfél évig. Kicsi izmot (3-4 kg) felszedtem erősítéssel, később egy hormonkezelést kaptam, amitől feljött ez a rengeteg kiló (2 hónap alatt 14kg, azóta ezt tartom). Most le szeretnék fogyni, tudatos étkezéssel és tudatos, rendszeres mozgással. Ami miatt egy éve nem tudok lefogyni, azt hiszem a következők miatt volt:

- teljesen rástresszeltem, hogy kövér vagyok. Gyűlöltem és ostoroztam magam minden nap, drasztikus módszerekhez folyamodtam, és bűntudatom volt ha ettem.

- összevissza étkeztem (volt olyan nap hogy alig/nem ettem, de volt hogy nagyon sokat, bár a legtöbb nap 2-4-szer étkeztem és nem sokat, de volt hogy egész nap semmi, és éjjel volt időm enni, akkor meg egy rendes főétkezést desszerttel betoltam hajnal 3kor. jó, az ilyen szélsőség ritka volt, de akkor is gáz)

-keveset mozogtam (ízületi panasz miatt mellőznöm kellett, de most már tudom milyen mozgást bírok, és szerintem jót tesz a problémának ha kevesebb súlyt kell majd cipelnem)

-nagyon stresszes és mondhatjuk, depressziós egy éven vagyok túl (a szorongásaim és a rossz hangulatom még mindig nem tűnt el teljesen, de most már vannak napok hogy jobban vagyok. Orvos látott, kezel, szóval nem kell küldeni)

-aludni nehezen tudok éjszakánként, nagyon rendszertelenül alszom. Ez még nem lett orvosolva rendesen, de rajta vagyok, szintén nem egyedül. (Ha átlagot vonnék hogy mennyit alszom, szerintem 4 óra jönne ki, de voltak hetek hogy 2-3 órákat, voltak napok hogy 8-10 órát aludtam)

-Dohányzom, sajnos nem tervezem lerakni, mert nagyon szeretem, de ha mozgok azt hiszem le tudom redukálni napi 1-3 szálra, ez majd kialakul..


Kérlek, a negatív hozzászólásokat mellőzzétek. Arra vagyok kíváncsi, mennyi idő alatt tudom leadni azt a 15-20 kg felesleget, valamint mindenféle tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm előre is az építő megjegyzéseket! :)


2017. jan. 15. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok az elhatározásodhoz! A kalóriákat próbáld csökkenteni. Én elfogadtam,hogy méricskélni kell. Egy idő után nem kell,mert a gyakran evett ételek mennyiségét szemmértékkel is megbecsülheted. Próbálj minél többször enni egy nap,viszonylag kevesebb adagokat. A mozgásra azt mondom,hogy élvezetes legyen. És persze a te esetedben ízületkímélő is. Szerintem egy kg/hét ne adj le többet. Tehát 15kg-t 15hét alatt adsz le. Ha fél kh-val számolsz,akkor 30 hét alatt.
2017. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most hány kg vagy?
2017. jan. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 65-nek tippelem.
2017. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Èn míg Mo-n éltem állandó jojo diétás voltam. Fogytam, majd híztam ...

Aztán kikerültem Németországba, és itt a páromnak teljesen más étkezése volt. Nincs itthon nagy mennyiségü étel, és föleg nem zsíros, cukros ételek. Ha eszünk is valami egészségtelent, abból is kevés mennyiséget. Nincsenek nagy zabálások...

ìgy azt vettem észre, hogy stagnálok évek óta annélkül, hogy bármit is tennék.


Aztán terhes lettem a lányunkkal, és a szülés után pár hónappal volt rajtam még 10kg plussz. Ès megint azt vettem észre, hogy több nem leszek, de stagnálok. Ekkor megnéztem miért stagnálok, írtam a kalóra bevitelemt 1 hétig,és kb 1600-2000kalória volt a napi normál adagom kis édességgel, akár chippsel is. ìgy fogtam es elkezdtem 1200-1500kalória között étkezni, mindent ettem, de pl egy-egy csokit csak naponta azt is kis mennyiségben, vagy ha ettem egy sütit, akkor nem ettem csokit... De szinte minden más étkezést rendesen csináltam, csak max oda figyeltem egy kicsit. 2-3 hónap alatt lefogytam a 10 kg-t.

2017. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző, mert biztos volt miből lefogyni 10 kg-ot.


3-as te nagyon hülye vagy...

Ha 174 centihez te 65 kg-ot tippelsz, akkor hülye vagy. Már így is kevés lenne szinte. 174-hez a normális az 65-73 kg.

A 65-ből meg nem kellene akkor fogynia, sőt.


Pláne nem 15-20 kilogrammot, hogy Autswitz-i menekülttáborból való szökevénynek nézzék a 45-50 kilójához és 174 centijéhez. Rettenet hülye vagy 3-as, ez tény.

2017. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdező még nem árulta el a súlyát, viszont érdekes, hogy amikor 16-18 kilóval volt kevesebb, mint most, akkor többen azt mondták rá, hogy anorexiás, és másfél évig nem volt menzesze. Most pedig 15-20 kilót szeretne fogyni, magyarán ugyanoda szeretne visszajutni. Talán nem is olyan hülyeség, amit a 3-as írt, ezt csak a kérdező tudná tisztázni...

Azt simán el tudom képzelni, hogy most normális a súlya, csak a mozgáshiány és a korábbi koplalás miatt kevés rajta az izom és formátlan.

Kérdező, ha tévedek, akkor bocsi.

2017. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, voltam anorexiás. Túlzás volt a 20 kg. 10-15-öt szeretnék fogyni, de néha rám jön hogy 20at kéne. Persze ezeket el tudom már hessegetni. Gyógyuló félben vagyok. És ennek az is része , hogy elérjem a normál sulyom. Ennyi :) 70 kg voltam két hónapja azóta nem mértem de lehet pár kg ment lejjebb feljebb nem tudom én már nem hiszek abban hogy mit látok. Egészséges szeretnék lenni és kíváncsi voltam van e aki keresztül ment ilyenen és kigyógyult :)
2017. jan. 18. 01:05
 8/9 A kérdező kommentje:
49 kg voltam legkevesebb a 174 centimhez. Pár hétig tartott, 52 kg voltam sokáig. Most 65-70 között voltam a harmonizálás óta. 60 kg lenne az ideális. Orvos is rámondta, hogy reális és egészséges testsúly lenn. Én 56ot szeretnék, de a 60nak is k van vagyok, ha szálkás izmos vagyok (mert tegyük hozzá hogy most is izmos vagyok, úgy is hogy keveset.mozgok, erősíteni rendszeresen erősítek. Csak eddig szálkás voltam most meg erős. A kardio hiányzik)
2017. jan. 18. 01:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nőiesen izmos vagy, akkor 61-66 között lennél a legcsinosabb, ezt célozd be elsőre. Utána esetleg menj el egy személyiedzőhöz, hogy hol lehet még szerinte javítani.55 alá semmiképp ne menj, főleg, ha izmot is akarsz magadon.
2017. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!