Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mi a véleményetek az orlistat...

Mi a véleményetek az orlistat ( xenical) gyogyszerről?

Figyelt kérdés

Orvos irja fel.

Sikerült már vkinek ezzel fogynia?

Èn a 120grammosat kaptam.


márc. 6. 00:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
66%
Nem
márc. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha léteznének csodaszerek, nem lenne a Föld lakossága 38%-ban elhízott.
márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem ismerem konkrétan, de úgy tudom, az ilyen, orvos által felírt, elhízás elleni gyógyszerek csak addig hatnak, amíg szeded őket, utána visszajön a felesleg. Szóval ha nem akarsz életed végéig gyógyszert szedni, mozogj és diétázz.
márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Ha az orvos megvizsgált és felírja, akkor segíthet.


#2 - Most azért volt áttörés ebben a témában

#3 - Igazad van, valóban nem lehet életmódváltás nélkül tartós eredményt elérni, de ezek a gyógyszerek ebben segítenek. Vannak akik annyira kövérek, hogy a mozgás már gondot okoz, hogy mondjuk egy 15-20 kg könnyítés után könnyebb elkezdeni mozogni. Tehát a gyógyszer támogatja, de csak a gyógyszer valóban nem oldja meg a gondot, de sokat tud segíteni.

márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ok, tegyük fel, hogy használ. Mi van, ha abba kell hagyni? Visszahízik?

Ha nem hagyja abba, élete végéig gyógyszeren fog élni?

márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#4 persze, segíthet a fogyásban, és lehet, hogy neki most erre van szüksége. De életmódot is kell váltania, ha tartós eredményeket szeretne.


Biztos sokat fejlődött a tudomány ezen a téren, egy külön üzletág már az “obesity” sok gyógyszercégnél. Nyilván megy az orvosok felé is a marketing keményen, és nem bánják a gyógyszercégek a giga profitot, amit be fognak szedni ebből a következő évtizedekben. Lesznek szuper tanulmányok arról, hogy nincsenek mellékhatások, es hogy már enyhe túlsúlynál us segít, sőt kifejezetten jót tesz. Sok ember lesz “függő”, ahelyett, hogy ráállna egy normális életmódra .


Lehet, hogy a kérdezőnek MOST erre van szüksége és segít neki, csak jó lenne ha az eredményeket meg tudná tartani.

márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én gondolkodok gyógyszeres segítségben, de még nem mertem belevágni, de 40+ BMI miatt nem látok más kiutat.
márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem az Adipex-P váltbe. Nagyon durván elvette az ètvágyamat semmit nem ettem ma egyáltalán nincs ètvágy hasam se korog.


Meg se bírnèk enni semit.


Csak annyi hogy szárad a szám ès nincs nyálam ennyi a mellèk hatása meg kicsit megzavarta az alvásomat nem vagyok álmos. Holnap csak 1 szem.

márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A BMI- m jóval 40 felett van. Sajnos. És mellé alacsony is vagyok. Elkezdtem szedni a gyogyszert. Húst eszek meg zöldség,gyümölcsöket. Reggel protein shaket iszok. Kutyámmal sétálok , munkahelyem is van. De csak 2 kilot fogytam eddig. 1 honap alatt. Ezen a heten edzoteremben is voltam 2x.

Nagyon szeretnek fogyni,de ugy erzem,hogy hiaba teszek meg mindent, nagyon minimalis a fogyas. Mastol hallottam,hogy 2 kilonak kene hetente lemenni.

Szedem a gyogyszert is.

Nem adom fel,csak kicsit csalodott vagyok.

márc. 9. 20:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Csodák sajnos nincsenek, hasonló cipőben járok. Szerintem jó irány az orvos, sajnos közöttük is kevesen vannak, akik jól kezelik ezt a helyzetet.


A megfelelő életmód kialakítása, alapvető fontosságú, de ez a súly nehezen magyarázható lustasággal, itt már valamiféle betegség is közrejátszik. A gasztroenterológus jó megoldás lehet, de sokaknak a pajzsmirigyvizsgálat is segített.


Több irányból el lehet indulni a gyógyszeres fogyás tekintetében, fogyasztó gyógyszer nem igazán létezik, de olyan van, amit ha szedsz, helyrehoz olyan problmát, ami miatt kövér vagy. Persze vannak akik fogyasztónak használják, de azoknak tényleg nem segít hosszú távon.


Szóval keress fel több orvost is a problémával, addig menj, ameddig nem találják meg a kövérség okát. Amikor már sikerült fogyni meg kell becsülni, mert hasonló életmóddal vissza fogsz azért esni, tehát a mozgást be kell illeszteni a napokba, de ez könnyű lesz, mert -40kg-mal nagyon jól fog esni mozogni. Már -10 esetén is könnyebben mész.


Ami viszont elkerülhetetlen, hogy kerülni kell a fölösleges cukorbevitelt. Nem tudom, hogy mennyire voltál eddig édesszájú, ha nem, akkor szerencsés vagy, ha pedig sok édeset ettél, akkor dolgoznod kell rajta. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet meginni egy kólát vagy megenni egy szelet tortát. Nem azonnali elvonás kell, apránként érdemes csökkenteni, a végén pedig jó odáig eljutni, hogy a süti/kóla legyen ünnepnap. Heti egy-két alkalom senkit sem tesz tönkre, de a napi rendszeres cukorbevitel nagyon káros

márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!