Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Valami étvágycsökkentő módszer?

Valami étvágycsökkentő módszer?

Figyelt kérdés

Itt most nem az éhség lecsillapítására vagy elnyomására értem a kérdést. Mert itt mindenhol eddig csak azt olvastam hogyan telítődjünk el minél kevesebb kalóriával.

Nekem konkrétan az étvágyammal van problémám, ugyanis nap közben alig éhezem meg, gyakorlatilag 1-2 alkalommal de nagyon kevés ételtől is már jól lakom.

A gondom azzal van, hogy folyamatosan ennék, akkor is ha nem vagyok éhes. Emiatt fel is szedtem pár kilót. Szerencsére jó helyre ment, mert a fenekem és a combom nőtt csak meg, plusz amúgy is rámfért már egy kis hízás, de nem szeretném ha ebből a pár kilóból nemsokára pár 10 kiló lenne.

Szóval hogyan érjem el, hogy ne legyen akarjak folyton enni?


23/L



márc. 13. 21:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Akik azzal jönnének, hogy egyszerűen csak vegyek erőt magamon és ne legyek egy akart gyenge izé, azoknak előre mondanám, hogy a múltban elég durva étkezési zavarom volt, és igazából most is valahol. Szóval a kapcsolatom az étellel távolról sem egészséges sajnos. Ezt figyelembe véve írjatok választ légyszíves.
márc. 13. 21:47
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
attól füg hogy nézel ki , tudnál képet mutatni , mert szerinte az a 10 kg plusz is jól mutatna rajtad ^w^ , persze ez az én vélemyényem
márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

"A gondom azzal van, hogy folyamatosan ennék, akkor is ha nem vagyok éhes."


Innen itt nem étvágy csökkentésére van szükség mert ez nem étvágy. Úgyhogy a legjobb lenne a falászavarral élők anonim csoportja vagy egy pszichológus. Kideríteni és kezelni az okát

márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
0%

Hasonló gondokkal küzdöttem. Néha még most is.


Folyamatosan ettem volna. Olyan finomak az ételek. Szeretem érezni az ízüket.

Ez akkor tudatosult, amikor nagyon le akartam fogyni. Sírni tudtam volna az éhségtől. Rendeltem Hodia kapszulát. (Ez ilyen speckó kaktiszból kivont valami, amitől nem érzel.éhség érzetet.) Használt is. De észre vettem, hogy így is szeretnék enni. Van kedvem enni. Akarom érezni az ízeket. Igaz, sokszor kiköptem. Vagy csak épp egy falatot ettem. De ott jöttem rá, hogy fejben nincs nálam minden rendben.

Próbálltam figyelni mit, mikor és mennyit eszem. Minnél kalória szegényebb dolgokat enni, nasizni. Sokszor csak egy csomag popcorn a vacsorám. (Sokáig lehet eszegetni és finom). Vagy iszok valami finom cukormentes dolgot. (Itt volt egy kis alkohol problémám is. Mert evés helyett boroztam sokszor esténként.)

Aztán jött egy nagyon nehéz időszak. Alig volt pénzem kajára. Csak ebédet ettem, hogy a kollégáim azt lássák minden rendben.

Most felsoroltam pár dolgot. Talán találsz benne valami hasznosat.

márc. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
#4 ebből az én kővetkeztetésem egy súlyos bulimia és ha bármelyik ponton kapcsolódik veled a kérdező akkor neki ia pszichoterápia kellene
márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Falászavarral küzdök, nekem sokat segítenek a relaxáló gyakorlatok (meditáció, jóga) és a torna. Nagyon jól levezetik a feszültséget.

Valamint rendszerezni kell az érzéseket, amikor rádtör a falásroham. Kérdezd meg magadtól mire van valójában szükséged, mit akarsz pótolni, mi a baj. Kiderül, hogy nem is enned kell, csupán unatkozol, magányos vagy, dühös, stb.

Én eddig nagyon jól vezetem ezt a dolgot, működik.

márc. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem fizikailag vagy éhes, a stresszkezelés megtanulása lenne a megoldás. Úgy tűnik, azért ennél, hogy a kezedet, szájadat elfoglald, megnyugtasd magad, és ezekre a késztetésekre az evést "tanultad" lényegében csecsemőkortól fogva. Próbáld meg mással elérni a megnyugvást a kéz és száj területén. Például rágógumi, valami pöcögtető vagy nyomkodható dolog, vagy fogj egy tollat és írj néhány sort (például arról, hogy aktuálisan mi kavart fel) vagy firkálj valamit. Ha voltál már pszichológusnál az evészavar miatt, érdemes lenne átbeszélni, hogy mikor jön a késztetés és mit tudsz tenni. Mivel az evésben a kéz is érintett, manuális tevékenységeket lehetne ajánlani: hímzés, horgolás, puzzle, festegetés vagy bármi hobbiszerűség, amit szívesen csinálsz. Próbáld tágítani az alkalmazkodási, megküzdési tárházadat a neked megfelelő tevékenységek végzésével.
márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

1. Akaraterő

2. Foglald el magad és ne a 4 fal közt tespedj! Kis kerti munka és eszedbe nem jut enni, sőt....

márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
0%
Hát a jóllakás :D
márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Hány kiló vagy, milyen magas? Ezek nélkül nem lehet válaszolni.
márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!