Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A zöld kávé fogyasztása...

A zöld kávé fogyasztása bevált valakinek a fogyásban?

Figyelt kérdés
Olvastam sok sikerélményt reklámoldalakon a zöld kávéról! Tényleg hatásos lehet?

2015. máj. 20. 07:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ha májkrémet te csinálsz és tudod mi van benne, akkor az sima belsőségnek számít. Ha bolti, akkor viszont tudod, hogy bármi lehet benne, nagyon meg kell nézni. Tejfehérjék, szója, glutén.. meg úgy akármi. Na ezért is megfontolandó ha valaki 'tubusos' aprított, krémesített kajákat eszik. Az élelmiszeripar nem arról szól, hogy a jó minőségű termékeket adja megfizethető áron. Inkább az olcsó előállítás a lényeg, ha meg valamit úgyis drágán árulnak, ott sem az egészséges, tiszta összetétel a lényeges, hanem az érzékszervi minőség. Legyen finom, tehát mindent tele kell rakni ízfokozókkal, cukorral, állományjavító anyagokkal, persze a cukor meg valami keményítő azok természetes anyagok oké, csak nem biztos, hogy ezeket akarjuk enni.


Az meg a dietetikusok baromsága, hogy naponta sok étkezés kellene. Vannak ilyen nézetek is, és ha valakinek jó ez akkor így eszik, de sokkal természetesebb a ritkább étkezés, időszakos böjt. Az emésztőrendszerünk is pihenhet, nincs azzal semmi gond.


Legalacsonyabb akkor az inzulinszint, ha nem eszünk, nyilván. Ha eszünk akkor meg azért kellene enni, mert az evés konkrétan egy fizikai igény, az evilági élet egy alapfeltétele, nem baj az ha megéhezik az ember mert mondjuk 10-12 órája nem evett, ez teljesen normális lenne egyébként. És legalább ennyi időn át pihent az emésztőrendszere, sűrűsödött az epéje, normál szinten volt az inzulinszintje -> magasabb szinten volt a glukagonszint.


Csak ma ez nem divatos, mert ma hízni kell, vagy jobb esetben izmosodni, de hát ezek múlandó trendek.. :) (szerintem)


De ezt úgy írom, hogy én is szeretek (tehát puszta élvezet) enni, gyakran enni, és nekem nincs is bajom azzal ha valaki napi mondjuk 8x eszik, magánügy, csak ha objektíven nézzük, ez inkább kerülendő.

2015. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen:

100 g májkrémben kb 220 Kcal van,

100 g ömlesztett sajtban kb 300.


Ha ilyen ételeket eszel, akkor észrevétlenül több kalóriát is beviszel a a szervezetedbe, ráadásul ilyen műkajákból, amik nem jó ételek.


Szerintem ezért nem fogysz.

mert nem mind1 hogy mondjuk plus 200 kcal mondjuk paradicsomból van, vagy ömlesztett sajtból, ami tele van mindenféle adalékanyaggal, tartósítószerrel, zsírral...stb.

2015. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Vannak jó minőségű kenőmájasok is, csak el kell olvasni, mi van benne, vagy tudni, honnan veszed! Pl. megbízható hentesüzlet füstölt májasát.


Mert azért van benne zsír, fehérje is, ami jó... az adalékanyagot kiiktatni teljesen úgysem lehet, max ha az ember mindent maga készít, tehát a fűszereket is maga szárítja, meg őrli...


Én eszek rakott dolgokat is, kenőmájast is, sajtokat is, ha dolgozok, napi 1.500-1.600 kcalt viszek be, ha itthon vagyok 2.200 kcal körül... és ehhez még mozgok.


Mégis 6 hét alatt 7 kg fogyásnál tartok, izomveszteség nélkül.

2015. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon mozgok (néha sétálok :) s nagyon ritkán tornázom 5 percet, amitől izomlázam van 3 napig, ha olyan), de 1600 kcal-tól már tempósan fogynék (jelenleg163/63 vagyok). De kemény feltételei vannak annak, hogy annyival jóllakjak plusz véletlenül se menjen be több, a kalóriák hajlamosak jönni némi odafigyelés mellett is... Jó zsíros étkezések és napi 1-2 étkezéssel talán megy nekem az ilyesmi, máshogy esélytelen. 2 étkezéssel az a baj, hogy 8-900-nak kéne lennie átlagosan s olyan pici étellel nehezen lakom jól. Úgyhogy van, akinek a kevés evés jó, s nem igaz, hogy mindenütt sok kis étkezést ajánlanak, milliószor láttam azt, hogy az időszakos böjt az igazán jó :D De nekem mindegy, ÉRZEM, hogy nekem így kellemes, fogyás ide vagy oda. Már gyermekkoromban is csak megéheztem a reggelitől, értelme nem volt semmi. Mindegy az összetétele, éhes és enervált leszek tőle, nélküle viszont akár fizikai munka is megy. Sokfélék vagyunk s ez így jó. Az a fontos, hogy ne erőszakoljuk meg magunkat, csináljuk úgy, ahogy megfelel a testünknek, akkor is, ha mások szerint ez nem jó. Valaki úgyis belénk fog kötni...


Kérdező, nekem speciel a szénhidrátszegény étkezés vált be, de másoknak is ajánlani szoktam a szénhidrátcsökkentést, bár Te már közel sem átlagember szinten eszed, lehet, hogy Neked erre már nincs szükséged. Van, akinek viszonylag sok szénhidrát a jó, másnak a kevesebb. A gyors szénhidrátokat és a glutént jó elkerülni, a zöldségeid jók (én minél többet nyersen eszem belőlük, mégiscsak értékesebbek s főleg frissek, lédúsak/ropogósak úgy), a zsírtól sem félsz, fehérjét remélhetőleg eszel eleget, az fontos... Kb. ennyit tudok általánosan mondani.

2015. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, sok hasznos dolgot tanultam mindegyikőtök kommentjéből! Májkrémet is kizárom az étrendemből.

Én 162/56 vagyok, de nekem a kényelmes, megszokott és szeretet súlyom 50 körül volt. Közeledve a 60-hoz már kissé megijedtem! 3 hete reggelente fél órát tornázok, 2 éve úszok aktívan.

Igen, húst főtt vagy sült húst szoktam még gyakran enni.

Ez a szénhidrátcsökkentés ezt hogy? Nekem ez a kcal számolások, amit nagyon kedvesen sokan leírtatok nem teljesen világos. Például, ha eszem egy kocka rakott kelt vagy 2 tányér húslevest, hogy számoljam ki, hogy éppen az mennyit tartalmaz?

2015. máj. 21. 08:05
 26/31 anonim ***** válasza:
Én is közelítek a 60 felé, de soha nem számoltam egy egyetlen kalóriát se. :-)) Eszem, ami és amennyi jólesik, aztán, ha úgy érzem, szűkebb a derékszíj, mint máskor, többet mozgok. Naponta súlyzózom, biciklizek, futok, vagy ha minden kötél szakad, beállok a melósok közé deszkát pakolni. :-)) Szerintem a mozgás felelős a kilók sorsáért.
2015. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Azt azért megnézném, és iszonyú jót röhögnék rajta, ha egy fogyókúrázó NŐ HIPP-HOPP beáll a melósokhoz rakodni, csak azért mert fogyni akar... a legtöbb nő ugyanis nem fizikai munkát végez szerintem, legalábbis nem olyan, ami miatt olvadnaka kilók...pff


Menjen el talán autópályát építeni vagy építkezésre segédmunkásnak a fix munkája mellett? Ilyen hasznos választ se olvastam itt már régóta...

2015. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ja és attól még hogy neked nem kell nézni mit eszel és úgy is 60 kg vagy, a kérdezőnek még ez nem segít, ő nyilván azért akar fogyni, mert amikor nem figyelt oda, akkor hízott vmennyit...nem egyformák az emberek, férjem akkor is fogy, ha megeszik egy fél disznót, mert magas vékony testalkatú, akkor tanácsolja mindenkinek azt, hogy egyen meg minden este egy tál sültkrumplit meg rántott húst, deszertnek meg egy tábla csokit, hiszen így ő is vékony????
2015. máj. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Igen, személyenként eltérőek vagyunk, többnyire ez genetikai kérdés!


Valóban nem figyeltem oda magamra, ezért jöttek fel a plusz kilók. Mivel én az 50 kg-omhoz szoktam, így egyértelmű, hogy zavar a 60 közeli. Nyilván aki 60 körüli súlyával elégedett, őt a 70 közeli frusztrálná és akkor kezdene fogyókúrába.

2015. máj. 21. 12:08
 30/31 anonim ***** válasza:

Én se számoltam az elején, nem mindenkinek kell. 163/84 körül voltam, az azért már nem az a normál súly... 70 alá fogytam, utána állt le. Fogytam volna tovább is, ha nem lettem volna éhes a kevesebb ételtől, de ezen a számolás sem segít... (Ha éhes vagyok, eszem, ez nekem alap. Olyan keveset eszem, amennyit bírok s ez vagy kalóriadeficit, vagy nem, a számolás csak információval segít, amikor nem működik jól az éhségérzetem.)


A számolás (mondom ezt sok hónap után) macerás. Ha lefogytam, eszembe se lesz számolni többé, de most már nagyon egyszerű az étkezésem ahhoz, hogy kibírjam egy kicsit. S nekem célszerű szénhidrátot számolni, akkor meg már...

De másoknak nem ajánlom és nagyon sajnálok mindenkit, aki túl sokat agyal rajta vagy súlytartáskor is alkalmazza. Nem embernek való az.

Ha pedig nem mi készítjük a saját ételünket, nem is lehet. Igaz, azt sem tudjuk, mennyi a kalóriaigényünk vagy mennyit mozgunk...

De sokat segít, ha egy kis ideig számolunk s megnézzük, hogy mely ételeinkben mi és mennyi van. Engem máig meglep, hogy pár tömény falat, amivel jól se lakom, milyen könnyen össze tud hozni pl. 1000 kalóriát... Bizonyos ételeket emiatt kerülök. Pocsék a kalória/(laktatóság és élvezet) arányuk.


De zöldségleves készíteskor lemérni mind a 13 hozzávalót minden alkalommal, majd lemérni a fazekat és minden tányért... Nem finom. Egyesek ott pánikolnak a "mennyi zsír maradt a serpenyőben" (nekem kb. semmi, megeszem mind) és "mennyi az elpárolgás" s társai. De az alapanyagok is szóródnak, kedvencem a sütőtök, az éretlen állítólag hetedannyi nettó szénhidráttartalommal bír... Na ezt kombináljam bele ketogén diétába.

Némi lazaság nem árt :) Bennem van, de mások (akik a kalóriaszámolásra ráviszik a teljesen elbaltázott százalékozást) ott tipródnak, hogy szeretnék meginni az esti tejüket, de akkor 2g-mal túlmennek a zsírral!!! Szörnyű. Tejet nem innék, de 2g zsír... Ne tegyünk már az esténket tönkre ilyen igazán nem fontos apróságokkal (plusz tejjel se, de ezt hagyjuk :)).

2015. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!