Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Hogyan és milyen fehérjeturmix...

Hogyan és milyen fehérjeturmixot illeszthetnék be a fogyókúrás étrendembe?

Figyelt kérdés
Diéta és aerob mozgás jellemzik a mindennapjaimat, heti 3-4 súlyzós edzés is van. Ellenben nem tudok megfelelő mennyiségű húst enni, csak napi egyszer, mert sajnos hihetetlenül utálom a húst és a halakat is :-( Ebédre eszem csirkemellet vagy tonhalat, de ennyi...arra gondoltam, hogy vacsira, vagy súlyzós edzések után innék egy fehérjét, de egyáltalán nem ismerem ezeket. Van egy biotech bolt a közelben, ott vennék valamit. A cél persze nem a tömegelés, csak a megfelelő mennyiségű fehérje megléte a diétás étrendben, illetve az izomzat megtartása...
2015. jún. 3. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Az semmi. Ha pl. napi 2g/tskg proteint akarnál bevinni, és mondjuk 70 kiló vagy, akkor az 140g, protein, ami ~600g csirkemell, te meg megeszel ebédre 200-at, akkor is marad 400g. Egy adag fehérje 30g, amiből ~22 a koncentrált, tehát napi 18 adag fehérjét kellene meginnod.

1. borzasztóan drága lenne, értelmetlen

2. valószínűleg félholtra f*snád magad


A fehérjeitalra maximum reggel és edzés után van szükséged. Egyél egyéb olyan ételeket, amik tartalmaznak fehérjét, de mindenképpen szilárdból akard pótolni. Ilyen mennyiségben ez nem fog működni.

2015. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, belekavarodtam, szóval 100g maradna, ami 5 adag protein, de az még mindig sok. Hidd el nem jársz jól vele.
2015. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha utálod a húst, ne egyél húst. Én sem eszem és semmi bajom a fehérjebevitellel... Vannak más források is. Persze ha Neked kényelmesebb fehérjével, idd, a testépítők vannak vele nagyon képben a Sport, mozgás/Testépítésben, de itt is szoktak válaszolni, igazából rákeresve is tuti találsz választ.
2015. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek nagyon igaza van abban, hogy ha iszol is fehérjét, elsősorban rendes, szilárd táplálékból kell bevinned, a fehérjepor csak kiegészítés lehet.
2015. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
No, hát épp erről van szó, kiegészítésnek kellene, mert gyerekek, nem fogok ennyi csirkemellet enni, hányok a gondolattól is. 5 turmixot kéne innom? És az fos@t?
2015. jún. 4. 14:28
 6/9 anonim válasza:

Hidd el, jobb a csirke mint a turmix, főleg 5 adag egy nap :D Még a gondolattól is rosszul lettem :D Ittál már olyat valaha? Borzasztóan émelyítő. De tudod mit, kóstold meg. Utána önként fogod legyűrni a madarakat a gyomrodba :D


Egyébként fehérjeforrás a túró, tojás is, nem muszáj mindíg a csirkét nyomatni

2015. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sőt, zöldségből is özön fehérjét lehet bevinni, igazából sosem értettem azt, aki mindenfélét eszik, hogy mi a gondja fehérje terén, ha még egy vegán maratoni futó is megoldja. Ahhoz már oda kell figyelni, de állati élelmiszerekkel? Gyerekjáték. Bár fehérjeigénye válogatja. Az enyém nem olyan sok, 100g alatt van még a felső limit is. Ez még növényből sem nehéz, akkor sem, ha figyelünk az aminosavakra és a gyöngébb felszívódásra.

Úgyhogy hús és normál étkezés mellett nem hiszem, hogy annyira sok por kellene...

Tudom, hogy egyes testépítők nem számolják a növényit, de attól még abból is összerakja a test a fehérjét. Nekem figyelnem kell rá, mert ha túlmegyek fehérjével, az nem jó s még úgy is észrevehető mennyiség (kb. 30g) jön növényből, hogy főleg tojáson élek manapság és a régi étrendemhez képest brutálisan kevés növény fér a szénhidrátkeretembe. Igaz, pont emiatt a fehérjedúsabbak ;)

2015. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát, nem szép dolog, de ha lehetne, egyáltalán nem ennék semmilyen húst, egyszerűen undorodom tőle. Igen, ittam fehérjét a speedfitness edzés után anno, na az tényleg iszonyat édes volt, igazad van...
2015. jún. 5. 07:06
 9/9 anonim válasza:
ctrl-c, ctrl-v
2015. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!