Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hízhatok ettől? Nagyon félek :/

Hízhatok ettől? Nagyon félek :/

Figyelt kérdés

Holnap van a névnapom, és eddig ilyenkor minden évben tartottam egy kis csalónapot, most viszont nem tudom, merjek-e.

Kb 3000 kalóriát ennék meg, de az a baj, nemrég, húsvétkor is tartottam egy elég erős, 3000-4000 kalóriás csalónapot :/

Ráadásul jövő héten megyünk bulizni, ott valószínűleg az alkohol miatt megint túllépem a keretemet, a holnapi így belefér, vagy hagyjam?

Súlyt tartok amúgy.



2019. máj. 2. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire aggódsz, inkább egy elmeorvost keress fel
2019. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért?

Súlytartásnál ti milyen gyakran csaltok, mennyire számoljátok a kalóriákat?

2019. máj. 2. 22:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem izgulok rá a témára. Pláne nem súlytartásnál. Úgy adod elő magad, mintha bikini fitnessz versenyre készülnél ahol minden gramm számít.
2019. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is beteges ennyire félni. 3-4 ezer kalória nem csalónap, hanem mértékteken zabálás. Ha pl. 1800 a kereted, akkor kb. 2300 a csalónap.
2019. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egynapi zabálástól ugyanúgy nem lehet meghízni, mint ahogy nem lehet egynapi koplalástól se lefogyni.
2019. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Ha amúgy 2000-et égetsz el, akkor híztál 100g-ot!!!! Úristen, az 100 000mg!!! Azaz kemény 10 deka...
2019. máj. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%

2000 kalória pluszban az nem 100 g.

1 kg zsírnak kb. 3500 kalória felel meg.

Persze a szervezet hatásfoka nem 100 %-os.

De azért ez gyakorlatilag azt jelenti dupla annyit eszik egy nap mint amennyit felhasznál, ami nagyon sok, és kb. 400 g is feljöhet ettől.

2019. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy 3500 kalória plusz, az 0,45 kg hízás (egy angol font), szóval 1 kg az kicsit több, mint 7000 kcal feleslegnél van
2019. máj. 3. 11:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű "matek". Én évek óta tartom a súlyomat (kalóriát ritkán számolok, csak tartok egy viszonylag visszafogott, egészséges étrendet), és azt vettem észre, hogy nekem még egy 1 hetes kilengés sem változtatja meg a súlyomat. Pl. a tavalyi nyaralás alatt biztosan összejött többezer kcal pluszban, nem a megszokott ételeimből, de a mérleg szerint ugyanannyi maradt a súlyom. Vagy egy jó kis esküvő, vendégség, rakás süti, miegymás, utána pedig még olyan is volt, hogy kevesebb lett a súlyom :) (És nem, nem táncoltam hajnalig, nyaralás alatt sem mozogtam többet, mint máskor szoktam :)) Szóval ha 2 nap alatt megeszel 7000 kcal pluszt, az nem feltétlenül jelenti, hogy rögtön rád rakódik fél kiló zsír, akármit csinálsz. A szervezet működése nem ilyen egyszerű. Pl. sokan használják a ch hintáztatás módszerét, kicsit felpörgeti az anyagcserét és utána általában jobban megy a fogyás.

Az alkoholnak eleve van egy hashajtó hatása, amit akkor eszel, jó eséllyel nem tud olyan jól felszívódni (ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha sokat eszel, mindig alkoholt is igyál mellé :)).

Az sem mindegy, mennyit, milyen gyorsan fogytál, és mióta tartod a súlyod, eleve hány kiló vagy és milyen magas (azaz mennyire optimális most a súlyod), és mennyire vagy hízékony alapjáraton. Ha aggódsz pár deka hízás miatt, akkor a "csalónap" után mozogj kicsit többet, és ésszel egyél.

Ha ma van a névnapod, akkor nyugodtan egyél egy kis sütit, és érezd magad jól! Boldog névnapot! :)

2019. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm :)

Egyébként fogyás előtt nem voltam annyira hízékony, de azért félek az extra kalóriáktól, mert nem volt könnyű lefogynom sem (55-ről 48 kg-ra)

2019. máj. 3. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!