Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Egy elhizott dagadt disznó...

Joly98 kérdése:

Egy elhizott dagadt disznó vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itt vagyok 16 éves és 145kg nem megy fogyókúra próbáltam csináltam mozogni meg mâr egyszerűen nem tudok mindig az evéssel oldottam meg mindent mivel minden nap valaki lelkileg belém gázol mit tegyek?
2016. okt. 23. 08:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Erre a kérdésre milyen választ lehet írni? Vedd elő az akaraterőd és ne egyél annyit. 16 évesen másra se kell figyelned, csak a sulira. (már amennyire azt figyelni kell)

Ennél pedig csak rosszabb lesz, lelassul az anyagcsere, bejön a meló, család, stb.

2016. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Szia! Ha gondolod írj nyugodtan étrenddel / edzéssel kapcsolatban,szívesen segítek!
2016. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora súllyal nem szabad hirtelen elkezdened mozogni. Állíts össze egy diétát, igazából neked egy teljes életmód váltás kell. Normális étrend, leginkább sovány húsokból, zöldségekből, gyümölcsökből kéne enned. Nasi nincs, semmilyen. Sok folyadék bevitel kell, vitaminokat ezerrel pótolni! Ha megvan akkor kiszámolni a kalória bevitelt hogy mennyire van szükséged egy nap. Mivel iskolás vagy még, így nem végzel fizikai munkát, így gyakorlatilag nincs szükséged sok kalóriára. A lényeg az hogy mozognod is kéne.


Kezdésnek felejtsd el a futást, meg a kondi termet. Teljesen felesleges még. Kezdd az edzést egyszerű folyamatos kényelmes, de azért haladós sétával. Mellette végezz pilates edzést hogy azért picit rászoktasd a szervezeted a mozgásra. Eleinte ez is elég lesz ahhoz hogy leadj valamit magadból. Nem fogsz hirtelen fogyni, nem lesz annyira látványos ami neked kudarc, de hidd el ezzel fogsz jót tenni magadnak. Nagyon ok idő kell, rengeteg!


Aztán ha már kezdenek leolvadni rólad a kilók, és kezded magad jól érezni akkor már elkezdhetsz lassan kocogni, lépcsőzni, de leginkább a bicajozást javaslom, vagy az úszást. Utána ha már szépen leadtál, kezdhetsz némi erősítést. Kezdésnek javaslom a Fegyencedzést. Könnyűek az első lépések, a könyvet olvasd el figyelmesen persze. Hidd el azokat könnyű megcsinálni, persze neked kell felmérned mi az ami megy és mi az ami nem. Ne akarj nagyot haladni, csak csináld apránként.


Én is ilyen módszerrel fogytam le 120 kilóról 85 kilóra. Igaz ráment majdnem 2 évem, de ezzel tettem jót magamnak mert annyira lassan de hatékonyan fogytam hogy igaz újra nassolok meg sokat eszek de nem híztam vissza 2 kilónál többet. Borzasztóan könnyen mozgok, merek emberek közelébe menni, jobb ruhákat tudok venni magamnak. Elmerek menni túrázni 10 km séta már nekem meg sem kottyan. Régen 500 méter séta után már meg kellett álljak pihenni. Most már 5 km után kell megálljak ha úgy alakul, de az már kevésbé jellemző. Én 20 évesen kezdtem fogyózni, és akkor dobtam el a cigit is. A tüdőm is sokkal jobban bírja. Nekem születésem óta szívbillentyű problémám van. Az orvosok régen kézen állva könyörögtek hogy tegyek valamit a súlyom ellen. Szerencsére nem volt baj, pedig lehet ma már nem is élnék. Most szerencsére az állapotom semmit nem romlott, mert évente járok kivizsgálásra a szívem miatt, mondta is az orvosom hogy még minimális szintű a probléma így ezért még nem indokolt műteni. Ha meg is akarom műteni magam akkor akár évekig kell várjak mert így is akiknek sürgős azok is hónapokat várnak a műtétre, még annak is sokat kell várnai akinek már olyan szinten súlyos a problémája hogy már attól rosszul lesz ha feláll a székről.


Most ezzel hogy odafigyelek magamra, lényegében az életem hosszabbítottam meg. De ez nem jelenti azt hogy most el kell hagynom ezt az életmódot. Persze hagytam már el magam, mert sokszor adódott alkalom hogy jóízűen akartam enni és nem fogtam vissza magam. A barátnőmnek is sokat köszönhetek mert ő volt az aki biztatott és jött velem mozogni még akkor is jött amikor beteg volt, és hiába nem engedtem ő akkor is jött velem.

2016. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyszer az életben ne "próbálj" fogyókúrázni, hanem csináld végig. Nem azért nem ment, mert te nem tudsz fogyni, hanem azért, mert feladtad. Minden más csak üres kifogás.
2016. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

nézd végig ezt a videó sorozatot:

https://www.youtube.com/watch?v=SYD9AeNKc_E

2016. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Körzeti orvos most, akár holnap, onnan dietetikus, pszichológus, gyógytornász, az orvos szerintem ezt mind el tudja intézni. Ez mind kell. Muszáj valamit csinálni, mert ez csak egyre rosszabb lesz, nem fogsz tudni megmozdulni! A kórházba befekvés se tűnik rossz ötletnek, mert ezt már egyedül nem tudod kezelni.
2017. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Gyorsan húzz el egy orvoshoz!

Kérd meg, hogy írjon diétát és valamilyen edzés formát.

Nem csak azért mert ilyen túlsúly nem túl esztétikus, de az egészséged is hazavágja.

És vizsgáltasd ki magad mert lehet, hogy nem csak a zabálás miatt vagy kövér.

2017. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

Fiú vagy, vagy lány? Ha utóbbi, akkor jól jártál, mert vannak akik erre gerjednek. Én is az elhízott nőket kívánom az ágyban, pedig sprotos pasi vagyok :D.

Ha van kedved beszélgetni, írj.

25/F

2017. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 jobbikostibi válasza:
jó étvágyat kívánok
2019. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na, fogytál azóta?
2019. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!