Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 és 5 éves miért kel fel...

3 és 5 éves miért kel fel minden éjszaka minimum 1x, de sokszor 2x?Mit lehet tenni?A nagyobb pár hónapos korában már átaludta az éjszakákat,kb amiótamegszületett a testvére azóta ő is felkel éjszaka.A kisebb minden éjszaka felkel amiótamegszületett.

Figyelt kérdés
Ráadásul nem alszanak vissza maguktól, be kell menni hozzájuk a szobába hogy visszaaludjanak. Sokszor ott aludnának inkább velem de nagyok már ahhoz. Ráadásul az "altatás" is egy "rémálom", nem akarnak aludni. Akkor se ha előtte voltunk a levegőn. Nehezen alszanak el. Mit lehetne tenni?
2023. febr. 18. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Semmit ez most egy ilyen korszak náluk, ha jól vettem ki egy szobába vannak lehet zavarják egymást az alvásban esetleg próbáljátok őket külön szedni ideglenesen mondjuk nappali vagy hasonló. Mi az hogy nagyok már ahhoz, hogy veled aludjanak én értem, hogy nem preferálod az együtt alvást de azért erős túlzás azt mondani, hogy nagyok ehhez. Mi még ennyi idősen bőven átjártunk aludni.
2023. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Elég kicsik még ahhoz, hogy ne legyen furcsa, ha ébrednek.

Nálunk is kb. ekkora a két gyerek. Én jól alszom mellettük, igaz együtt is alszunk, így a kisebbik csak iszik, odabújik, és alszik mindenki. Az öt éves is átjöhet, ha akar, időnként akar is. Ha nem, akkor meg bemegyek, betakarom, megsimogatom, neki elég ennyi már.

2023. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

33 éves vagyok egyetlen éjszakát aludtam át életemben mikor hazajöttünk Amerikából és kiütött az időeltolódás.

Minden éjjel legalább 1x de inkább 2x néha 3x kelek fel pisilni és vagy inni. 🤷🏼‍♀️

2023. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
A nagyot nyilvánvalóan a kicsi kezdte el ébreszteni. Sanszos, hogy már berögzült nála. De miért egy szobába vannak? Így garantáltan kel mindegyik. De mondjuk ennyi idősen már nem egészséges éjszakánként kelni. Én felkeresnék egy alváslabort.
2023. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

#3

Bírom ezt a "jaj, hát én se alszom át az éjszakát 24, 35, 47, stb évesen" szöveget. Ja, nem. Csak te intézed a dolgodat, legyen az pisi vagy épp ivás, aztán visszafekszel, anélkül, hogy a családod bármelyik tagját is felébresztenéd azzal, hogy "te Józsi/Juci, gyere ücsörögj már mellettem és fogd a kezem a következő 10-80 percben, és közben lehetőleg még simogass is, vagy mesélj, amíg vissza nem alszom". Azért ez elég fontos különbség.

És egyébként az 5 éves már bőven elég nagy hozzá, hogy visszaaludjon mindenféle asszisztálás nélkül, HA nincs semmi problémája (nem fáj valamije, nem álmodott rosszat, stb). Gondolom a kicsi kelti fel, akkor külön szoba a megoldás, mondjuk alapból se lenne rossz.

2023. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 akkor lefordítom a mondanivaló lényegét, mert nem ment át. Vannak emberek, akik SOHA nem alszanak át egy éjszakát. És ez nem azért van, mert “rossz” az anyukája. Hanem mert ilyen típus. Kész. Pont. Nyilván eljön az idő, mikor a kérdező gyereke már egyedül fog visszaaludni. De hiába akarok én egy valamilyen gyereket, ha nem olyat dobott a gép. Azt is bele kell kalkulálni a dologba, hogy az ő gyereke így működik és így is fog maradni, csak majd megtanul egyedül visszaaludni.
2023. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!