Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónaposom hirtelen miért...

10 hónaposom hirtelen miért csak közöttünk alszik?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapos babám eddig remekül aludt a kiságyában, 1-2 alkalommal ébredt, akkor kapott cumit vagy elringattam, és aludt is tovább. Pár hete viszont felébred, és bármit csinálok vele, hiába ringatom, adok neki cumit, tápszert, nem alszik vissza, csak ha beteszem közénk a franciaágyba. Ott bezzeg alszik, mint a bunda. Nem szeretném, hogy ebből rendszer legyen, de nincs ötletem mit tudnék csinálni. Az nem működik, hogy próbáljam még a kiságyban visszaaltatni anélkül hogy kivenném, mert mióta felállt, azóta ahogy felébred, azonnal fel is áll kapaszkodva a kiságyba.

Gondoltam rá, hogy áttesszük az ő szobájába, és az első ébredés után ott a kanapéágyon jön mellém. Ezt azt a problémát megoldaná, hogy kényelmesebben elférjünk, viszont így külön szobába kerülnénk a férjemmel ki tudja mennyi időre, nem akarom hogy emiatt esetleg eltávolodjunk egymástól.


Kérlek segítsetek, járt már valaki így? Hogy ennyi idő után szokott mellé a babája? Nektek mi lett a megoldás?


2023. márc. 18. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Szeparációs szorongás. Szüksége van a közelségedre.
2023. márc. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de akkor is lehet szeparációs szorongás, ha nappal nem jelentkezik nála? Az apukájával és a mamáival is jól érzi magát, akkor nem hiányol.
2023. márc. 18. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bezony.

Nem mindegyik kisgyermek "produkálja" az összes "tünetet" , és az sem biztos, hogy extrém mód jelenik meg.

2023. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!