Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mièrt nem marad meg az ágyában?

Mièrt nem marad meg az ágyában?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 2,5 èves. Hetek òta tart, hogy átmászkál hozzánk a nagy ágyba èjjel, pedig egy szobában alszunk, neki házikòs ágya van, nyunyòkákkal, itt vagyok tőle egy mèterre, mègis vándorol. Ha visszarakom 2x, harmadjára sem adja fel. Megbeszèltem már vele ezerszer, magyarázom neki, hogy az apja nagyon korán kel, aludnia kell, de ha maszkál át, s rugdos, forgolòdik mi nem tudunk aludni, apa vezet, munkába jár, feszültek vagyunk már emiatt. Azt is felajánlottam, hogyha apa elmegy munkába, akkor átjöhet mellèm. 2 napig működött, most megint kezdte. Ma azt mondta "kòkò" bácsi van az ágya alatt, fèl. Mitől lehet ez, szepa? Vagy csak tènyleg fèlne? Èjszaka már karakánan megmondtam, hogy feküdjön le a saját ágyába, itt vagyunk, maradjon ott, mindenki a sajátjában alszik ès pont. Ilyenkor meg sìr, ordìt, kìnlòdik. Mi meg nem alszunk, mert ezt kell hallgatni. Mit csináljunk vele?
2023. máj. 22. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fél. Én nem hagynám félni. Ki kéne deríteni mitől fél pontosan, arról beszélgetni vele. Átnézni az ágyat sötétben is, megbeszélni, hogy csak árnyékok meg rossz álmok stb. Valószínűleg egyszer nem lesz elég, hogy meggyőzd, de szerintem az kínzás ha fél, hogy valami van az ágya alatt/bántani akarja őt és te ráparancsolsz hogy maradjon az ágyában egyedül, miközben ti ketten lehettek. El fog múlni idővel.
2023. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

A kötődő-kényeztető nevelők úgyis lepontoznak majd. De csak a véleményemet mondom el, az meg vagy érdekel, vagy nem :)

El kell beszelgetni vele, pontosan mitől fél a saját ágyában és megnyugtatni ha bármi baj van, ott leszel és mész hozzá.

Második lépés: ha a sírásnak és hisztinek nem engedsz, abba fogja hagyni. Ha otthonról elmegy apuka, majd összebújtok akkor. Meg fogja szokni. Egy gyerek nagyon alkalmazkodó, ha a szülők határozottak. Apjától pár nap türelmet kérj, amíg a gyerek megtanulja, ki a főni.

2023. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Éjjeli fény vagy te menj át hozzá mikor fél.
2023. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Kisfiam is 2,5 éves, ő is sokszor átjön éjjel, ugyanígy vagyunk, egy szobában, csak nekünk közvetlen egymás mellett van az ágyunk. Sokszor azt sem vesszük észre mikor mászik be közénk, csak reggel hogy ott van. Mondjuk minket nem zavar, pedig szokott rugdalni, de aki fáradt az tud aludni. Biztosan nem állnék le vele éjszaka vitázni és nem hagynám hogy ordítson, mert attól biztos senki nem aludna.

Esetleg próbáld meg megvarni míg visszaalszik és tedd vissza a helyére.

Ennyi idősen kezdődhetnek a rémálmok, a sok nappali ingert (esetleg amit tévében látott) éjszaka próbálja meg feldolgozni az idegrendszere és ezért álmodhat rosszat. Valamint a sötétben való félelem is ennyi idős korban kezdődhet. Ő meg nem tud különbséget tenni a képzelete és a valóság között , ezért felét sötétben szörnyektől, szellemektől stb...

Erre a te reakciód az ő félelmére az hogy kiabálsz vele. Hosszútávon nem túl jó taktika. Persze rövidtávon lehet célt érsz vele, de milyen áron. Ha megadod neki a biztonságot hamarabb túl lesztek ezen hidd el.

2023. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a 3.5évesem csinálja ugyan ezt. Ő azt mondja nem fél, csak egyszerűen jobb velünk aludni. Ha a férjem nincs otthon, akkor alapból mindig velem alszik, és szerintem megszokta ezt. Valószínűleg én rontottam el.

Viszont a minap pont a neten láttam egy fotót, hogy ovisokat kérdeztek, hogy mit jelent nekik a biztonság. Le kellett rajzolni. És többen is azt rajzolták, hogy fekszenek este az ágyba a szüleik között.

Nekem az a véleményem, hogy most egyszerűen erre van szüksége. A férjem ha otthon van, mindig átviszi a szobájába, ezerszer is egy éjjel, ha kell. De úgyis mindig visszajön :D Én meg próbálom azzal nyugtatni, hogy ez az állapot se tart örökké, és türelem :)

2023. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És ezt a "kokó bácsit" mégis honnan veszi? Ki ijesztgette ezzel?
2023. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudjátok közelebb vinni a ti ágyatokhoz? Meg esetleg feljebb emelni az ő ágyát. Így gyakorlatilag együtt alhat veletek, de az apját nem rugdossa (csak téged).


Másik lehetőség külön szobába tenni, oda vinni neked egy heverőt, és mikor először átjön éjjel, visszaviszed és reggelig már nála alszol. (De este a férjeddel fekszel le.)


És eközben lehet a félelmein is dolgozni.

2023. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kòkò ez nálunk amolyan gyerekkori ijesztgetős szr. Engem is ezzel ijesztgettek anno. Jön a kòkò, ha rossz leszel. Anyòsom köpte be neki, de már règebben. Leìrom hogy volt. Össze volt tolva a 2 ágy, köztem ès közte csak a leesèsgátlò volt. Simán átnyúltam hozzá. Elkezdett èjszaka átmászni hozzám, arra keltem, mint aki aki egy ketrecharc rèsztvevője, rám esett, gyomron, oldalba vágott a súlyával ahogy jött. Elegem lett, külön szobába raktuk pont egy kihúzhatòs kanapèn aludtunk mellette, de oda is átjárt x òra után. Állandòan mászott hozzám. Mikor átmentem a saját helyemre meg sìrt, nem aludta ìgy sem át az èjjelt. 1 hònapig kìnlòdtunk a külön szobával, majd visszakerült a hálòba, annyi külömbsèggel, hovy nem vagyunk már összetolva, egy komòd kikerült, ìgy elfèrünk jobban. Hát, ez sem jött be, hogy egy szobában vagyunk, ugyanúgy jön èjszaka. Nem mondom, nèha ha jobban alszik nem.kel fel csak ha az apja megy melòba, de nèha katasztròfa, mert ha nem engedjük át vagy megszòlìtjuk bevágja a hisztit, megsèrtődik ès sìr.
2023. máj. 22. 22:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondolom ez egy ilyen időszak most, szeretjük őt nagyon ès vègül mindig a nagy ágyban köt ki, csak sosem volt jò alvò, tulajdonkèppen 2,5 ève vagy miatta vagy már az anyaság miatt de nem jòl alszom, felkelek sokszor egy èjszaka, voltak kipisilős gondok, èjszakai tejitalozás sokáig, most meg ez. Feszült vagyok már, mert tèlen megyek vissza dolgozni, ő meg oviba, muszáj volna normálisan aludnunk, mert ìgy nem tudom mi lesz..
2023. máj. 22. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!