Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan viseltete babátok a...

Hogyan viseltete babátok a saját szobában alvást?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és szeretném a saját szobájában altatni. Egy ideje egyre többet alszik éjszaka szerencsére, én viszont felébredek arra is ha kicsit hangosabban veszi a levegőt. Gondoltam hátha kicsit mélyebben tudnék aludni ha nem mellettem lenne a kiságya. Olyan tapasztalatok érdekelnének akik később rakták át a babájukat a szobájukba, hogyan viselték? Félek felborítom a jó kis alvását ha kiszakítom a megszokott helyéről.
2023. máj. 24. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon személyiségfüggő. Az én kislányom 9 hónapos volt, nem kellett jól vagy rosszul viselnie. Addig is külön aludt a kiságyában, de egy szobában voltunk, így helyrajzilag mindegy volt neki. Nem szoptattam, ezért nem volt indokolt az ágyunkban altatni. Volt légzésfigyelőnk, és minden nyikkre felébredtem, reagáltam a jelzéseire.
2023. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

A tankönyvben meg van írva, hogy a gyerek egyedül alszik, aztán a vége többségében az, hogy anyuka virraszt mellette minden éjszaka. Aki egy kicsit praktikusabb, az valahogy inkább az együttalvást oldja meg (a közhiedelemmel ellentétben nem feltétlenül nehezebb később átállnia).


Aztán persze lehet, hogy nektek sikerülni fog, de benne van a pakliban, hogy mégsem. Ki kell probálni, a Te gyereked hogyan reagál erre.

2023. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi mind a kettővel egy szobában aludtunk az első hónapokban. Ahogy átaludták az éjszakát mentek a gyerekszobába. A nagy ugye még egyedül volt, de teljes jól aludt nélkülünk, semmi nem változott. A kicsi már a nagy mellé ment, de ugyan úgy aludtak este. Csak akkor keltették fel egymást, amikor betegek voltak, különben alszik mindkettő mint a bunda.


Én ugyan úgy voltam mint te, minden kis neszre felébredtem. Amikor meg befeküdtünk az ágyba a férjemmel 2 szót nem tudtunk váltani mert egyből mocorgott és féltünk, hogy felkel. Nálunk megváltás volt a gyerekszobába költöztetés. A kicsi alatt még ott van a légzesfigyelő, de van kamera is. Ja és mindkettő tápszeres, egyáltalán nem kelnek este.


Próbáljátok ki max ha nem működik megy vissza a ti szobátokba.

2023. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom öbölben aludt velem az első 3 hónapban. Egy idő után észrevettem, hogy zavarom, ha pl megfordultam az ágyban, felébredt vagy elkezdett mocorogni. Igazából az ő igenye volt a külön alvás.Két hétig rosszabbul aludt, amíg átszoktattam a saját szobájába (addig matracon ott voltam vele éjszaka). Azóta elmúlt fél éves, nagyon szépen alszik a saját helyen, kivéve persze, ha beteg, foga bántja, akkor vele vagyok éjszaka.
2023. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan kapta meg a fiam a saját szobáját. Előtte is kiságyban aludt, csak a mi ágyunk mellett. Első éjszaka nagyon sokszor kelt, a továbbiakkal semmi gond nem volt, jól aludt az új helyén.

A kicsivel pont ugyanez a terv, 3 hónaposan a szobájában fogjuk altatni, remélem ő is jól fogja viselni.

2023. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6 hónapos koráig éjjel babaöbölben aludt, nappal a kiságyában. Annyi volt az éjszakai átszoktatás, hogy betettem az ágyába és onnantól óránként helyett 1x kelt éjszaka enni. Ütöttem a fejem a falba, hogy ezért nem aludtam fél évig. :D
2023. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
4 hónaposan raktam át, addig velem aludt. Jobban alszik azóta. Addig kelt 3-4 alkalommal egy éjszaka, azért is nem akartam árakni, mert nem akartam ennyiszer átmászkálni. Mióta külön alszik 1-2 ébredés van csak. Akkor átmegyek, megetetem, aztán mindenki megy vissza a saját ágyába. Az ajtót is rázárom, pont azért hogy ne füleljek minden apró neszére. Így azokat nem hallom, a sírás meg zárt ajtón keresztül is felébreszt.
2023. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De örülök a sok pozitív hozzászólásnak! Akkor kipróbájuk hogyan alszik a saját szobájában. Múltkor is felébredtem pisilni, ránéztem a kiságyban és ugyan úgy volt ahogy leraktam majd mire visszajöttem az apja is közben valamit pakolászott már mocorgott. Én meg fáradtabb vagyok mint amikor 3 óránként kelt.
2023. máj. 24. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos koráig aludt mellettem öbölben, én is úgy éreztem, hogy zavarjuk, megébred minden fordulásunkra, vagy a férjem horkolására és én is felébredtem minden mocorgására. Megpróbáltuk egy este a saját szobájában a kiságyában altatni és láss csodát, átaludta az éjszakát. :D

Többnyire azóta is. Vannak jobb és rosszabb időszakok, de semmi gondja az ágyával. A rosszabb időszakok nem ebből adódnak. Ha éjszaka virrasztunk, akkor én költözöm hozzá a nála lévő matracra, nem ő hozzánk. Nekem ez az elvem.

2023. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ennyire picit én nem teszek át, megvártam a nagynál is míg átaludta az éjszakát. Ez 2,5 évesen következett be, addig egy szobában aludtunk, ő a saját ágyában. A szobája már kész volt így csak az ágyát vittük át amikor igénye lett erre.

A 6 hónaposommal is így fogunk eljárni.

2023. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!