Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altassak ringatva? Ez sírni...

Altassak ringatva? Ez sírni hagyás?

Figyelt kérdés

A lányom most nagyon benne van a szeparációs szorongásban, állandóan kézben lenne. Az altatás mostanában egy rémálom. Eddig letettem az ágyba és aludt, most meg azonnal áll fel, emeli a kezét, hogy vegyem fel és ordít.

Ha ringatom és teljesen alvva teszem le, akkor nincs dráma, alszik, de 20 perc múlva vagy amint észreveszi, hogy elmentem keservesen sír, és még nehezebben alszik vissza, nem mer elaludni, mert fél, hogy leteszem (félálomból a vállamról emelgeti a fejét és néz bele az arcomba, látja, hogy itt vagyok és visszateszi a fejét, de ezt akár egy órán keresztül).

A másik lehetőség, amit csináltam, hogy ott maradok vele, simogatom, beszélek hozzá, de nem veszem fel. Ilyenkor áll fel és szívszorítóan sír, emeli a kis karjait, hogy vegyem fel. Végül feladja, lefekszik és alszik, és ilyenkor sokkal többet alszik egy huzamban.

Fogalmam sincs, hogy mi a jó megoldás, ezek közül egy vagy egy harmadik. Semelyikkel nem érzem magam teljesen komfortosan, nem akarom, hogy rászokjon a ringatva altatásra, mert úgy tudom, hogy neki jobb, ha megtanul egyedül aludni (amúgy én ringatnám, amíg össze nem esem, nem amiatt nem akarom, hogy fárasztó), de nyilván azt sem akarom, hogy sírjon. Úgy néz rám sírás közben, úgy érzem, hogy cserben hagyom, segítséget kér, én meg tudom mit szeretne, de nem adom meg neki. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, kérlek segítsetek. :( A bababarát megoldás érdekel, nem az, hogy nekem könnyebb legyen, de olyan verzió, amivel hosszú távon is jót teszek neki. Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!


2023. máj. 27. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

"Fogalmam sincs, hogy mi a jó megoldás"


Ami a leggyorsabb, legkönnyebb, legkevesebb sírással jár.



"nem akarom, hogy rászokjon a ringatva altatásra, mert úgy tudom, hogy neki jobb, ha megtanul egyedül aludni"


Egy fenét.

Neki az a legjobb ha a legkisebb stresszel alszik el.

Hidd el, nem fog lakli kamaszként is az öledbe mászni attól, ha most ringatod.

Ha nem bírod, akkor meg ringasd ülve. Kompromisszum.

2023. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudnám ott hagyni, úgy, hogy üvölt, szeparációs szorongása van, ott vagyok mellette, megölelne, hozzám bújna, de nem tud, mert nem veszem ki a rácsos ágyból. Nekem ez barbárság. Én is sokáig ringattam a lányomat, mert erre volt szüksége, aztán 10 hónaposan elkezdte zavarni, akkor áttértünk arra, hogy mellém fekszik a nagy ágyon. Neki ez nyújt biztonságot, akkor miért vegyem el tőle? 2 éves és együtt alszunk, én is megkaptam már, hogy ,,elrontottam". De szerintem nem, mert nekünk így jó. Elfogadom, hogy másnak meg máshogy jó. Hallgass a megérzéseidre.


Nem tudsz melléfeküdni te is? Kaphatna egy alvókát, amit mindig visztek magatokkal, csak aludni, majd egyszer csak összeköti, hogy az az alváshoz való, nyújt egy biztonságérzetet. Hátha úgy veled összebújva elalszik könnyebben.

2023. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Bírom, nem arról van szó, ringatom szívesen. Csak pont most olvastam egy cikkben, hogy a ringatva altatás az anyukának könnyebb út, hogy rossz szokásokat tanít, elveszi az önállóságot, és megpróbáltam úgy elaltatni, hogy csak mellőle simogatom. De nekem ez borzasztó volt. 60x120-as kiságya van, ha mellé fekszem a földre, akkor feláll, hogy lásson, ha meg átviszem a mi ágyunkba, ott mászkálni kezd meg játszik, nem alszik egyáltalán. És ha el is altatnám, akkor is ott kéne maradni vigyázni rá, hogy le ne essen, én meg csak akkor tudom csinálni a dolgom, ha alszik...

Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem ringatom tovább. Én nem bánom, csak neki nem akartam pont ezzel rosszat. Bárcsak lenne egy egyértelmű szabály, hogy hogy kell jól gyereket nevelni. :) Én megtennék mindent, de néha én sem tudom, hogy mi a jó.

2023. máj. 27. 15:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a fittlabdán rugózást, az kevésbé megterhelő, egy ideig én azon altattam a lányomat. Lehet ám az is, hogy lecseng ez az egész szepa, és visszaáll minden. De én támogatlak abban, hogy ha közelségre van szüksége, akkor kapja meg, ez ad neki biztonságot és jó kötődési alapokat a későbbi életéhez. Azért persze azt is megjegyzem, hogy nem kell magadat feláldozni a gyerek oltárán, és még 16 kilósan is ringatva altatni, amikor úgy érzed, hogy sok/megterhelő/nem bírod, akkor lehet más kompromisszumos megoldást keresni:)
2023. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Babakocsis altatás? Nálunk az segített a letevés problémán. Az ágyban sír, ha felébred, a babakocsiban nézelődik.


Azt is próbáltam, hogy elmondom neki, hogy "mikor elalszol, anya a konyhában lesz, gyere oda ha felébredsz" hátha akkor nem keres sírva, de egyelőre nem működik.

2023. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Floorbed+ringatás. Lassan olyan idős lesz, hogy mesekönyv olvasás közben is el fog tudni aludni, addig ringasd nyugodtan. Egy idő után úgysem lesz már rá szüksége, addig nyugodtan megadhatod neki amire szüksége van. Én is úgy álltam neki, hogy lerakom majd és elalszik... hát a nagy lószart aludt el úgy, üvöltött mint a rosseb. Nekem meg nem volt kényelmes minden ébredésnél kivenni és elringatni, szóval floorbedet vettünk, elég nagyon hogy beférjek, azóta ha fel is kel akkor befekszem mellé és alszunk tovább együtt. Engem nem zavar egyáltalán, ha valaki szerint ez elrontás akkor legyen, nem érdekel senki véleménye, mert nem neki kell hallgatni a síró gyereket, vagy utána a traumatizált szorongó gyerekkel vesződni. Annyira sok az okos ember amúgy, akik rámondásra mondanak ilyesmit, hogy elvesszük a gyerek önállóságát :’D. Milyen önállóságot?! Ez egy kisbaba, amíg nem főz magára és keresi meg a lakbérét szerintem a szülőnek dolga azt a szerencsétlent úgy támogatni ami a legkevesebb traumát és szorongást biztosítja a jövőjére. Plusz olyanról még nem hallottam aki azt mondta volna hogy túlszerettek a szüleim, de több tucatot igen akiket nagyon elhanyagoltak...
2023. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt a megoldást választ amitől hosszabban alszik. Nagyon nem jó a 20 percenkénti ébredés neki (sem) bármennyire is szuperanyunak érzik magukat itt egyesek ha milliószor kelnek a gyerekhez.
2023. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy bármelyik lehet jó megoldás. A lényeg a következetesség. Válassz ki egy módszert, amivel te tudsz azonosulni és minden altatás történjen ugyanúgy. A rendszer biztonságot ad a kicsinek.
2023. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a cikkek akkora gázak.


Mi ringattunk, és lám nem maradt kézben. Szépen elalszik ágyban jóideje, estimesét hallgatva. 3 éves. A sétálva ringatás kb 8 hónapos koráig ment, utána ölben ringattuk kicsit de az az altatás kb 10 perc volt, és kb 20 hónaposan (tudom rettenetesek vagyunk) szépen ágyban megtanult elaludni úgy, hogy közben van vele valaki, néha fogni kell a kezét, meg sokszor énekel kicsit alvás előtt stb. Előtte egy kis mese jár. Kb 40 perc így az altatás, de ebben van mesélés is.

2023. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha ösztönösen kell választani egyet, akkor én a ringatást választanám. Még csak kétszer hagytam egyedül, amikor ilyen bújós volt, de minden pocikám tiltakozik ellene, olyan kétségbeesetten néz rám. Azért is kérdeztem, mert nem éreztem azt, hogy ezzel tennék jót neki. A babakocsiban altatás sajnos nem működik, nem sikerül sehol elaltatni 20 percnél tovább, csak a kiságyában. Még hordozókendőben sem, ott is felébred 20 perc után. Most lesz 1 éves amúgy, jön az őrlőfoga, akkorára van dagadva az ínye, mint a borsó, gondolom attól szenved ennyire. Talán ha az kibújik, akkor jobban fog aludni, mert eddig tényleg kb ledobtam az ágyba és aludt, most 3 hete ilyen nehéz.
2023. máj. 27. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!