Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altassak ringatva? Ez sírni...

Altassak ringatva? Ez sírni hagyás?

Figyelt kérdés

A lányom most nagyon benne van a szeparációs szorongásban, állandóan kézben lenne. Az altatás mostanában egy rémálom. Eddig letettem az ágyba és aludt, most meg azonnal áll fel, emeli a kezét, hogy vegyem fel és ordít.

Ha ringatom és teljesen alvva teszem le, akkor nincs dráma, alszik, de 20 perc múlva vagy amint észreveszi, hogy elmentem keservesen sír, és még nehezebben alszik vissza, nem mer elaludni, mert fél, hogy leteszem (félálomból a vállamról emelgeti a fejét és néz bele az arcomba, látja, hogy itt vagyok és visszateszi a fejét, de ezt akár egy órán keresztül).

A másik lehetőség, amit csináltam, hogy ott maradok vele, simogatom, beszélek hozzá, de nem veszem fel. Ilyenkor áll fel és szívszorítóan sír, emeli a kis karjait, hogy vegyem fel. Végül feladja, lefekszik és alszik, és ilyenkor sokkal többet alszik egy huzamban.

Fogalmam sincs, hogy mi a jó megoldás, ezek közül egy vagy egy harmadik. Semelyikkel nem érzem magam teljesen komfortosan, nem akarom, hogy rászokjon a ringatva altatásra, mert úgy tudom, hogy neki jobb, ha megtanul egyedül aludni (amúgy én ringatnám, amíg össze nem esem, nem amiatt nem akarom, hogy fárasztó), de nyilván azt sem akarom, hogy sírjon. Úgy néz rám sírás közben, úgy érzem, hogy cserben hagyom, segítséget kér, én meg tudom mit szeretne, de nem adom meg neki. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak, kérlek segítsetek. :( A bababarát megoldás érdekel, nem az, hogy nekem könnyebb legyen, de olyan verzió, amivel hosszú távon is jót teszek neki. Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!


2023. máj. 27. 14:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ringasd. Te vagy a gyerek anyja, te vagy vele egész nap, nem holmi újságírók. Ne olvass gyereknevelési cikkeket, mert megőrülsz. Ha mindenképp szeretnél szakirodalmat használni támpontnak, akkor is egy szerzőt válassz ki. Ha mindent összeolvasol, attól csak összezavarodsz.
2023. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

14 honapos a fiam,és ringatom ölben.

Nem alszik el ha csak úgy lerakom.hiaba simogatom,dudolok neki.

Nem fogok idegroncsot csinálni a gyerekből meg sírni hagyni holmi cikkek miatt...

2023. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 hónapos korától egyedül aludt sírni hagyás nélkül MÉGIS 2,5 éves korában újra ringatni kellett.

Kitört a frontfoga, fájdalmai voltak a cumitól, így eldobta. Egy percig nem gondolkodtam azon, hogy ne tegyem.

Ez volt a legjobb mindkettőnknek. Ő tudott aludni a közelemben, nekem meg nem üvöltött egy gyerek a fülembe.

Nyugi, nem maradt úgy. Eltelt egy kis idő és elég volt mellébújni, dúdolni, majd ezt is elhagyta.

A kistesójàval is sokféle altatási módot végigpróbàltunk. Mindig azt használtuk, amelyik épp a legeredményesebb volt.

2023. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha egy tanácsot adhatok, az az lenne hogy mindig hallgass az ösztöneidre. Nem tévednek, az a természetes reakció.
2023. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!