Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Átaludt éjszakai “problémáit”...

Átaludt éjszakai “problémáit” hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

2 hónapos fiam legtöbbször már nem kel éjjel, azonban ez felvet pár problémát.


1, szoptatás: így reggelre eléggé be tud durranni a mellem. Gondolom ez be fog állni, és éjszaka nem fog annyira termelni, de mi lesz, ha mégis elkezd újra kelni és nem lesz neki tej éjszaka?


2, pisiügy: így, hogy 8-10 órát alszik, és a pelus még ugye elalvás előtt kerül rá, van hogy majd 12 órát van rajta. Reggel, amikor veszem le, borzasztó büdi férfiwc szagú tud lenni, ahogy bepálik. Lehet ettől valami baja? Jobb lenne egyszer hajnalban kicserélni? Ázni nemigen szokott.



2023. júl. 10. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Èn èjjel 1x àtpelenkàznàm. Ha beàll arra, hogy èjjel nem eszik, akkor nem fejnèk, de ha csak alkalmankènt hagyja ki az èjjeli evèst, akkor lefejnèm azt az adagot.
2023. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, és átmenetileg bizonyult. A tejtermelés követi az igényt; nekem is kimaradt pár hét éjszakai szoptatás, de aztán, amikor újra szükség lett rá, volt ettől még tejem éjszaka is. Pelenkázás miatt semmiképp se ébresztenék egy alvó csecsemőt, hanem hálaimát rebegnék, hogy alszik. Vannak ún. éjszakai pelenkák, 12 órás használatra, erre vannak kitalálva.
2023. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

*átmenetinek bizonyult :)

#2

2023. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mosipelusozok, ezt nem írtam. Az éjszakára használt szárazontartó réteg amúgy jól működik, még “tocsogó” pelusnál is száraznak érződik a babával érintkező rész. Igazából kipirosodva sincs, de az az átható ammónia szag pelenkacserénél…brutál tud lenni.
2023. júl. 10. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a gyerek alszik. Sztem ennél kéthónapos korban nincs fontosabb érv :D
2023. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az az isten, hogy egy éjszakát átalvó gyereket felébresztenék pelenkázni.

A fiam 8, a lányom 7 hetes kora óta nem kel éjjel, sosem lett semmi bajuk attól, hogy nem cseréltem éjjel pelenkát.

2023. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, nem ébreszted fel 😅


Egyébként ha a feneke nem nyirkos, nem ázik át, akkor hagyd csak aludni

2023. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte még alva átpelenkáztam és fejtem mielőtt én is lefeküdtem volna. Egy darabig etettem is, de meg se ébredt rá, átaludta az egészet ritka kivétellel.

Aztán a védőnő mondta hogy nem kell, és a tej fokozatosan beállt, de volt néhány durva reggelem. A pelenka nálunk sose volt vészes, talán 2x folyt ki a hasánál. Büdös sosem volt,még ha nagyon tele is volt, igaz én eldobhatót használok.

2023. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekem szörnyű alvó volt, nálunk komoly vezérelv lett, hogy ha alszik, akkor senki hozzá nem nyúl. Ez alól maximum a hasmenés vagy a taknyos betegség kivétel, ahol muszáj segíteni, de egy büdös pisis pelus miatt fel nem kelteném. 😅
2023. júl. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, a gyereket nem ébresztettem, viszont alvás előtt még én is fejtem.

Még így fokozatosan csökkent a tejem :(

(Most már csak reggel és este szopik, de éjszaka és napközben fejnem kell még mindig, így épp szinten tudom tartani a mennyiséget.)

2023. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!