Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Jó a kiságyba "vissza szoktatá...

Jó a kiságyba "vissza szoktatás" kivitelezése?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a kisfiam, velünk egy szobában van a kiságya, az esti szoptatás után picit hagyom elmélyülni az alvását a mi ágyunkban, és berakom a kiságyba. Ha nem mélyül el az alvása és úgy rakom vissza, nem tudja elaltatni magát, csúnya sírás lesz a vége és még megnyugtani, újra elaltatni is nehézkés.

Ott alszik 3-4-5-6 órát, változó. S csak az etetésre kerül be mellénk.


Napközben ugyanúgy kerül sor az alvásra, mint este, a nagy ágyban szoptatom, és ott alszik be.

De nem szoktam átrakni a kiságyába, kis részt lustaság miatt, nagyobb részt mert nagyon fájtak a csigolyáim, rossz volt behajolni és kiemelni.


De most, hogy egy ideje kúszik, mocorog, forog, kukacol, nem merem a nagy ágyon hagyni a paplan és párna "falak" között.

Viszont vagy azonnal felébred ha átrakom, vagy elkezd forgolódni és beleütközik az ágya oldalaiba és arra ébred fel.


Megtudom magam emberelni, kiveszem és visszarakom amennyiszer csak kell, most a hátam is rendben van.

Csak jó így? Ha szenvedünk pár napig, hétig mindketten, hogy elalszik, átrakom, felébred, sír, nem alszik vissza, nyűgős lesz, játszom vele, s újra nekifutunk az altatásnak.


Gondolom megszokja ezt is, csak rossz érzés, hogy tudom, hogy tud ő 2-3 órákat is aludni napközben, de ezzel az új módival jó, ha 30-40 percet alszik.


2023. aug. 23. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Fontos, hogy minden alvás a kiságyban történjen, különben nem fogja érteni miért kell neki éjszaka ott lennie, ha nappal alhat veled is.

Fontos a következetesség, hogy ha felébred is mindig a kiságyba kerüljön vissza.

Ha a szopiban ellazult, de még nem aludt picit ringasd el és úgy tedd a saját ágyába, ne a nagy ágyon aludjon be.

2023. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

*kiegészítve:

Nálunk a babafészek működik még a kiságyba helyezve, pedig 10 hónapos nagyfiú már.

Nálatok, lehet, hogy egy rácsvédő segítene ne verje szét magát.

2023. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ja igen, valószínű azért ébred fel, mikor átrakod (ha egyből átrakod szopi után és jól értettem), mert még nem alszik elég mélyen. Minimum 10 percet várj és mielőtt lerakod legyen a karodban picit. Ne egyből helyezd át, hanem szépen lassan. Először felemeled, mászkálsz picit vele, majd óvatosan lerakod.

Én hasra rakom és úgy tuti nem ébred fel. Ha hàtra teszem le egyből kipattan a szeme.

2023. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szoptathatnàd földretett matracon. Onnan nem tud leesni. A szoba ,,alsó részèt" amúgy is gyerekbiztossà kell tenni.

Èn nem pakolàsznàm az àgyàba, ès nem szenvedtetnèm, hogy ilyesmi miatt sìrjon.

2023. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem hiszem, hogy földre tett matracon kéne létezni. A gyereknek azért van ágya, hogy abban aludjon, biztonságosabb is. Nem értem a mai szülőket, tényleg.

Én mióta megszületett oda raktam, soha nem volt ebből probléma. Ha szoptatni kellett kivettem, visszatettem, mindegy mennyire voltam fáradt. Soha nem hagytam, hogy az ágyba szokjon, bármilyen csábító is.

2023. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem első naptól egy àgyban aludt a gyerekem. Mikor lepegetni kezdett, onanntól ,,szökött" èjjel. Földre raktuk a matracot onnantòl. Sose volt sìrva alatatàs, kòmàsan gyerekpakolgatàs, stb. Annyira egyszerű volt.
2023. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Légyszi ne szedjétek már szét egymást, a matracos altatás a barátaink körében is előfordul, nekem annyira nem szimpatikus, én a kiságy híve vagyok.


Van a kiságyában rácsvédő, teljesen alap, felkötözős lapka. Tehát nem a rácsba ütődik közvetlenül, csak a megszokott szabad mozgása szűnik meg a szűkebb térben és azmiatt ébred fel.


Amúgy annyira én sem szerettem, hogy velünk aludt, féltem, hogy a férjem ráfekszik, de szerencsére ráállt az agya, hogy néha köztünk van a picur.

Féltem, hogy leesik az ágyról...sajnos meg is történt. Egyszer nem húztam az ágyunk mellé a kiságyát védőfalként, mondván csak villám szopi lesz, és akkor bóbiskoltam el, ő meg lekukacolt róla...az kellemes hajnal 2 volt :(

Most, hogy nagyobb, fészkelődik, rúgdos, mi meg önző szülők vagyunk és szeretnénk pihenni. S bármennyire szeretem, és élvezem az anyaságot, igenis zavar amikor hajnalban lerúgják a vesémet, vagy belefejelnek a könyökömbe és keserves sírásra ébredünk.


Megpróbálom akkor nem azonnal átrakni, hanem ringatni előtte. Eddig féltem, hogy a mozgás az illatom felébreszti, úgy gondoltam, hogy a kemény felületről mihamarabb kerüljön vissza egy kemény felületre.

Este be is vállik ez a pikk-pakk átrakás. Nappal ébred fel tőle.


De köszönöm mindenkinek a tanácsokat, leszűröm a számomra hasznos dolgokat.

2023. aug. 23. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!