Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért sír minden altatásnál?

Miért sír minden altatásnál?

Figyelt kérdés

7 hetes babám minden altatásnál sír.. nagyon nehéz így minden. Van egy ovisom is, nagyon szenvedünk.

3-4 hetes korában kezdődött, hogy nem aludt el magától hanem nézegetett majd sírt. De ha ringattam, járkáltam vele, magamra fektettem, szintén nem hozott eredményt, így elővettem a hordozó kendőt. Abban is sír, legalább 5-10 percet elalvás előtt. de az esti alvás a kiakasztó inkább.

19-kor fürdés, kajcsi és utána legalább 1,5 óra az alvás. Pedig mindent kipróbáltam már ott is. Semmi nem jó, végén már beteszem, és sír, tudom ez durva, de ilyen a nagyobbal soha sem volt. Ha elalszik, jól alszik. Éjjel is, nappal is. De ez hogy minden elalvásnál tiltakozik és hiába a testkontakt, az se jó, a ringatás se, semmi.

Fogalmam sincs hogy altassam el, úgy hogy ne sírjon előtte 5-10-15 perceket.


dec. 22. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hasa fáj?
dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Szerintem amúgy nem. Nem tűnik úgy hogy magával

Lenne diszkomfortja. De feszegeti magát a karomban is, a kendőben is. Nem értem miért csinálja. Pedig igyekszem figyelni a jeleket mikor fárad el. Akkor kötöm pl magamra. Este meg szimplán követeket egy esti rutint, aszerint fürdetem, etetem, fektetném, ha hagyná..

dec. 22. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fáj a hasa szerintem a leírtak alapján.
dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nagyon elfarad? Mikor alszik utoljara az esti altatas elott?
dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem faradhat el. Ma is 19-ig aludt pont. 19.10-kor furdettem, és még most sem alszik. 😓
dec. 22. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődik a Tippmix...kérdező,inkább hunyd le a szemed es pihenj amikor csak tudsz. Még csak hét hetes. Mindentől lehet és mindennek az ellenkezőjétől is. Hidd el,sok erőre lesz még szükséged.
dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbald ki az adamo hintát. Egyrészt lehet hasfájós, ahogy leírtad, hogy feszíti magát, másrészt meg neki még a világ nagyon új, sok inger éri, amit fel kell dolgoznia. Az adamoban alhat is, és szepen átteheted a kiságyba is belőle. Nem mondom hogy biztos megoldja, de van, hogy segit a hasfajáson, es a ringatással, könnyebben elalszik. Nem te cipeled, mert egy idő utan fárasztó, le tudsz mellé ülni.

Egyebként kitartás, érdemes több mindent megpróbalni, hatha valami segít, de van, hogy sajnos csak az idő oldja meg.

dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyenkor valami nyűgje van/volt. Tiszta tippjáték: most szélgörcs lesz vagy bukni fog? Ha egyik sem, elkezd csuklani? Vagy keveset aludt aznap (okokat lásd az előző mondatokban) és túlságosan fáradt? Van, amikor nem egyértelmű a helyzet és a hangokból, mozdulatokból, időbeli összefüggésekből próbál valami okosat kisütni az ember. Mondjuk feszeng, de szellentés után megnyugszik, esetleg jobban elvan hason és jön a "sortűz". Kakilna, de nem tud. Vagy evett, lerakod, böfög, utána sír. Vannak trükkös babák, akik buknak, majd újból lenyelik, így nincs nyoma, de nem kellemes nekik, ezért sírnak. Vagy csak azért gyanakszik az anyuka, mert kicsit feltámasztott felsőtesttel jobban elvan a baba.
dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján hasfájásra tippelnék. 7 hetesen nem ok nélkül sír, biztos, hogy valami baja van, tehát próbálkoznék, amíg ki nem találom.
dec. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szoptatsz? Ha igen altasd cicin.
dec. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!