Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha megállok a babakocsival...

Ha megállok a babakocsival egyből felébred a babám?

Figyelt kérdés

1 hónapos babám felébred egyből amint megállok a babakocsival holott úgy néz ki mint aki alszik. Miért van ez?

És azzal nem is lenne baj hogy felébred de 5 percen belül elkezd sírni, nyűglődik stb.. Ha tovább tolom a kocsit vissza "alszik".

Olvasom hogy másoknak olyan jót elalszik kint a levegőn a gyerek a kocsiban de nekem eddig 1x aludt benne 4 órát azóta se.. egész nap pedig nem fogom a falut járni vele hogy aludjon.

Másnál is volt ilyen?



ápr. 3. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes normális nem akarlak elkeseríteni. Unokatesóm csecsemőnek pont ilyen volt.

Ilyenkor gondoltam én is sóvárogva egy önrigató elektromos babakocsi után. De pár hónap és kinő ebből.

ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezért tologattam ide-oda egyhelyben állva is, mert amint megállt, már indult a nyekergés. Aztán ugyanezt már reflexből csinálom a mai napig a Tescoban a bevásárló kocsival is, ha elfeledkezem egy pillanatra magamról 😀
ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
hogyan sétáltam 1800 kilométert a babám első évében :D
ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babak. Az én fiam is ilyen volt. Mondjuk nála a 4honapos alvási regressziókor kezdődött. Előtte elaludt cicin, aztán vetettem a kiságyba, aztán egyik napról a másikra nem aludt sehol, csak a járó kocsiban. Nem állhattam meg vele, még annyira se, hogy pl pénzt vegyek ki az automatából, vagy vegyek egy szelet pizzát a gyorstalpalóban.

4honapos korától így sétáltunk napi 2x 2-3 órát, ha azt akartam, hogy aludjon. Még szerencse, hogy első gyerek volt.... Olyan 8-9honaposan az egyik alvást végre sikerült bent abszolvalnunk, de csak 25-30percet aludt... De már így is könnyebb volt, hogy csak napi 1x kell vele kimenni akármilyen időben. 1 éves korától már csak elalvashoz kell ringatni a kocsit, utána alszik 2-3orat álló kocsiban, így van egy benti babakocsink is, abban alszik.

ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt/van. 10 hónapos babámat a mai napig tologatni kell, ha a babakocsiban alszik. Amint megállok, pár perc múlva felébred.
ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A lányom volt ilyen. Amint megállt a kocsi, azonnal fent volt. Soha annyit nem sétáltam, mint az első 10 hónapban. 😅

A fiam simán elaludt, onnantól le lehetett vele parkolni, nem kelt fel.

ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek setalni, pikk-pakk eltelik 1-2 ora igy, mintha csak otthon tologatnad egyhelyben.

Es amugy igen, sok babara pont ez a jellemzo, mozgasban kell lenni, csak akkor alszik.

ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, akkor nem vagyok egyedül ezzel a dologgal.. első babám és eddig mindenhol azt olvastam hogy az álló babakocsiban a levegőn több órát alszik a gyerek.. én meg egy pisilés erejéig nem tudom úgy hagyni a kocsit mert felébred... 😅

Benti alvással annyira nincs probléma, elalszik cicin vagy büfiztetes után a vallamon (bár előfordul pár napja hogy nem alszik el ezektől) ha leteszem is van hogy elalszik több órát úgy de van hogy amint leteszem 10 perc múlva felébred.. nagyon változó hogy hogy alszik.

De ez a babakocsis téma kicsit elszomorított hogy tök jó idő van kint lehet lenni de hát felébred a kocsiban ha megállok vele. :|

Mielőtt valaki írja hogy hurcikendobe tegyem és akkor alszik sokat köszönöm de nem.😅

ápr. 3. 15:46
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

amúgy én állítólag álló babakocsiban / erkélyen lévő kiságyban aludtam órákat anyukám elmondása szerint, szóval tényleg van ilyen gyerek. kár, hogy nem sikerült pont ezt a gént továbbadnom! :D

jó sétát, keress vmi jó podcastot!

#3

ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen is kerdezo, babatol fugg. Pl nalunk olyan 3 hos kora utan mar aludt allo babakocsiban, addig tologatni kellett. De most kozel 1 eves, meg mindig elofordul, hogy csak tologatva alszik.

Letezik amugy a rockit babakocsi ringato, esetleg azt meg lehet probalni. Nekunk van, nalunk nem valt be, mert nem pont olyan mozgast imital, mintha tologatnad, inkabb razza a babakocsit finoman, de van akinel bevalik.

ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!