Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálunk rosszul az esti...

Mit csinálunk rosszul az esti altatásnál?

Figyelt kérdés
Minden egyes elalvas előtt megy a nyüglődés. 7-8 között van a fürdetés, attól függ mikor ébredt a délutáni alvásból. Fürdést szereti, törölközést, öltözést nem. Fürdés után fekve cicizik, de fel kell vennem mert kezdődik a nyüglődés. Apja vagy én hordozgatom ölben, aztán megint cici próba és talán elalszik rajta. Ez megy pár körben. Mindegy mennyit volt ébren előtte, 2-4 órát, ugyan az az esti műsor. 7 honapos
ápr. 10. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Délutáni alvás és az esti móka között levegőztök? Egy kis séta jót tesz, főleg most már sokáig világos van.
ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tedd le az ágyra simogasd tv ne szóljon sötét legyen. Vagy tedd be a kiságyba és kapcsolj altató zenét.

A nyüglődés alatt mit értesz? Sír? Vagy csak nem akar aludni?

Nekem a nagy aludt el nagyon nehezen őt elég sokáig kézben kellett altatni. A kicsi evett ment egyből a kiságyba majd elaludt magátol igaz kicsit beszélgetett még de elvolt aztán bealudt de persze nem órákat volt még utánna fent. Ezt csak azért írtam le mert ha esetleg nem sír csak nem akar aludni akkor ez is egy megoldás lehet hogy még egy kicsit az ágyába "elvan" úgymond.

Én is javaslom a délutáni levegözést. Illetve az is számít mikor alszik el délután és mikor kel. Mert nem mindegy ha 3kor már fent van vagy csak 5kor kel.

ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat alapján, azt vettem észre, hogyha a gyerekeim 4-5 után elaludtak, akkor lőttek az esti “normál” altatásnak.

Úgy próbáltam ezt kiküszöbölni, hogy reggel korábban keltünk, már 7 körül, így 9 körül visszaaludtak és ebéd után is tudtak aludni 1-2 órát. Így pont fürdetés utánra fáradtak ki.

Most ez van a 10 hónaposommal, de a közel 6 éves lányommal is így volt.

Persze minden gyerek más,szóval nem tudom, hogy nektek milyen a napirend, érdemes talán abban keresni a megoldást.

Levegőzés valóban segít, azt is jobb beidőzíteni délelőttre nyári napokon majd, de persze kinek hogy engedi az ideje.

ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én soha nem “altatom” a babát. 2.5 hónapos és mindig akkor hagyom aludni, amikor akar. Van, hogy este 10kor fürdetem, mert előtte pl délután 6tol fél 10ig alszik. 10kor le fürdik és utána hagyom, had legyen fönt amíg akar. Amúgy is nálunk általában későn van fürdés, mert nekem megy a műsorom és jár egy kis “kikapcsolódás”. Addig ő vagy alszik, vagy nézelődik. Sosem görcsöltem rá, hogy mikor alszik el. Szerintem nálatok az a baj, hogy görcsösen próbáltok rá állni egy esti rutinra… hagyd egy picit, hogy akkor aludjon amikor ő szeretne! Ha nem álmos, akkor úgy sem fog elaludni akármennyire is erőltetitek! Én úgy vagyok vele, hogyha hajnal kettőkor még nézelődni van kedve, akkor én szórakoztatom és játszok vele. Úgyis otthon vagyok utána egész nap, tehát teljesen mindegy hogy este tízkor fekszünk le aludni vagy kettőkor :)
ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!