Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy tovább aludjon?

Mit tegyek, hogy tovább aludjon?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisbabám kb. 21:30-22:00 között szokott elaludni, ám minden reggel 6-kor ébred. Napközben 2x1-1,5 órát alszik. Ez összesen napi 11 óra alvás, pedig mindenhol azt olvasom, hogy ebben a korban éjszaka 10-12 óra szükséges + még a nappaliak... Próbáltam még később altatni este, de akkor is 6-kor már fent van és semmiképp nem alszik vissza. Szerintetek van rá megoldás, hogy tovább aludjon?

ápr. 22. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fogsz tudni csinálni vele. Nálunk 6:10-kor kelt mindig. Ha kel azt jelenti ő kialudta magát, neki így kezdődik a napi rutin. A szülőnek kell ilyenkor alkalmazkodnia a gyerekhez.
ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A babak nem olvassak a tankonyvet, az a baj :D

Mikor van az utolso nappali alvasa? Esetleg ezzel lehetne jatszani, picit hamarabb felkelteni es akkor este hatha hamarabb le lehetne fektetni, mert ebben a korban optimalisan este 7-8 korul jo lenne aludnia. De nyilvan ezt is babaja valogatja, nem biztos, hogy sikerul.

Egyebkent nalunk minel kesobb alszik el este, annal hamarabb kel reggel. Nem logikus szamomra, de igy van :D

Ha sikerul este 7-kor lefektetni aludni, akkor 6-ig siman alszik. De ha 9kor fekszik, mert igy alakul valami miatt, 4-kor kel🥲

ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kisebb alvásigényű gyerekek/babák, lehet ő is ilyen. Eddig is így volt ez vagy mostanában változott?

Kisfiam is mindig kevesebbet aludt, mint amit az irodalom mondott, a mai napig így van. 2.5 éves, ha napközben alszik 1 órát akkor jó, ha éjszaka 10 óra alvás sikerül. De nálunk pici korától kezdve így van.

Boldog baba, fejlődik, játszik, nevet? Mert akkor az ég világon semmi baj nincs vele. Trükközhetsz a nappali alvásokkal, èbreszd fel 15-20 perccel hamarabb, lehet akkor előbb elalszik este. Az én tapasztalatom szerint minél később alszik el este annál korábban kel reggel.

ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

#2: Utolsó nappali alvása kb. 17:30-18:30. Fürdés 20:45, aztán cici, tápszer és 21:45-re elalszik. Ő mindig ilyen későn elalvó baba volt, de most megpróbáljuk apránként előrébb hozni a fürdetést, ezzel együtt mindent :) Ezt a minél később alszik el, annál hamarabb kel dolgot én is megfigyeltem :D

3#: Régebben is megvolt neki ez a hajnali 6 körüli ébredés, csak annyi különbséggel, hogy tápszer után egyből vissza is aludt még 2 órát! Most meg 1-2 hónapja már nem alszik vissza, köszöni szépen, nevetve mászik a dolgára...

ápr. 22. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyem legkesobb fel 6-kor felkel minden aldott reggel amiota megszuletett, mar masfel eves. Volt rosszabb is, kelt 4-kor is. Orulj csak a 6 oranak nyugodtan.
ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De jó lenne ha az én babám is ennyit aludna😅 este 9 után elalszik, kb 3x felkel éjjel. És fél hat előtt már játszik😅
ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!