Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti altatás 4 hónapos babákná...

Kerria kérdése:

Esti altatás 4 hónapos babáknál, nálatok hogy megy?

Figyelt kérdés

18 hetes a kislányom, ezzel az egy dologgal van igazán problémám, és nem tudom mit tehetnék.


Este mindig 6-7 óra között van a fürdetés, utána ha még nem álmos, kiteszem hozzánk a pihenőszékébe, amint ásítozni kezd, vagy szemet dörzsöl, viszem az ágyikójába. Amint beérünk a szobába és látja, hogy a kiságy felé megyek, már lekonyul a szája, és amint leteszem sír, ordít.


Nem bírom hagyni, így simogatom, babusgatom, de ekkor elmosolyodik, kacag... ha felállok, hogy aludjon ismét sír. Ha kiviszem, akkor megint jön a szem dörzsölgetés.


Éjjeli fénynél alszik, tehát nem sötét a szoba, nappali alvásnál, éjjeli visszaaltatásnál nincs gond!


Ötletek, mit tegyek, mit ne tegyek, mit kéne máshogy?



2012. ápr. 5. 19:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi babakocsiban altatjuk el, és utána visszük be.

Általában tologatni sem kell,mert fáradt. Beletesszük és kb. 10 perc alatt elalszik!

Ja és sötétben alszik. Zavarja a fény, így ki iktattuk az éjjeli lámpát!

Próbáld meg esetleg a babakocsit.

Illetve lehet,hogy az is jó lenne, ha kint megvárnád, amíg ájulásig bealszik és utána vinnéd be!

2012. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az én fiam 5 hónapos, de már elég rég hasonló a helyzet velünk is. Nem akar aludni, pedig látom, hogy rohadt álmos. Ilyenkor beteszem az ágyba, a szájába teszem a cumit és simogatom a fejét, a hátát, beszélek hozzá. Egy olyan 2 percig ordít szegény, aztán emelgeti a fejét, röhög rám de aztán elnyomja az álom.:) Én addig ott ülök és "pesztrálom", amíg el nem alszik. Próbáld te is meg azt, hogy addig ott vagy vele még el nem alszik.
2012. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Szia, nekem 4 hónapos pont, fél7 körül fürdés és rögtön a sötét szobába viszem ( csak jelzőfény ) szopizik és alszik magától nem igényel engem. De ezt megtanulta. Látom ismerőseim babáit akik órákig altatják, ezt nem akartam. Nem mondom hogy néha nem kell megnyugtatnom, de ritka. Ebéd utáni alvás is ott van, gügyög az állataihoz, szóval megszerette az ágyát.
2012. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem már eleve a 6-7 óra túl korai. Próbáld meg a fürdést húzni, fürdesd fél8-8 óra fele és szopi v. tápszer(nem tudom melyik) és ne vidd sehova, hanem a kiságyába egyenesen. Szokja meg, hogy fürdés után nincs még "partizás", hanem vacsora és alvás.

A sírás. Hát igen, nehéz, de hidd el, hogy a te érdekedben mondom (ha már kinevet, akkor már "átvágja" a fejed :), huncutkodik), hagyjad, hogy egy kicsit sírjon. 1-2 nap és meg fogja szokni, és normálissá fog számára válni a napirend. Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, viszont nekünk ez nagyon bevált. és nincs este show műsor!

Kitartás! Légy határozott! és ha egyszer nem, akkor máskor sem!!

2012. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Babakocsi: bár ezt konkrétan nem próbáltam, a pihenőszékében ha elalszik, amint kivesszük felébred. Emiatt félek a babakocsitól is.


Kisággyal nem hiszem, hogy gond lenne, mert nappal, meg éjjel szépen elalszik benne.


Éjjeli fény nem erős, az esti etetések miatt van, mert ha sötétben alszik, és bemegyek etetni, akármilyen kis fényt kapcsolok nagyon felébred :s


Olyannak tűnik nekem ez a sírás, mintha fenn akarná tartani magát, mert olyan érdekes minden.


Sajnos az altatás a hasfájós időszak alatt lett bevezetve, ekkor szokott hozzá.


Marad a mellette ülök, simogatom, csak jó lenne leszoktatni róla... mert akkor legalább este utolérném magam a háztartással

2012. ápr. 5. 20:24
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 9kor fürdünk, aztán vacsi (én közben tv-t nézek, őt teljesen-fejét is- betakarom). Van, hogy közben elalszik - nagyon ritka -, ha meg nem, akkor beteszem a kiságyába a hátára, sólámpa világít, ott elvigyorog egy darabig, nézelődik, ha elkezd nyafogni odamegyek, akkor megint vigyorog, gügyög, majd amikor már úgy nyafog, hogy a mi jelenlétünkre sem hagyja abba, hasra fordítjuk. Van, hogy egy hang nélkül elalszik, van hogy kicsit fészkalódik, nyöszörög de ssss-re, meg popsi ütögetésre megnyugszik, de az is előfordul, hogy sírni kezd, akkor kiveszem, sétálunk egy kört, eldúdolok egy altatót, majd visszateszem. Szerencsére ,ár csak kb 20 perc amíg elalszik. 3,5 hós.

3 hónap kellett, hogy legalább este viszonylag könnyen elaludjon. Ő nappal ordít :s

2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi Utolsó, nem kötekedésből írom, de egy 4 hónapos gyerek nem tudja "átvágni a fejét". Azért mosolyog mert tetszik neki, hogy ott van az anyukája, szeretne még "partizni", viszont álmos, ennek ellenére aludni sem akar. Az én fiam is ilyen, mondjuk ő a nappali alvásnál csinálja ezt, este könnyen elalszik, bár akkor is kell egy picit "tutujgatni".
2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Már nem az utolsó, bocsika.
2012. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Sírást próbáltuk hagyni, 10 napig próbálkoztunk...sikertelenül. Gyermekorvos tanácsára.


15-20 percig, semmi eredmény... csak a nagyszobában ülve én is kikészültem, hogy milyen anya vagyok, hagyom sírni. DE kitartottunk, doki azt mondta pár nap és megszokja, az én kis tündérem nem így gondolta, így én feladtam, marad az, hogy simogatom, mesélek neki, és így lassan lassan álomba szenderül...

2012. ápr. 5. 20:34
 10/24 anonim ***** válasza:
50%

A következő rész az lesz, amikor majd azért sír, hogy odafeküdhessen anya és apa nagy ágyába és addig fogja csinálni míg el nem éri. Vagy kiveszed akkor is, hogy ne sírjon v. még most elkezded kezelni a problémát. Egyébként a te döntésed!!

De tudja egy 4 hónapos is átvágni a fejed, mert olyan kis okosak, hogy csak na. "Persze, annak örülök, hogy ott van anya és simogat és beszélget és tutujgat, viszont amikor meg elmegy, akkor sírok már, hátha visszajön és kezdődhet elölről minden..." egy kicsit gondolkozva a baba fejével.

2012. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!