Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti altatás 4 hónapos babákná...

Kerria kérdése:

Esti altatás 4 hónapos babáknál, nálatok hogy megy?

Figyelt kérdés

18 hetes a kislányom, ezzel az egy dologgal van igazán problémám, és nem tudom mit tehetnék.


Este mindig 6-7 óra között van a fürdetés, utána ha még nem álmos, kiteszem hozzánk a pihenőszékébe, amint ásítozni kezd, vagy szemet dörzsöl, viszem az ágyikójába. Amint beérünk a szobába és látja, hogy a kiságy felé megyek, már lekonyul a szája, és amint leteszem sír, ordít.


Nem bírom hagyni, így simogatom, babusgatom, de ekkor elmosolyodik, kacag... ha felállok, hogy aludjon ismét sír. Ha kiviszem, akkor megint jön a szem dörzsölgetés.


Éjjeli fénynél alszik, tehát nem sötét a szoba, nappali alvásnál, éjjeli visszaaltatásnál nincs gond!


Ötletek, mit tegyek, mit ne tegyek, mit kéne máshogy?



2012. ápr. 5. 19:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy rafináltak a bébik,de,hogy szándékosan "anyut átverjük" ez vicc.Egyszerűen csak társas lény,ahogy mi is és igényli a közelséget!Én sem szeretek egyedül aludni.A lányom köztünk aludt,majd egy vendégségben eltöltött nap után soha többé.Azóta egyedül alszik el.Van mikor ő is nyűgösebb,bújósabb,akkor az ágya szélére könyökölve nézem és így szenderedik el.Sírni hagyni SOHA nem hagytam,nem is hiszek benne
2012. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Fürdesd 7-8 között,aztán öltözés,és kapjon cicit vagy tápszert ölben,(általában elalszanak evés alatt)aztán rakd be a kiságyba,cumi a szájba,és ha szerencséd van nem kel fel!

Nálunk ez vált be!

2012. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell kivinni még szórakoztatni? Én úgy csináltam, hogy fürdés, vacsi és altatás. Egész nap ott volt neki, hogy játsszon. Fürdés és evés után már alvás.
2012. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Na most végül ez az utolsó vált be! Langyos tápi, talán ha 20 ml ivott, és bealudt!


Megnézem ezt a módszert pár napig, hátha működik!


Köszönöm a jó tanácsokat, ezért szeretem megosztani a problémáimat, mert persze jön olyan válasz is, ami nem kedvemre való, de abból is lehet tanulni.


Orvos javaslatára próbáltam a sírós módszert, de sajnos én is kikészültem tőle. Mindenki azt mondta pár nap és átszokik, emiatt próbálkoztunk vele, de ő 10 nap alatt sem volt hajlandó ezen változtatni.


Az is tény, hogy nem akarunk neki mindent megengedni, hogy ha sír. A nagy ágyba sem akarjuk majd beengedni, pont emiatt is lett külön szobája, és 1 hónapos kora után ott aludt, bébi őr van, eddig nem jelzett, nem volt gond.


Szívesen fogadom ha írtok még ötleteket, tapasztalatokat, mindenkinek ment a zöld pacsi. Köszönöm az eddigi tanácsokat!

2012. ápr. 5. 21:33
 15/25 A kérdező kommentje:

21:28

nem kiviszem szórakoztatni, hanem csak a pihenőszékébe beteszem. Miért ne lehetne ez is az esti rituálé része? Eközben szoktam még törölgetni a haját, mert nagyon lassan szárad neki.


Amúgy játékról ilyenkor már szó sincs, csak amíg nem kapok jelet, hogy álmos, addig miért fektessem le.

2012. ápr. 5. 21:36
 16/25 anonim ***** válasza:

Én fürdés előtt szoktam teljesen lefárasztani, majd a fürcsi is élmény, fárasztó neki, utána kaja, majd sajna legalább fél óra ringatás, mert nagyon bukós a babánk. Ha kaja után hasra rakom rögtön, akkor tekereg, és összebukja az ágyát...Ezzel sajnos nincs szerencsénk.

De mindenképpen fürcsi előtt fáraszd le, ki fog dőlni, megígérem:)

2012. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Bar nekunk meg csak 2 honapos a kisfiunk,de 2 hetes koratol ugyanaz a koreografia:

4-6-ig nagy seta,ezzel kelloen farad,hazajovunk jatszik,elvan apaval,Fel 8-kor kaja,8-kor furdes,fel9 agyban van es 5 perc alatt alszik.

Nekunk igy kelloen lefarad elotte, teli a pocak furdes kozben igy nem hergeli magat a kaja miatt es a furdobol egybol megy a kisagyba,nem sok uj inger eri igy mar furdes es alvas kozott.

Ja es ilyenkor mindig apa visz be aludni, en csak adok meg a furdobe neki egy joejt puszit.

Van,hogy kicsit nyoszorog,max 5 perc,mi nem megyunk be ilyenkor es bealszik.

Szoval nekunk az inger szegeny kornyezet ami bejott.

2012. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is korán kezded a fürdetést próbáld meg kicsit elhúzni hátha jobban elfárad.

Az én 4hónapos kislányomat 7:30-kor fürdetem, 8:00-körül szokott enni így jön ki mert reggel 6kor kell,aztán büfizés közben elalszik a mellkasomon közben nézem a tv-t aztán beteszem a kiságyba és alszik reggelig.Ha nagyon fáradt vagy valamiért később fürdetem akkor van sírás,hiszti, még enni sincs türelme olyankor úgy altatom el hogy rázom a fenekét és ettől megnyugszik de hála Istennek ez csak 3szor fordult elő eddig mikor későn értünk haza anyuéktól.

2012. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A kiteszem hozzank a pihenöszekeben nekem az jelenti, h meg bandazik anyaval es apaval. Minek aludjon, ha velük is lehet? Bent kell maradni vele a sötet es ingerszegeny szobaban. Tudom miröl beszelek, en is vegig jatszottam ezt csak 2 honapos koraban. Amikor felsirt es nem akart visszaaludni, akkor kivittem hozzank. Aztan megelegeltem, hogy 11-nel elöbb nem alszik el, pedig hulla faradt. Nem hoztam ki a full sötet szobabol, hanem ott öleltem es simogattam a szemöldöket. Mar ott tartunk(6honapos), h 30-40 perc alatt megvan a fürdes, vacsi es elalvas. Mondjuk a delutani alvasaival is varialtam. 3-4 honaposan 1.5 ora utan mar nyügös volt, igy fel 6-ig engedtem aludni, igy el is faradt a 7 orasi fürdeshez. Most mar fel 5-kor keltem legkesöbb, különben nem farad el elegge.
2012. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
21:28-as voltam.
2012. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!