Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti altatás 4 hónapos babákná...

Kerria kérdése:

Esti altatás 4 hónapos babáknál, nálatok hogy megy?

Figyelt kérdés

18 hetes a kislányom, ezzel az egy dologgal van igazán problémám, és nem tudom mit tehetnék.


Este mindig 6-7 óra között van a fürdetés, utána ha még nem álmos, kiteszem hozzánk a pihenőszékébe, amint ásítozni kezd, vagy szemet dörzsöl, viszem az ágyikójába. Amint beérünk a szobába és látja, hogy a kiságy felé megyek, már lekonyul a szája, és amint leteszem sír, ordít.


Nem bírom hagyni, így simogatom, babusgatom, de ekkor elmosolyodik, kacag... ha felállok, hogy aludjon ismét sír. Ha kiviszem, akkor megint jön a szem dörzsölgetés.


Éjjeli fénynél alszik, tehát nem sötét a szoba, nappali alvásnál, éjjeli visszaaltatásnál nincs gond!


Ötletek, mit tegyek, mit ne tegyek, mit kéne máshogy?



2012. ápr. 5. 19:52
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Általában 8 és fél 9 között alszik el, éjjel egyszer kel, és így alszik reggel 6-7 óráig.


Régebben 8kor fürdettem, de akkor végig sírta az egészet (kivéve a fürdetést), mert annyira fáradt volt, emiatt hoztuk neki előre a fürdetést. Persze ez nem jelenti, hogy nem próbálom meg ismét, meglátjuk.


Kb így néz ki a délutánunk, esténk:

15-17 óráig séta

17-18 óráig játék

18-19 óráig torna, masszázs, fürdetés

19-20 óráig etetés, büfiztetés, simogatás, mesélés

20-20:30 között elalszik

2012. ápr. 6. 02:28
 22/25 anonim ***** válasza:
en biztosan nem tennem kesöbbre a fürdetest. Az en babam mar javaban alszik, mikor mas meg csak a fürdesnel tart. En lanyom is nyügös, ha huzni akarom a fürdeset. Igy legalabb több idönk van egymasra a ferjemmel.
2012. ápr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy működik, hogy 8-kor fél 9kor fürdetünk. Utána jön a cicizés, ami a mi ágyunkban történik fekve, amin a végére bealszik. Egy ideig azt csináltam, hogy vártam még 15 percet és raktam be az ágyába. De ahogy leraktam, rá pár perc múlva felébredt, akkor énekelgettem neki, míg visszaalszik. Ha az ének nem vált be, akkor újra vissza cici. Aztán kipróbáltam azt, hogy mikor eszik és bealszik a cicin, hagyom még mellettünk jó egy órát. Addig mi lefürdünk, vacsizunk, esetleg megnézem az e-mailjeimet. Kb 10kor az ágyba érek, akkor teszem a helyére a babámat és így már nem kel fel. Nekünk úgy néz ki most ez válik be.
2012. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 monka válasza:
hát igen.....gond ez!problema volt nallunk is az elalvás este mivel sehogy sem volt jo csak kézben,ugyhogy kiidegelt a dolog.de BELENYUGODTAM.....ugy vagyok vele hogy gyorsan elmúlik ez az időszak is.ADDIG ELVEZZUK MIG KICSIK ÉS BÚJOSAK,IGENYLIK AZ ANYA KÖZELLÉTÉT MERT AHOGY NŐNEK EZ EGYRE RITKÁBB LESSZ.TUDOM MERT VAN EGY NAGYOBB GYEREKEM AKIVEL SZINTÉN IGY VOLT.náluk is meg van azért a rendszer......fel 8-8-kor furdes ...........vacsi és közben el is alszik,persze a kezemben de gond nelkül beteszem a kisagyba.AMI MEG SEGITHET:FURDÉS ELŐTT EGY JÓ FÁRASZTÓ JÁTÉKOT JÁTSZANI AMIBEN ELFÁRAD.NEKIK IS LE KELL VEZETNIÜK AZ ENERGIÁT :-)))))))))))))))))))))
2012. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Elaltatni egy 4 hónapos babát az egyik legfontosabb dolog, amit a szülőnek meg kell tanulnia. A következő lépések segíthetnek abban, hogy könnyebben elaludjon a kicsi:


Szokjatok meg egy rutinszerű esti alvási rituálét. Például fürdessétek meg, etessétek meg és énekeljetek neki altató dalt minden este: ugyanabban az időben.


Helyezzétek a babát a hálószobájában egy kényelmes, biztonságos alvóhelyre. Ügyeljetek arra, hogy ne legyen túl meleg vagy túl hideg a helyiség.


Próbáljatok meg nyugodt, csendes környezetet biztosítani a baba számára. Lehet, hogy hasznos lehet egy pár percig simogatni vagy ringatni a babát.


Figyeljétek a babát, mikor alszik a legjobban. Próbáljátok meg az alvást ehhez az időponthoz időzíteni.


Ha a baba sír vagy nyűgös, próbáljatok meg nyugodt maradni és megnyugtatni őt anélkül, hogy felvennétek.


Fontos megjegyezni, hogy minden baba egyedi és más-más lehet az, ami a legjobban segít neki az elalvásban. Adjatok időt magatoknak és a babának, hogy megtaláljátok a legmegfelelőbb módszert az elalvásra. Ha valami miatt aggódtok vagy nem tudjátok, hogyan segítsétek a babát az alvásban, mindig konzultáljatok a gyermekorvossal.

máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!