Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most mi legyen? Ringassam...

Most mi legyen? Ringassam vagy ne? Annyira nem tudom már mit csináljak.

Figyelt kérdés

2 fiam van,a nagy most lesz októberben 3, a pici 9 hónapos.

Az altatás a legnagyobb kihívás nekem...mikor a nagy pici volt vagy cicin aludt el,vagy ringattam mert nem volt szivem síri hagyni.Mondjuk azért sem hagytam mert 1-2x próbáltam és nem ment a dolog...szóval a mai napig úgy alszik el,hogy mellé kell feküdjek,különben egész egyszerűen nem alszik!!

A pici dettó....mivel nem tudtam mit csinálni, sokszor sírt a pici altatás előtt,és valahogy megszokta, de 2 hete kórházba kerültünk,ott teljesen borult minden,ugye szinte csak ölben volt és azóta megint egy rémálom az altatás...

mi legyen??hagyjam,aztán majd megint megszokja,hogy nem ringatom??de már annyira nincs szívem sírni hagyni,mert feltérdel a kiságyban,rázza a rácsot...komolyan totál kivagyok ettől az egésztől:((mindig mondják nekem,hogy elszúrom,hogy nem fognak tudni maguktól elaludni,de egyszerűen nem tudok mit csinálni...húgom pl beteszi az ágyba a fiait,kijön és ők elalszanak...azt mondja szoktatás kérdése,ő mondjuk tényleg sokat hagyta őket sírni...nem tudom mi legyen:((egyáltalán a nagy el tud majd aludni valamikor egyedül??

az is a baj,hogy a pici se az ujját nem szopizza,se cumizni nem tud,mindig a cicimet kérné,de azt végképp nem akarom,hogy csak arra tudjon elaludni...most komolyan,jü ha hagyom,hogy álomba sírja magát folyamatosan???egyszer megszokja???mert nekem nem úgy tűnik....


2013. aug. 26. 14:49
1 2
 1/11 sedacurforte ***** válasza:
79%
Szia! Együtt érzek veled. Nekem 1 gyermekem van, két éves kislány, akit még szoptatok, és még azon is alszik el, nagyon ragaszkodik hozzá.Amikor megszületett próbáltam én is: berakom a kiságyba, kijövök, de semmi, csak ordított, nem aludt el, engem akart. és azt mondtam. fő a nyugalom, én nem hallgatom, hogyan üvölt. Ezt úgy hívják: kötődésre nevelés, tehát a gyermeked számít rád, arra, hogy mellé bújjál. persze sírni is lehet hagyni, pár nap alatt megtanulja, hogy anyára nem lehet számítani. na ezek a gyerekek a gépek, akiket bedugnak a kiságyba, és már alszanak is. Csináld úgy , ahogy te szeretnéd, ha nem bírod a sírást, ne hagyd sírni, és add magadat neki. Szerintem sok múlik a gyermek temperamentumán, nyugodt e általában, vagy nyugtalanabb típus. És szerintem a szülés körülményei is nagyban befolyásolják azt, hogy egy gyermek képes e maga elaludni vagy nem, nem feltétlenül szoktatás kérdése. Az enyém tiszta lila volt, a köldökzsinór a nyaka körül;(
2013. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért gépnek nevezni az olyan gyerekeket, akik el tudnak maguktól aludni, elég erős volt.

Csináld úgy Kérdező, ahogy mindkét gyereknek jó, ha ringatni kell a picit, hát ringasd. Előbb utóbb a nagy is el fog tudni aludni egyedül, gondolom 18 évesen nem kell majd mellette aludnod.

2013. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A sírni hagyás nem arról szól, hogy beteszed a gyereket a kiságyba, aztán addig hagyod ordítani torkaszakadtából, amíg meg nem unja, és végül be nem alszik. Nehéz dolog az altatás, mi is szenvedtünk vele sokat, de azt mondom, megérte. Beteszed, elfekteted, megsimogatod, megnyugtatod, és kimész. Ha sír, először bemész hozzá néhányszor 3 perc után, elfekteted, megsimogatod, megnyugtatod de KI NEM VESZED, és kimész. Aztán 6 perc, aztán 12, stb. De igazából mindegy hogy hány perc, a lényeg a fokozatosság, és hogy ne vedd ki. Meg hogy ne hagyd magad, ha első nap 4 órába kerül, akkor 4 óráig csináld. A harmadik nap már 2 óra lesz, a 4. -en 1, egy hét múlva meg magától alszik. 1 hétig a hajatokat tépitek majd a pároddal az tuti, de hosszú távon mindenkinek úgy éri meg, ha a gyerekek megtanulnak maguktól elaludni.

Igaza van annak, aki azt mondta, hogy ez így nem jó. És hidd el, nem akar rosszat, te írod, hogy nehéz. 2 választásod van, vagy alkalmazol egy módszert, amihez tartod magad, vagy lehet, hogy még 5 év múlva is velük kell aludnod. Tini korban mondjuk már esélyes, hogy nem, de az azért még messze van. Még valami: a gyerekek sokszor csak addig hisztiznek, amíg biztosak benne, hogy hallod, és főleg, hogy érdekel. Ha tudja, hogy a hisztivel nem éri el, amit akar, abba fogja hagyni. De tanítsd meg erre. Sok szerencsét, és főleg kitartást kívánok :)

2013. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a nagy már el is múlt 3 áprilisban, de a mai napig úgy alszik el, hogy mellé fekszem. Engem ez egyáltalán nem zavar, felteszem, az esküvőjére már nem mellőlem fog menni. :)

Szerintem kérdezz körbe a játszótéren, megdöbbenve fogod tapasztalni, hogy az ilyen idősek nagyobbik része még nem alszik el egyedül! Az én ismerőseim kb. 80 százaléka altatja az ilyen korú gyerekeit, pedig általában többgyerekesekről van szó. (Nálunk is van pici, őt is altatom).

2013. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
már próbáltam ezt...de nem nyugszik meg ha csak simogatom...volt,hogy napokig szépen elaludt sírás nélkül,aztán megint ordított...a naggyal meg hiába próbálkozok,csak magamat szivatom,mert nem alszik el,aztán meg nyügös...
2013. aug. 26. 15:50
 6/11 A kérdező kommentje:

akkor jó 4es most picit megnyugtattál:))

amúgy pont az frusztrál hogy a környéken mindenki azt mondja,hogy nem jó ha ringatom...

2013. aug. 26. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is, a legfontosabb: Ne törődj azzal, amit más mond! Nagyon könnyű egy kívülállónak okosnak lenni. Minden gyerek más és más, egyáltalán nem biztos, ami az egyiknél jól működik, az a másiknál is beválik majd...

Nekem az első most 9 éves, a kicsi 9 hónapos. A nagyobb lányom nyugis gyerek volt, egyedül aludt el mindig. Beraktam a kiságyba és kész. A kicsi szopizik, de sokszor előfordul, hogy dúdolva járkálok a szobában és úgy szoptatom, hogy elaludjon... :) Nem akarom ezt csinálni 2-3 éves korában is, ha nem fog szopizni, akkor majd én is "keményebbre veszem a figurát", de addig úgy csinálom, ahogy ÉN jónak látom. Nem tudom, miért izgatják magukat annyira mások azon, hogy ki hogyan neveli a gyerekét... Szerintem nagyszerű anyuka vagy, és csináld csak továbbra is úgy, ahogy TE jónak látod. Kitartás!!

2013. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem tudom, érdekes dolog ez az altatás. A többség valamiért pironkodva beszél csak róla, ha egyáltalán szóba hozza, mert nagyon nem "menő" mostanság altatni, és az érintettek általában a saját nevelési hibájuknak tudják be, ha nem alszik el a gyerekük magától. Bevallom, én sem hirdetem, hogy nálunk ez a helyzet. Aztán ha szóba kerül, és valaki elmondja, hogy ők bizony még ringatva vagy összebújva alszanak el, esetleg a gyerek nem is marad meg a saját helyén, csak a szülei között, akkor a társaságban hirtelen mindenki megkönnyebbül, hogy ezek szerint mégsem ő az egyedüli béna a környéken...

Kicsit olyan ez, mint a kisgyerek szoptatása, vagy a 2,5 évesen még mindig pelust hordó gyerek. Nagyon gyakori, de mégis valamiért "ciki", a szuperanyukkal ilyen elő nem fordulhatna, a többség meg mélyen hallgat, ezért mindenki azt hiszi, egyedül ő jár ebben a cipőben.

2013. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam másfél éves. A mai napig is úgy alszik el, hogy a hintaszékben álomba kell ringatni. Nem érzem ezt akkora problémának. Ahogy itt mondta valaki, a nászéjszakáján már biztos nem azt fogja akarni, hogy én altassam el :)

De most még olyan picike, nincs abban semmi rossz, hogy elalváskor igényli a közelségemet. Szóval én nem akarom leszoktatni erőszakkal, ha neki erre van szüksége, sírni meg főleg nem hagynám, szerintem az kegyetlenség.

2013. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Alap esetben nem érdekel, de köszi a lepontozást. Így legyen segítőkész az ember.
2013. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!