Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9hónaposom nagyon rosszul...

9hónaposom nagyon rosszul alszik éjjel,3x,4x felkel és cicizik. Már nem bírom! Hogan szoktathatnám le? Van valami öltetetek a jó alvásra? Mitől lehet, hogy nem alszik?

Figyelt kérdés
6hetes korától kb 4hós jól aludt. Aztán elkezdtek jönni a fogak. De ha kijött 2, utána sem voltak nyugis éjszakáink. Igazán mèg sosem aludt végig egyet sem. Jobb esetben cicizik, aztan alszik. De ma is 2kor felkelt es 4ig nem aludt vissza. Van, hogy csak 1órát van fent. De én már nem bírom. Ha ott vagyok vele, nem sír, csak ha kimegyek. Próbáltam magam mellé tenni, de rosszabb volt. Egyben még 2órát sem alszik. Ami se neki, se nekem nem jó. Nappal van normális napirendünk. De 1-1,5órát alszik, ebéd utá 1,5-2órát. 15.00körül kel, este 8kor fekszik. Napközben szilárdat alig eszik, 100-150g-ot, és utána cici. Ma éjjel kínomban csináltam neki egy adag tápszert, hàtha segít, de nem kellett neki, kiköpte. Csak a cici. Lefejt tejet sem iszik meg cumisüvegből...

2014. ápr. 20. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vegyél dentinoxot, kend be az ínyét! Nálunk segített!
2014. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy biztos nem a fogzás miatt nem alszik, mert jelenleg 8foga van és sehol nem látom a következőt. Meg nem csak fogzás idején ilyenek az éjszakák. Dentinox, dologel van. Kb 5percig használ fogzás idején, utàn semmit sem ér.
2014. ápr. 20. 11:32
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

Amiket én próbálnék. Késő délután főzelék, lefekvés előtt jó éjt pép. Viburcol kúp lefekvés előtt, éjszaka, ha nagyon nyűgi osanit homeós golyó. Ha nagyon fájdalmasan sír, panadol fájdalomcsillapító. Tuti jól fogsz aludni éjszaka. Ja, és egy cumi a szájába, ha elfogadja.


Enyém se szereti se a tápszert, se a cumisüveget, szopi meg már nincs, mert elválasztotta magát. Viszont alkalmanként vannak szar éjszakáink.

2014. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
9 hónapos gyereknek miért nem rendes kaját adsz? Azért nem alszik mert éhes!
2014. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye, rendes kaját adok neki, mint írtam is, de mit csináljak ha nem eszik eleget???? Kiköpi, visszaökledezi. Éjszaka adjak neki pacalt szoptatás helyett??


A lényeg, hogy rettentő rossz evő, minden fontosabb az evésnél. Sosem kapott még tápszert, csak volt itthon egy minta és kínomban próbáltam ki. Cicifüggő!

Viburcol kúp is van, sajnos nem jött be. Az a furcsa, hogy nem nyűgös, nem sír, csak nem alszik. Nyitva van a szeme, ácsorog a kiságyban. Max akkor kezd rá, ha mondjuk kijövök, mondván jó, akkor ne aludj, de én alszom. Persze rögtön visszamegyek. Jó esetben szopi és alszik tovább.

2014. ápr. 20. 12:13
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Tarts ki, miénk másfél éve nem aludta át az éjszakát, de nem bánom, legalább szopik még most is. Mi Nurofent szoktunk adni neki fogfájásra. Ha még nem látod a fogat, akkor szokott fájni neki, ha már kijött akkor már nem. Nagyon sokan írják hogy 8-9 hósan gyakrabban ébred. Addig is segíts neki szopival visszaaludni, csak pár perc.
2014. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
én is kinlódom rendesen-lehet,hogy lepontoznak,meg olyan aranyosak ezek a válaszok,h kitartás-egy év múlva kobb lesz-de neked most van eleged-és most kell megoldás.én azt csináltam,h nem etettem,max egyszer éjjel.mindig toltam az időpontot.tudom,h amikor tök fáradt az ember,a cici a legjobb visszaaltató módszer,de,ha ezt kerülnéd el,akkor le kell szoktatni.3 napig ne adj neki-bird ki,és beáll a rendszer.egxértelmű,h nem fog,vagy éhség miatt kel-megszokta,hogy,ha sir,kap cicit.én tennék egy próbát.először-picivel toltam az időpontot,pl ha 2kor ébredt,akkor fél 3kor etettem-és igy tovább-én most 5ig próbálom ..ja-és nekem az vált be,h nem akkor etetem,ha nagyon ordit,hanem,ha lenyugodott-hogy a hisztit ne kapcsolja össze a szopival-jutalommal
2014. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Enyém is sokáig 3-4x kelt èjjel, de én nem vettem észre összefüggèst az étkezés meg a kelések között. Most 16 hònapos korára kezdi végigaludni, de még így is van hogy forgolòdik, èbren van, aztàn visszaalszik. Szerintem egyszerüen fel kell nöniük a hosszú alváshoz, ez max 2 éves korig rendezödni szokott.
2014. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy picit megnyugtatott. Mindenkitől azt hallom, hog a gyerek már egyben 12órát alszik...
2014. ápr. 22. 08:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Nyugtataskepp: enyem 8hos majdnem csak anyatejen el alig fogad el szilardat vizet egyatalan. Ejszaka 3szor vagy tobbszor kel ezert mar nalunk alszik. Neha fel kell.kelni vele de cici vagy mellkara tevessel megnyugszik es alszik tovabb. Vannak ilyen babak. Nem tudsz kajat beleeroltetni tudom es se cumisuveg se cumi nem kell. Egyebkent zarojelben megjegyzem h.ez a termeszetes. Na nem az h.halal faradt vagy hanem a sokaig tarto szopizas kesoi hozzataplalas es nem szilikon v.muanyag szopzasa tapszerrel. Ez elofordul h.gyakori ejszakai ebredessel parosul amit az egyuttalvas old meg csak felunk tole...en is igy voltam. Persze fogalmam sincs meddig lesz igy de most nem vagyok faradt es mindenki boldog....
2014. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!