Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hason altatom, légzésfigyelőve...

Hason altatom, légzésfigyelővel, nem lehet gond, igaz?

Figyelt kérdés
Mellettünk alszik bölcsőben (ki van ékelve, nem mozog), de nem ér össze az ággyal, van köztünk 15-20cm. Angelcare 1 lapos légzésfigyelő van a matraca alatt. Most tettem le először hason, alszik is, de félek attól, hogy esetleg a légzésfigyelő az én légzésemet is érzékeli és nem fog riasztani, ha nem venne levegőt (ugye így könnyebben belefúrhatja az arcát a matracba). Van ilyen érzékeny a légzésfigyelő, vagy engem nem érzékelne? Merjem így altatni?
2016. szept. 29. 22:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%

Persze ahhoz erintkeznie kell, hogy elkapja- de sokan nem tudjak, hogy pl a ruhan is elel a virus valameddig, vagy ha epp a szajat piszkalta azelott a kezevel, es mar meg is van a baj.

En ettol jobban feltem mint a bolcsohalaltol.


Egeszsegugyes vagyok egyebkent, lehet ezert is van bennem jobban a felelem, mert sajnos lattam mar haldoklo gyerekeket :(

2016. szept. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
atyaisten... hát ez szép, hogy itthon nem is mondják... meg nem is nagyon tudják szerintem, nagyon sokat olvastam ilyen témában, de ezzel nem találkoztam sehol... :(
2016. szept. 30. 00:44
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Nehogy hason altasd, bölcsőhalál.

Háton altatod? Nehogy bukjon és belefulladjon!

Oldalt se altasd már, mert tönkreteszed a gerincét!


Egyébként bukós babám van és hason altattam. Ha elég kemény a matrac nem tudja a fejét a matracba fúrni. A légzésfigyelő van amelyik tényleg érzékel mást is, a miénk is olyan, ki kell próbálni. Kiveszed a babát nem érsz a rácsokhoz de nem mész el az ágy mellől. Ha riaszt, akkor jó.

Hasonaltatásnál az öltöztezéssel is figyelni kell, jobban melegíti magát. Annyira, hogy a kisfiamnak ezután a body+rugi+hálózsákból lett body+talpas nadrág+hálózsák. Így jó volt a háta/nyaka, nem volt melege.

1 éves és azóta is hason alszik.

2016. szept. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Az En kisfiam is hason aludt kb.4 hetes koratol 4honapos koraig.igaz a kisagy messzebb van.de sokszor mikor kivettem,nem kapcsoltam ki,es amig a kisagy mellett alltunk addig nem riasztott be.

Nekem a vedono tanacsolta a hason alvast.azt is mondta,hogy ezt nem mondhatna,de van legzesfigyelonk igy probaljuk ki.

Nekem gyakran van herpeszem,garantalom mindharmat fogtam herpesszel az elso 6 hetben.de ha terhesseg alatt is volt akkor valamennyire vedett ellene?

nagyok (10-8 evesek) meg sosem voltak herpeszesek.

2016. szept. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mikor én voltam csecsemő kizárólag hason tudtam aludni éjjel-nappal. Háton ordítottam. De ezek az ajánlások mindig változnak, régen volt hogy azt vallották és tanácsolták hogy hason kell altatni mert ha bukik kisebb az esélye hogy megfullad tőle. Mikor a nagyobbik gyerekem kicsi volt azt mondták 6 hónapos koráig nem kaphat glutént mert allergiás lesz, most a kistesónál azt mondták 4 hónaposan mindenképp vezessem be különben allergiás lesz.

Én oldalasan altattam, felváltva a 2 oldalán, hátát megtámasztva majdnem háton, de mégsem. Az ember már nem tudja sokszor mit is kéne, hogy is kéne.

2016. szept. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nyugi. Nekem mind két lányom csak hason alszik. A kicsi már a kórházban hason aludt. A bolcso halálról fogalmuk sincs mi okozhatja. Mindig felmerulnek újabb és újabb dolgok de az igazság az hogy nem tudják az okát. Ha hason alszik jól úgy altasd.
2016. szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha tudod is, mit csinálj, amikor neadjisten nem tévesen riaszt a légzésfigyelő. Hogy téged érzékel-e, azt elég könnyen kipróbálhatod, ha baba nélkül odafekszel, ahol aludni fogsz.

Egyébként, mint írták is előttem, minden altatásnak megvan a "veszélye" (hason a nagyon ritka bölcsőhalál, háton a fulladás, ha bukik/büfizik, oldalt meg a gerincének nem jó), a végén úgyis a baba dönti el, hogy hajlandó aludni. Az enyémek jobban aludtak hason, háton mindig felriadtak az átkaroló reflexre.

2016. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

a legzesfigyelot meg teszteld hogy riaszt e ha ti az ágyban vagytok. a miénk igen. mert volt hogy elfelejtettem kikapcsolni a férjem meg az aludt. Nekünk mondjuk a kiságy van a mi agyunk mellett.

Amúgy meg igaza volt az egyik előttem szólnak ha minden tanulmányt elolvasol akkor sehogy sem altathatod a gyerekét maximum lebegve....

Ne idegeskedj örülj hogy alszik és pihenj te is. A legzesfigyelo pont azért van hogy helyetted figyeljen. :)

2016. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
a herpeszes válaszoló miért ijeszgeti itt a kérdezot? Nekem volt herpesz az első lányom születése után nyilván nem puszilgattam meg nagyon figyeltem a kezmososra de semmi baja nem lett. ha ezt akkor olvasom akkor mit csináltam volna? Hogy láttam volna el? Én is egészségügyi dolgozó vagyok. sokkal több szar fordul meg a fejemben egy sima láznal is. de nem ijeszgetek ezzel senkit....
2016. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni, mint a 13-as: sehogy nem "jó" altatni, mindenképp van valami ami miatt aggódhat az anya.


Én ezt a naggyal eljátszottam. Kórházi orvos a lelkemre kötötte, hogy altassam háton. Ok. Ugyan nem aludt, de mindegy. Úgy 2 hetes korában jött a mi gyerekorvosunk, rákérdeztem, hát leszedte a fejem mert ha bukik akkor belefullad. Altassam oldalt, váltogatva az oldalakat..... 6 hetesen csípőszűrés, gondolom egyértelmű mit mondott: oldalt ne. Mivel minden lehetőséget kizártunk a plafonról lógatáson kívül, onnantól úgy alszik ahogy akar :-)


Van légzésfigyelőnk, elvégeztünk egy tanfolyamot is aminek része volt hogy mit kell tenni, ha beriaszt.

2016. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!