Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha valami megkönnyí...

Miért baj, ha valami megkönnyíti az anyuka dolgát?

Figyelt kérdés
Úgy érzem,mintha ránk akarnák erőszakolni a 100 évvel ezelőtti állapotokat. A püré üvegreszelővel készüljön nehogy turmixal, mert az könnyebb, ne vegyünk babavizet,mert úgy könnyű inkább forraljunk. És mikróba se melegítsünk mert az gyorsabb és nehogy már az is könnyebb legyen,meg milyen jó dolgunk van az eldobható pelenkával,a tápszer és a bébiétel az meg végképp a könnyebb út. Hol van az leírva,hogy egy anyának szenvedni kell,meg örökké fáradtnak,nyúzottnak lenni?? Mintha akkor lennél csak jó anya ha hordozóval a melledre ragasztod a gyereked min. 3évre és ezidő nem mosol hajat és van rajtad 10 kg túlsúly,és nem használok áramot mert úgy könnyű😂 na de étitek mire gondolok...

2019. aug. 21. 06:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
75%
Khm, tehát xarosan rakod a pelust a mosógépbe????? 😨
2019. aug. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
28%

Az ismerőseim 99%-a. Ott van a pelenkakuka a szobában. Az igénytelenség tetőfoka. Egyszerűen undorító, nem tudom miért csinálja ezt valaki.


Dehogy kell vakargatni a mosipelust. Ezt ki mondta?? Tudod mikor vakargatnám..van benne külön rész, ami felfogja a székletet, azt lehúzod a wcn.


Én sem vagyok nagy ökomániás, nekem pont a kényelem az, ami miatt imádom a mosipelust, de ha már víz, az eldobható pelenka gyártása alatt sokkal több fogy, mint a mosással. Ezt azért tudom, mert mérnök vagyok. Az csak hab a tortán, hogy egy gyerek, ha gyorsan szobatiszta lesz, 1 tonna szemetet termel. Ami egyébként 100 év alatt bomlik, ha nem égetik el.

2019. aug. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
84%
Hat, az én ismerőseim nem a szobában tárolják.... Na mindegy. Ha van benne eldobhato rész, akkor pontosan mivel jobb mint a sima eldobhato pelenka? Szemét - szemét.
2019. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
39%
Na jól le lettetek pontozva mosianyuk. Én csak annyit szeretnék mondani a többieknek, hogy ha nem ismerték valamit, akkor ne alkossatok véleményt. Mert az tisztán látszik, hogy nem vagytok vele tisztában milyen a modern mosható pelenka
2019. aug. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
91%

Ö, az üvegreszelő nem azért jó, mert lassú, hanem mert sokkal finomabb (értsd homogén állagú) pürét tudsz vele készíteni, mint a turmixszal, amiben óhatatlanul maradhatnak nagyobb darabok.

De ez csak a legelején fontos. Konkrétan csak az almát reszeltem. Nem értem ez miért ekkora fejfájás, pedig én aztán lusta vagyok...

Bavavíz? Utazáshoz teljesen oké. De ott ahol iható és jó minőségű a csapvíz? Marha nagy pazarlás (és környezetszennyezés). Arról nem is beszélve, hogy vizsgálták és összehasonlították a kettőt és több tanulmányban is a csapvizet találták tisztábbanak. Csak hogy tudd! ;)

Mivel VAN vízforró, ami megkönnyíti az életet, baromi egyszerű felforralni ELŐRE, majd megmelegíteni 10 mp alatt a MIKRÓBAN. (így csináltam)

Ha legalább tényleg olyan dolgokat írnál, ami igazi nehézség! De ez?

Pl: a mosható pelenka kívülről tényleg macerásnak tűnik.

(Meg belülről is, mert épp ismerkedek vele. És a környezetszennyezésen kívül egyik érv se bizonyult még igaznak számomra. Nehéz megtalálni a megfelelő fazont és betétet. Kicsi lakásban macera szárítani. Kender-bambusz még szárítógépben se lett teljesen száraz. Főleg akkor fejfájás a váltás, ha az eldobhatóval semmi bajod. Nekem nem ázik, nem büdös, szép a bőre és az se szempont, hogy a mosi szebb, mert én nem akarom villogtatni a gyerek alsóneműjét (#villantsmosit wtf).)

2019. aug. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
89%

Én valóban nem ismerem a mai mosipelusokat, de mivel a gyerekem kint van a pelenkáskorbol annyira nem is érdekel. Anno gondolkoztam rajta, de egyrészt valami horror összeg lett volna megvenni már az induló készletet is, másrészt meg túl sok maceranak tűnt a mosás miatt. Plusz ha nem otthon van az ember, akkor hurcolja a csomagot akár órákon át is, amíg haza nem ér. ...Nekem ez durva.

Mindegy, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

2019. aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
39%

Nem tarolom szarosan, igen sokfele kakifogo létezik, wc-be dobható lebomló, mosható, nem lebomló, (és ezek mindenfele minőségben) amik megkönnyítik a használatot. Nem mennek bele ennél jobban, mert aki használja úgyis ismeri, aki nem használja azt meg úgysem erdekli, csak fikazza.


Akit erdekel annak bármikor szívesen elmondom, de senkit nem akarok megtéríteni. Nejem így jó és kényelmes. Pl. Tényleg csak saját példa, nekem három pelenkad gyerekkel sokkal nagyobb macera lenne az eldibhatos. A lakásban pici a szemetes, a tároló pedig messze van. Ki a lakásból, le az emeleten át a hatalmas udvaron, nekem ez nagyobb nehézséget okozna naponta többször

2019. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
37%
....mert irigyek akik ilyet mondanak.Én sajnálom mikor a sok pelenkát kellett mosni pl.anyámnsk is.És ráadásul ikertesóm van.Nade mi nem tehetünk arrol hogy feljődik minden. 😊🤷‍♀️
2019. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
85%
Azert, mert az anyukak szeretnek martirkodni, a sajat dolgukat megneheziteni, hogy aztan elsirhassak, hogy mekkora aldozatot hoztak.
2019. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%

Hát én eldobható pelust használok,mert nem fogom tudni sehol eladni a használt mosipelust. Adok a gyerekemnek üveges babakaját, persze csinálok is, de mikor nincs kedvem boltba menni 2 gyerekkel tömegközivel a boltba, és nincs itthon alapanyag, üvegeset kap, vagy tejpépet. Az elején a kostoltatasnál pedig kényelmesebb volt az üveges. Adok neki babavizet, mert nincs vízforralónk es rendszeresen elfelejtettem vizet forralni, vagy elforraltam, így maradtam a babavíznél. A nagyobb is azt kapott, nem halt bele.

Mikrózom a kajáját, de a sajátunkat is, mert úgy 1 perc alatt elkészül.

Lehet, hogy elítéltek, de ez van, nem ismerlek titeket.

Emellett nem ítélem el a mosipelusosokat, sem a vizet forralókat, de még azokat sem, akik a mikrót ördögtől valónak tartják.

Nálunk a pelenka egyből megy a kinti szemetesbe, szóval nem a gyerek mellett van, igy az sem bűzlik.

2019. aug. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!